Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Moze i ovo sto Branko rece,a inace beli luk snizava krvni pritisak a nekima bi skocio kad bi culi za koje novce je kupio 6kj. :osmeh:
 
Neki dan je, cujem, prodato 3 kj po 6200e, to je do sada najvisa cena, mislio sam da kj preko 6000 nece ici. Njiva nije pored nikakvog puta ili blizu naselja, samo obicna njiva. :sta:
 
Neki dan je, cujem, prodato 3 kj po 6200e, to je do sada najvisa cena, mislio sam da kj preko 6000 nece ici. Njiva nije pored nikakvog puta ili blizu naselja, samo obicna njiva. :sta:
A ja cujem za 3k.j 20.000 oni povrtari sto gledaju u "Plastiku" kupili od Bate Karamatica...E sad dal je istina,covek sto mi pricao ne verujem i zasto bih lagao?
 
u moj k... pa ajde da i ja prodam mojih 25 po 6000 to je 150000e i kupim neki lokal u bg. Pa ove cene nemaju smisla,taj koji daje tolike pare i ostali su po meni ograniceni ljudi...

Od tog lokala bi manje zaradjivao nego od tvoje zemlje, cak i da zemlju dajes u zakup mislim da bi vise imao zarade nego da izdajes lokal. Cena zemlje ce jos da poskupljuje, zemlja je vecita kategorija.
 
Nisam siguran da si u pravu, za 150.000 može da se uzme 100m2 lokala i da se izda 12.000 godišnje dok za 25kj po 250e godišnje dobije 6.250, e ako pričamo o tome da radi zemlju i da prosečno zaradi oko 800e onda je situacija drukčija ali je i rad neuporedivo veći.
 
Tamo gde je kirija 1000e takav lokal kosta 200-250000e, ja vidim da su lokali prazni i da su kirije u padu. A jos gore je to sto ti u lokal moze uci neko, raditi 3-4 meseca i odustati, pa opet u krug, znam puno slucajeva gde su ostali dugovi iza zakupaca, nema tu neke lude zarade, mislim ima, ali je to sve pod znakom pitanja, a za njivu ce ti se utrkivati zakupci, i cena ce rasti iz godine u godinu. I, naravno nemas nikakvih ulaganja kao sto imas u lokal.

Evo mog slucaja, ja sam kupio stan u Bg-u, tada je za taj novac moglo da se kupi 22kj zemlje, a sada 8 godina kasnije za moj stan ja mogu da kupim 16kj, a zgrada se u medjuvremenu samo ofucala.
 
@DusanA
Tacno je to sto pises, samo zavisi sta ko hoce. 2008 godine da bi se kupio stan kod Bg Arene trebalo je skoro 2000e za kvadrat, sada je cena oko 1300-1500e i ima tendenciju pada. Sa rastom (ako ikada bude) ekonomije, cena stanova ce takodje da raste. Cena zemlje raste jer su dobre cene poljoprivrednih proizvoda. To nije slucaj samo kod nas, vec u celom svetu.

http://www.imagebam.com/image/e2eaf4155833102

preuzeto sa ovog linka http://usda01.library.cornell.edu/usda/current/AgriLandVa/AgriLandVa-08-04-2011.pdf

K
ao sto se vidi, cena je za 8 godina se skoro udvostrucila. Sto se tice isplativosti, najbolje je bilo kupiti stan 1999-2001. u Bg i pre SEKe ga prodati, pa za te pare investirati u nesto drugo. Sigurno bi se zaradilo duplo.
 
To je samo luda masta kad neko kaze da je za isti novac isplatljivije kupiti stan nego zemlju tj moze da kaze ko se ne razume oko trzista.Sta sa stanom kad ga ne izdas a stigne racun da se plate komunalije i struja,ode pola kirije zaradjene od prethodnog meseca,pa idi obilazi stan,placaj popravke itd itd,dok za zemlju nema toga samo nadjes ko ce solarno da plati i mirno spavas cele godine.
 
@NA
Isplativo je bilo kupiti stan pre privatizacija dok su cene bile niske, pa ga izdavati. I to kupiti ga dok je u izgradnji od proverenih investitora. Npr moj teca i tetka su 2004 ili 2005 kupili kod NS sajma garsonjeru 28 kvadrata za 17.000e. Cena izdavanja je bila od 130-180e kad kako, ali nikad nije stan bio prazan jer je odlicna lokacija pa ljudima odgovara. Ovo je po meni bolje nego kupiti 1kj za 5000e i dati u zakup za 200e.

edit:
Koga zanima ima u onom dokumentu koji sam okacio u proslom postu cene njiva za uzgajanje kukuruza u najboljim obllastima za to. Cena u Indijani je 5700 dolara za akru ili oko 8000 dolara za jutro ili kad se sracuna u evrima izadje oko 5700e da kosta povrsina jednog jutra. To mu negde dodje kao i kod nas za najbolju zemlju.
 
Nazad
Vrh