Cene junadi i gotovih bikova

To su svetcki procenti mesnatosti... 59.4... svaka cast... da znam da ce toliko baciti odma bi ih dao na liniju klanja

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Moji su (napisano pre par postova) u 2015 imali 59,86% 2014 59,77% 2013 57,99%(sve kod Đurđevića). Dok jednom ne daš na liniju, nikada nećeš saznati.
 
Zet iz Badovinaca je isto tovario Djurdjevicu pre neki dan,670 kg prosek ali mislim da nije imao veci procenat od 58% njegovi su na resetkama.
 
Ko kupuje junad okolina Zrenjanina ,treba krajem marta da dam 9 kom. Nesto mi se ne daje Imesu, prijatelj kaze da ih ceka vec dva meseca za novac .
Pa ima li ko da placa na vagu

- - - - - - - - - -

Proslu turu 8kom isto sam se natezao za novac jedno cetrdesetak dana i to sve na rate.
Pa reko ima li neko malo ozbiljniji , ne znam nikog bas da je ok .
 
Svaka godina sve bolje ili duzi tov?
Bolji i po malo kraci.U poslednje dve godine jedu premix-e do kraja tova, ječam+žito oko30% i što više sunc. sačme to bolje.Ove godine sačma obećana posle vršidbe u zadruzi, ali nije do sada stigla i nece.Videću kakav će % imati ove godine bez sunc.sačme? ( Za prošlu turu kupio sunc. sačmu po 17 din.-Šidska,rinfuz)
 
Bar 60% kukuruza zbog energije, a ostalo cega ima. Naravno u zavisnosti od starosti. U startu ja prektikujem po 10% stocnog brasna, sojine sacme, suncokretove sacme i tritikal, ostalo kukuruz. Naravno 3% premiks Kalf od Gebija. Kasnije ukidam soju, a povecam zitarice. Premiks posle kalfa, Buul isto 3%.
 
Ma ja idem silazu, detelina neki koncentrat u kojem meljem ceo klip kukuruza i to petoro kolica kukuruza u klipu dzak mekinja ,pola dzaka suncokretove pogace so neki premiks 1% farmkomerc
 
Nazad
Vrh