Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Ono glavno sto sam napisao gore kad saberes dodje 45000din. farba i sredstva za odmascivanje 5000din. eventualno jos uljana pumpa i sve je novo!
Da stavim klopu i pice i benzin? :haha: jos toliko koliko sam napisao gore :haha:
 
S obzirom da glavu nisi radio ali otprilike oko 120 evrića po klipu + ruke ???
 
Uradjena je glava komplet 2012god. nije to nesto puno bilo sa ravnanjem oko 4000-5000din.
Sad su samo gumice postavljene nove, ocisceni ventili i sedista.
ruke nase...
 
Na kombajnu zmaj 133rm je motor s46 koji po prlici trosi ulje pr ulja je 3,5 kad se ugreje padne na 2,5 2,8 tako da mislim Dragane da nemas potrebe da menjas pumpu i da je taj tvoj pr ulja odlican.
 
Meni nije jasno kako radite generalnu motora i date na obradu i delovo 500-600 eura,a zao vam da dodate i kupite novu uljnu pumpu koja kosta max-80 eura?!
 
Slazem se sa kolega Matic...nekad(u zadnje vreme uvek) je goreg kvaliteta i losijeg rada novi deo nego stari...50% delova koje smo kupili zadnje 2 godine su katastrofalno losi.nas ce sa komplet glavom,obrada,ventili,vodjice,sedista,generalna S46 izaci oko 700...i naravno bez uljane pumpe,jer mi se ne rizikuje sa novom!
 
Koliko može da košta generalna za JD 4755 (ili sličan), znači klipovi, hilzne, uljana pumpa obrada glave i radilice... U pitanju je hipotetički traktor, rasprava je u pitanju. Hvala.
 
poznanik radio generalnu na traktoru JD 4440 malo starija generacija, sve ovo sto si nabrajao @mims njemu izaslo okruglih 10000 eura. Sklopove je nabavio preko nekog iz USA isto je morao i radilicu ( lezajevi su se okrenule), klipnjece i glavu kod Cubike i to je to. Kad je krenuo imao je dogovor sa majstorom od 6000 eur...ali na kraju morao je malo vise da plati .....komplikacije tokom operacije....:sta:
 
Nije to tako jednostavno kao što izgleda a pitanje je i kakvu ćete Mečku naći da ne ispadne skuplja pita nego tepsija.
 
Zavisi šta treba da se radi ali hiljadarka je mnogo.Upućen sam u cenu jer sam nosio svoj i drugarov blok na mašinsku obradu prošle nedelje.
 
Kod nas bez 800 evropljana nema FULL generalne. Naravno tada se radi i PVP i dizne, sklopovi kakve ko zeli (indijski, domaci, navodno nemacki), ali ovo je neka prosecna cena sa rukama majstora. Jedan majstor cak nosi delove u Bogatic na oradu jer u Loznici po njemu nerade dovoljno kvalitetno.
Po meni sa Indijskim delovima i sa masinskom obradom ako radis sam nebi trebalo vise od 500 evra:cao:
 
Nazad
Vrh