Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Perkins orginal sklopovi Made in Turkey.Gledam nesto na netu,orginal sklop za jedan klip s44 u inostranstvu od 200 do 250 eura,a kod nas 110 eura sa sve masnom zaradom.

- - - - - - - - - -

A tek vrhunac su one Bepco karike,ugradio drugar na kombajn zmaj 132 S44,izbacuje zivo ulje na auspuh,izvadili i stavili RTD indijske za 2000 din cela garnitura i odradio sezonu bez dolivene kapi ulju,odlicno radi.
Prosle nedelje komsija na Torpeda ugradio Bepco karike kad juce vidim doliva ulje u motor,pitam ga sta bi a on kaze ne pitaj me nista,zapalicu ga.
 
Zar se ne gleda koliko sati traktor napravi od generalke,i pod uslovom da se vozi pristojno, ostalo je sve relativno. Npr. ako se snjim pravi 1000 sati godišnje pa teško da može izgurati 7-8god a ako pravi 100-200 sati godišnje pa onda taj motor treba da potraje ohohooo...Znam čoveka koji je radio 300-400kj sa IMT 560 i IMR i svake godine im radio generalnu.

Jeste,tako je, ja sam mislio na uslove mene,gde ljudi sa rade po 5-10 ha zemlje (Sumadija).Komsiji radili IMT 533 pre 14 godina,radi 8 ha zemlje i 5-6 puta godisnje dotera po 4-5 tona kamena iz Arandjelovca koji je udaljen 50 km,jos radi odlicno.Ja radim 14 hektara zemlje,sve sa Rakovicom 60,radjena generalna '97 godine i sad joj je u planu jedno osvezavanje,mada ima dobar pritisak ulja (5,5 bara kad je hladna a u siliranju ne pada ispod 2).
300-400 kj (to mu dodje oko 150-200 hektara) je kod nas misaona imenica. :osmeh:
 
Koje sklopove da uzmem i gde za torpedo 45,koji su se pokazali najkvalitetniji planiram ako ne ove onda sledeće godine da ga remontujem
 
Koje sklopove da uzmem i gde za torpedo 45,koji su se pokazali najkvalitetniji planiram ako ne ove onda sledeće godine da ga remontujem
Koliko sam video, ljudi najvise kupuju NPR sklopove. Cena kompleta(klip, karike, cilindar, bolcna klipa) je 100-110 evra, a viseo sam u Juselu SM Nmacka za 7000 ili 8000din. Najbolji odgovor ce Vam dati clan Lisnik jer on, koliko sam primetio radi dosta remonta na Torpedima:ppozdrav:
 
Mi smo ugradili dosta NPR i SM karika i odlicno su se pokazale.Za IMR motore uzimam sklopove iz Petar Drapsin i odlicni su,ne znam imaju li za Torpeda i kakvi su. Lezajeve radilice ubacujem od firme Daido Kotor.
 
Znam da mnogi hvale Petar Drapsin sklopove za IMR, ali oni ja mislim da nemaju sklopove za Torpeda. Daido lezaji su dosta kvalitetni ali kod nas ljudi ugradjuju delove srazmerno finansijama, pa su to cesto Indijski sklopovi
 
http://www.drapsin.co.rs/phocadownload/preuzimanje/Cylinder assemblies catalogue.pdf
Na strani 87 i 88 u ovom katalogu se nalaze klipovi i hilzne za Torpedo a ima i za KHD.

Ne znam kakvog su kvaliteta ali znam da za Belarusa rade neke klipove za prvu ugradnju.Ako su kao za IMR motore onda ih svakako preporucujem.
Mi smo dugo ugradjivali indijske karike i odlicno su se pokazale ali ih vise nema ovamo kod nas,odnosno tesko se nalaze.
 
Poslednja izmena:
Kod nas ima indijskih karika u konzervi,licno su i na mom traktoru,lisnate,zakon uz drapsinovu hilznu.
 
Mi smo bas te karike ugradjivali dugo godina,na mojoj rakovici su one stavljene i traju vec 4000 radnih sati.Mada sam cuo da su pre par godina imali neki veliki povracaj,problema sa kvalitetom sto se njih tice.
Indijci imaju najbolje zamenske delove za stare Prekinse.
 
Koliko bi trebala da iznese puna generalna sa Indijskim delovima svim i koliko bi trebao majstor da uzme za ruku :) Hvala unapred
 
Jao Boze zaboravio sam da napisem 533 :) Nasao sam na KP za 110e neki covek iz BG ima svee i svasta za poljoprivrednu mehanizaciju :)
 
Jao Boze zaboravio sam da napisem 533 :) Nasao sam na KP za 110e neki covek iz BG ima svee i svasta za poljoprivrednu mehanizaciju :)
Pisano je pre par sranica, ali uopste generalna motora sa remontom PVP i dizni kosta oko 800 evropljana. Uvek se tu nakarikaju kojekakve sitnice tipa lamele, druk lezaja.... i jos kojekakvih naizgled jeftinih popravki:ppozdrav:
Od tog iz Bg-a sam narucio cape za korpu kvacila za TD. Bio je jeftiniji od KND-a, a i ostale cene su mu povoljne
 
Poslednja izmena:
U drugom oglasu je sve navedeno,ostaje ti jos da kupis tri uloska dizni po 400 din komad,ako zelis lamelu i vodenu pumpu i mašinska obrada.Obrada radilice,ubacivanje hilzni sa busenjem,frezovanje ventila,ubacivanje caura na klipnjacama i ravnanje glave po zelji.Takodje uljana pumpa po zelji,ako je dobar pritisak ulja nemora da se menja,a ako je oslabio obavezno.Eto to je to i pored ovih 200 eura u oglasima moras jos dati maksimalnih 200 eura za obrade i jos ponesto,ulje,dizne,uljna pumpa...ostalo je mašinska obrada majstora,tacnije šišanje mušterije.
 
Nazad
Vrh