Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Imam bastu koja udara u buducu brzu prugu NS-SU i gledao sam nacrte bice eksproprijacija nekih 25m.E sad imam mogucnost da to zavedem kao građevinsko zemljiste.Da li bi u slucaju eksproprijacije dobio vise para ako se vodi kao građ.zemljiste.Trenutno se vodi kao njiva selo.Ako bih prebacio u građ.zemlj.placao bih nekih 3000 din.porez, a ovako placam nekih 400 din uz porez na kucu.Da li je neko mozda imao takav slucaj?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Izgleda da ne radi vise sajt geosrbija? Da li je tako i kod drugih? ima li neki slicni sajt, u tu svrhu?
 
Ukoliko se kupuje deo susedne parcele koja je pod jednim parcelnim brojem, vi onda postajete suvlasnik sa vlasnikom ostatka te susedne parcele. Npr. od susedne njive koja ima nekoliko jutara (a jedan parcelni broj) vi kupujete jedno jutro, ali hoćete da to jedno jutro bude pored vaše zemlje, tj da spojite zemlju i tako povećate vašu parcelu. Da li je u tom slučaju dovoljno u ugovoru naglasiti da se kupuje deo parcele naslonjen na vašu, i da to bude garant da ukoliko se proda i ostatak parcele nekom novom suvlasniku, taj novi suvlasnik ne može da bira ovaj deo parcele koji se naslanja na vašu parcelu, niti da bilo kako uslovljava šta će se tu sejati i sl., ili to treba nekako drugačije obezbediti? I kako to sročiti u ugovoru?

Koliko najmanje treba kupiti od te susedne parcele da bi se posle moglo razdvojiti suvlasništvo novim parcelnim brojevima?
 
Koliko znam to je stvar dogovora, mislim to koji deo će biti čiji.
Parcele se ne cepaju tj ne dodeljuje se novi kat. broj ispod 1ha.
Nadam se da sam pomogao.
 
Znaci ako se kupi jedno jutro (to je vise od pola hektara) moze se posle srediti da to jutro dobije nov parcelni broj i da nema vise suvlasnickog statusa vec samo vlasnicki status?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ne može da se cepa manje od 10000m², ja sam hteo pre 5meseci da cepam u Novosadakoj opštini. A sad ovo za strane koje je čije najbolje sa advokatom da li može da se razgraniči čije je levo čije je desno, verovatno suvlasnik koji ostaje (a neće da kupi suvlasnički deo što se prodaje) mora da potpiše da se slaže da je na primer leva strana njegova ili tako nešto. Jer ako je suvlasnik neka budala. Može da traži da se menjate svake godine mesta.
 
U katastarskim opštinama ukojima nije bila komasacija, može se cepati da 50a bude najmanji otcepljen deo, a gde je bila, 1ha da bude najmanji otcepljen deo.
 
Ukoliko se kupuje deo susedne parcele koja je pod jednim parcelnim brojem, vi onda postajete suvlasnik sa vlasnikom ostatka te susedne parcele. Npr. od susedne njive koja ima nekoliko jutara (a jedan parcelni broj) vi kupujete jedno jutro, ali hoćete da to jedno jutro bude pored vaše zemlje, tj da spojite zemlju i tako povećate vašu parcelu. Da li je u tom slučaju dovoljno u ugovoru naglasiti da se kupuje deo parcele naslonjen na vašu, i da to bude garant da ukoliko se proda i ostatak parcele nekom novom suvlasniku, taj novi suvlasnik ne može da bira ovaj deo parcele koji se naslanja na vašu parcelu, niti da bilo kako uslovljava šta će se tu sejati i sl., ili to treba nekako drugačije obezbediti? I kako to sročiti u ugovoru?


Koliko najmanje treba kupiti od te susedne parcele da bi se posle moglo razdvojiti suvlasništvo novim parcelnim brojevima?

Imamo par parcele tako kupljene onda se u ugovoru treba navesti sve jer od dogovora ne ostaje ništa npr. tvoja parcela je pod brojem 100 a komšijina je 101 koja je 5h a ti kupuješ 1h onda ovako treba da glasi da se kupuje 1/5 parcele br.101 koja je 1h i suvlasnički udeo se izdvaja pored broja 100. I tako ne mogu da vrdaju nikad ako je vlasnik potpisao ugovor.
 
Ukoliko se kupuje deo susedne parcele koja je pod jednim parcelnim brojem, vi onda postajete suvlasnik sa vlasnikom ostatka te susedne parcele. Npr. od susedne njive koja ima nekoliko jutara (a jedan parcelni broj) vi kupujete jedno jutro, ali hoćete da to jedno jutro bude pored vaše zemlje, tj da spojite zemlju i tako povećate vašu parcelu. Da li je u tom slučaju dovoljno u ugovoru naglasiti da se kupuje deo parcele naslonjen na vašu, i da to bude garant da ukoliko se proda i ostatak parcele nekom novom suvlasniku, taj novi suvlasnik ne može da bira ovaj deo parcele koji se naslanja na vašu parcelu, niti da bilo kako uslovljava šta će se tu sejati i sl., ili to treba nekako drugačije obezbediti? I kako to sročiti u ugovoru?

Koliko najmanje treba kupiti od te susedne parcele da bi se posle moglo razdvojiti suvlasništvo novim parcelnim brojevima?
Moj savet je da ne kupujete suvlasničke delove: "...Osnovni nedostatak ovakovog načina regulisanja suvlasničkih odnosa predstavlja činjenica da će pred zakonom i dalje svi suvlasnici ostati samo suvlasnici na idealnim delovima parcele, što znači da će biti ograničeni u nekim pravima na zemljištu..."

https://www.geometarprojekt.co.rs/Početna+stranica/Usluge/Omeđavanje/Interna+deoba

https://www.geometarprojekt.co.rs/Početna+stranica/Usluge/Omeđavanje/Deoba+parcela
 
Treba od toga bežati, ako je ikako moguće.Čim je nešto stvar dogovora, naročito usmenog, to kod našeg naroda znači u praksi - ko koga za..be.Ne mora da znači, ima ljudi od reči za koga je data reč jača i od zakona ali takvi su retki.Ovo sa pismenom internom deobom je malo bolja stvar ali opet su ti ruke vezane za sve eksterne potrebe.
Znao sam za slučaj da su se dvojica dogovorili jedno i ovaj krene da lepo đubri i održava svoju polovinu njive ali posle dve godine se komša predomisli i kao sad bi on da koristi ovu polovinu...
 
Nazad
Vrh