Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pa evo ja radim za platu i radim 100kj zemlje. Drugar skolski u sezoni je sa mnom svaki dan. Prskanje, vestak sam radim. Ostalo 60% on, 40% ja.
 
Rade ljudi i po 100 hektara pa rade i u firmi.. Naravno ne sami, uvek ti treba neko u sezoni da uskoci, treba ti kolega na poslu voljan da te nekad odmeni, ali kad se poklope kockice moguce je.. Ja radim u firmi i ~25h i od toga 90% uradim sam. Mislim da bi sa malo boljim parcelama (krupnijim) i istom mehanizacijom mogao da radim 40-50 hektara opet 80-90% sam.
 
Zato prvo treba raditi sta volis i sta znas da radis. Volim da radim zemlju, smatram da prilicno sam naucio (15 godina samostalno) kroz iskustvo. Imao sam dobre mentore tokom zivota (skoro svi pokojni sada, generacija 1940-1950). Meni neko da pokloni 3 stana, prodao bi ih odmah i kupio zemlju, skladiste ili masine jer to znam da radim a stanove da izdajem ljudima nemam iskustva. Pritom da li radim 100 ili 120kj mi ne menja skoro nista vremenski. Masine mogu 300-400kj lagano.
Isto muslimo
 
Rade ljudi i po 100 hektara pa rade i u firmi.. Naravno ne sami, uvek ti treba neko u sezoni da uskoci, treba ti kolega na poslu voljan da te nekad odmeni, ali kad se poklope kockice moguce je.. Ja radim u firmi i ~25h i od toga 90% uradim sam. Mislim da bi sa malo boljim parcelama (krupnijim) i istom mehanizacijom mogao da radim 40-50 hektara opet 80-90% sam.
Taj koji radi pored 100 hektara a nije u nekoj državnoj ili javnoj firmi nije normalan.
 
Zato je kriva država. Građanin ima pravo da bude nenormalan kako kaže kolega ali država mora da vodi računa o svima.
Mora da natera građanina da ne radi sve vreme, da ga natera na legitiman način da ima vremena da odmori, da vidi računa o svom zdravlju, da ima vremena za porodici i da troši zarađeno (to je drżavi njbitnije).
Svaka država ima svoj način, u mnogim evropskim državama postoji maksimum i uslovi da bi neko mogao da se bavi zemljoradnjom i posedovanje zemljušta he isključivo dozvoljeno onome ko se bavi poljoprivredom.
Šta bi falilo da se kod nas ograniči maksimum na 150-200-250 kj i da pri tome mora da ima osim sebe još jednu prijavljenu osobu (supružnik, dete, radnik) ?
 
Kao neki moj rezime ove price

bMEj2cy.jpeg
 
Slažem se ali treba i maksimum ih mnogo razloga koje sam napisao. Većina ljudi zapusti sebe, svoju porodicu zbog pisla, a i ne troše novac.
 
Ko hoće da radi zemlju i da radi u firmi nek radi. Ako obavlja posao savesno i pošteno nije nikakav problem. Ali ako dođe da se odmori na radnom mestu i hvata krivine i zauzima nekom drugom radno mesto već nije u redu.
 
Nazad
Vrh