Cene generalnih remonta motora -Opšta-

A koliko bih trebao da ulozim da mi se odradi motor od 533 da bude 539 mslm kao generalnu da uradim pa da se obradi sta trb i da to bude 539 i jel je izvodljivo to??
 
To nemoze da se uradi.Sve sto mozes da uradis a jeftinije ti je u startu a to je razbusivanje postojecih(kvalitetnih)hilzni na 91mm,tacnije da ubacis klipove od 539.To neki rade i efikasno je,bude jaci ferdza a stedi se u startu,nemoras da placas na masinskoj obradi ubacivanje novih hilzni,samo razbusivanje postojecih a to je koliko mi se cini samo 3000 din.Klipove ces da menjas u svakom slucaju a cena je ista i za 533 klipove i za 539 klipove.
 
Ima par IMT 533 kod mene sa tim radom i to funkcionise ali ja mislim da se ne isplati zezanje.Ne dobija se tu nesto.Ne moze samo povecanjem kubikaze da se dobije na snazi treba tu da se podesi ponovo i kolicina ubrizganog goriva.
Vozio sam i 533 i 539,radio sa njima u njivi i nisam primetio neku osetnu razliku.
 
Onda cu samo da odradim generalnu i neka ostane kako jeste :) Zasto mi traktor dize temperaturu kada drljacim a da orem ne mogu :/
 
Moze da bude mnogo toga.Kolika je temperatura?Moze da bude prljav hladnjak,termostat koji je zaglavio,dotrajao motor,naslage kamenca u glavi i bloku motora ( ako koristis obicnu vodu umesto antifriza i destilovane vode)...
A moze da bude i da se motor muci (npr. vuces drljacu u 2 brzini a treba 1 ili 3 a treba 2 brzina(neki i to rade)).
 
Nisam ja radio sa drljacom nego deda a moji bas kao i ja se slabo razumemo u traktore i mehaniku znamo po nesto osnovno.Mslm da nije do hladnjaka a obicnu vodu mu sipujemo i nije bilo problema sa njim do sada e sad nzm.
 
Ako se greje u drljanju,a ne moze da ore i + je 533(znaci ima preko 30 godina) jasno je da je motor dotrajao onako kompletno,najverovatnije.
 
Verovatno imali spasa :'( mislim da je 75god kupili smo ga pre 5-6god do tada je malo radio a i dugo je stojao i nije bio paljen od starijeg coveka je kupljen :)
 
Naravno da ima spasa.Ulozis jedno 600-700 evra za punu generalnu motora i ima da radi ko sat jos minimum 7-8 godina,pa onda ponovo :osmeh: ili jos bolje onda kupis nesto novije.
 
Super onda to je super :D Dosta je i 5god vrh :D Uskoro bi trebalo deda da mi pokloni rajku 65 barem se ja nadam ali i ona mora pod generalnu uskoro ali ona ce samo za oranje i neke teze poslove :D Koliko bi trebalo da se krece ruka za generalnu. Kod nas jedan covek u selu uzeo mom teci 1000 i neki evro za generalnu punu sa Indijskim delovima :O Ja mslm da je to mnogo ali opet ne znam
 
Njegov je 539 ali mslm da to nije velika razlika u ceni delova za 533 i za 539 :// Toliko bi i trebalo realno Proko :) Da si malo blize pa odmah da ti doteram nego si daleko :/ Stekao sam utisak da se razumes dosta u traktore
 
Radili se svakakvi krsevi pa se sticalo malo iskustva. :osmeh: Tovari na kamion pa dodji.Salim se,samo nadji nekog krstenog majstora i ne brini a za sve sto ti nije jasno slobodno pitaj,zato smo tu.:ppozdrav:
 
Imam coveka koji je prijatelj mog caleta i uzeo bi za ruku 150e super je majstor mlad ali ima dosta prakse e sada ako ti nije problem da mi ispises sve delove za 533 na pp :)
 
@Mladi IMT
Kad budes radio motor, budi uz majstora, dosta ces i sam nauciti:osmeh: Tako sam ja gledajuci i pomazuci majstore naucio malo mehanike i elektrike, pa se na svoji masinama obucavam, kako zbog losih iskustava sa pojedinim "strucnjacima", tako i zbog sebe jer volim mehaniku i sarafanje, moram priznati i malo vise od struje i elektrike, koja mi je inace struka:ppozdrav:
 
@Tomić Toma
Naravno bicu prisutan svakog trena ipak je to prva generalna mog traktorcica i moj prvi cas mehanike hahhaaha :)
Imam isti problem zavrsavam za Elektrotehnicara za termicke i rashladne uredjaje ne kazem da me ne zanima to naprotiv zanima me ali ipak me nesto vuce ta mehanika a ja bih 100 posla radi ali ne moze se :( Tako i kada zavrsim skolu ja bih da radim poljoprivredu ali zaposlicu se predpostavljam pa posle cu morati da odlucim a tesko je 2posla mslm nije tesko nego cu imati veoma malo vremena da kazemo da dodjem sa posla oko 4-5 sta mi ostaje par sati a i neki poslovi su najbolji ujutru mslm ujutru je najbolje za rad na njivi bar po meni :)
 
Samo vodi racuna da ne dobijes kljuc po glavi,neki majstori ne vole da im neko visi iznad glave dok rade.Meni licno ne smeta,mada moze da malo odvlaci paznju.
Jedan moj kolega ima u radnji okacen sledeci natpis: Vi mozete da sedite koliko god hocete ali ja mogu da radim samo kada Vi odete.
 
hahahahhah On to kuci privatno nece dobar je vise cu da gledam a manje da postavljam pitanja i bicu segrt :D :D :D
 
Nazad
Vrh