Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam kupio dva jutra po 4000evra/kj (III klasa). Prva klasa ide 6000evra/kj+ a i kad čuješ ono je već prodato. I ovo što sam kupio je od komšije pa sam ja prvi čuo :osmeh:.
 
Kakva treca klasa!Pokojni prethodni vlasnik je uvek govorio da nema lose zemlje samo loseg gazde,a isto je uvek napominjao da je ta zemlja dobra, i posteno razorana ''74-te sa volvoima.
 
ja sam pre par dana kupio 5jutara i 15 ari za 5000 evra i sprevod platio ,nema nigde bare 3 i 4 klasa...samo sto je oko 5 km od glavnog puta,ali meni odg posto imam tu vec zemlju...na vreme sam saznao i bacio pare na sto :D
 
Kakva treca klasa!Pokojni prethodni vlasnik je uvek govorio da nema lose zemlje samo loseg gazde,a isto je uvek napominjao da je ta zemlja dobra, i posteno razorana ''74-te sa volvoima.

Ne diraj mi blagopocivseg komsiju :osmeh: tada je razorana a nadjubrena je svaki put kada je isao na njivu :haha:
No izvucu ja njoj zicu a ako pokupujem i one pored mene ondak pravim salas :ppozdrav:
 
marko nije ka prekoj,prvi letnji put kada udjes u asanju od preke i samo pravo ka bojcinu... imam tamo jos zemlje taman sam uknapao da mi kombajn ima posla na istom mestu da se ne setkam po potesu
 
Нашао сам неки оглас где се продаје замља на добош па коме је близу... Ако се не прода одмах за наредне аукције ће скинути почетну цену.
Opis i početna cena:
Poljoprivredno zemljište na k.p.273, na potezu Vinogradi sonok, njiva 3.klase površine 1.697,00 kvadrata - 753.075 EUR
Poljoprivredno zemljište na k.p.906/1, na potezu preko pruge, njiva 3.klase površine 16.634.00 kvadrata - 7.381,95 EUR.
Poljoprivredno zemljište na k.p. 906/2 K.O. Dobrinci, na potezu preko pruge, njiva 3.klase površine 18.041,00 kvadrata - 8.006 EUR.
Poljoprivredno zemljište na k.p. 1335, na potezu Medjica, K.O. Donji Petrovci, njiva 1. klase, površine 17.090 kvadrata - 8.848.37 EUR.
Pravo učešča imaju sva pravna i fizička lica, koja uplate depozit u iznosu od 10%, od početne cene, na račun Erste bank a.d. Novi Sad 908-34001- 19 sa pozivom na broj 03717010 .+ mat.broj uplatioca, najkasnije 29.11.2011.
Zainteresovana lica se mogu javiti hipotekarnom poveriocu Erste Bank a. d. Novi Sad, Bulevar oslobođenja 5, na tel. 011/2208148 i 060/8747-704 ili e-mailom: workout@erstebank.rs.
 
Tu treba biti jako oprezan, kad je nesto tako ispod cene.
Mozda je to zemlja koja treba da se vrati restitucijom, pa daj da se sto pre proda, bar jos nesto da se capi...
 
Ma nije restitucija vec je neko zalozio hipoteku na tu zemlju radi kredita i verovatno nemoze da vrati dug i banka je uzela zemlju sad se nadaju da ce putem licitacije prodati verovatno se nadaju da ce se sto vise kupaca pojaviti pa ako nabiju cenu banka ce povratiti svoj novac uz debelu kamatu i jos ce i da zaradi banka nakraju
 
Не може банка да узме више него што јој припада. Ако се излицитира више разлика иде оном јаднику чија је земља а ако се не прода онда се следећи пут спушта цена и за 40%.
 
E za to neznam kako ide kad smo dizali kredit trazili su zemlju pod hipoteku tako smo i uradili e sad kad nemas da vratis neznam kako ide ta stvar dalje ali obicno to je zadnja opcija kad nemas iz cega da das uzima ti se zemlja a sta ce posle biti to niko nezna u ovoj drzavi
 
Нашао сам неки оглас где се продаје замља на добош па коме је близу... Ако се не прода одмах за наредне аукције ће скинути почетну цену.
Opis i početna cena:
Poljoprivredno zemljište na k.p.273, na potezu Vinogradi sonok, njiva 3.klase površine 1.697,00 kvadrata - 753.075 EUR
Poljoprivredno zemljište na k.p.906/1, na potezu preko pruge, njiva 3.klase površine 16.634.00 kvadrata - 7.381,95 EUR.
Poljoprivredno zemljište na k.p. 906/2 K.O. Dobrinci, na potezu preko pruge, njiva 3.klase površine 18.041,00 kvadrata - 8.006 EUR.
Poljoprivredno zemljište na k.p. 1335, na potezu Medjica, K.O. Donji Petrovci, njiva 1. klase, površine 17.090 kvadrata - 8.848.37 EUR.
Pravo učešča imaju sva pravna i fizička lica, koja uplate depozit u iznosu od 10%, od početne cene, na račun Erste bank a.d. Novi Sad 908-34001- 19 sa pozivom na broj 03717010 .+ mat.broj uplatioca, najkasnije 29.11.2011.
Zainteresovana lica se mogu javiti hipotekarnom poveriocu Erste Bank a. d. Novi Sad, Bulevar oslobođenja 5, na tel. 011/2208148 i 060/8747-704 ili e-mailom: workout@erstebank.rs.

Na ovakav nacin banke pokusavaju da izvuku svoj zarobljeni novac, jer nisu bas bile oprezne (da na zovem tako) kad su davale kredite tj. kod procene. Mislim da ove cene mogu jos da se spuste u dogovoru sa bankom.
 
Nazad
Vrh