Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ok, ko to dovodi u pitanje i zasto je to cudno? Pa u celom svetu je tako, industrija se siri i to je to. Normalne zemlje bi tako nesto zabranile i takve firme slale tamo gde je vrednost zemlje mala i zemlja nepogodna za poljoprivredu. Samo kod nas se resurs koji se ne obnavlja daje da se u njega nabije beton.
Cena napretka.
 
Procitaj opet sta sam napisao. Nemoj biti nad**n non stop, citaj malo bolje.
Svakog od nas ovde koji prevrcu zemlju i imaju neki kapital je neki deda stvorio i siguran sam da kod vecine nas imanje koje je steceno i sagradjeno, masine kupljene, zemlja vrede vise nego dva stana i dva lokala. Zato nemoj da se gubis, opusti se.
P. S da dodam kraj 70ih i sve do 90ih sa 2ha povrca ne da si mogao da kupis 2 stana i 2 lokala, nego duplo. Jedan ha kupusa je kucu pravio i ferguson nov pride uz nju.
Pročitao sam dobro i pročitao sam tvoja pojašnjenja drugima.
Siguran sam da su tvoj deda i moj deda živeli u različitim vremenima ali ipak je uvek bilo teško zaraditi novac osim kada digneš kredit a inflacija ga pojede.
Mani se mitova o povrću, naslušao sam se mnogo tih priča. Zaista je jedna porodica jedne godine ubila sa parama, a ceo život su spavali po pijacama i zalivali na njivi. Ostali 0, ostale samo priče.
Moji su radili povrće od uvek, a stali smo na noge kada su prestali. Dobro se sećam bostana u Zagrebu, Visokom i po ko zna kojim gradovima. Mladost sam proveo prvo čuvajući, a posle i prodavajući bostan u NS i okolini, kupus, krompir i td. Spavali po pijacama, po tuđim gradovima i nismo kupili dva stana i dva lokala.
I tada sam slušao priče i verovao dok nisam pogledao realnost.
99% su se satrli od posla, a samo 1% su možda uspeli.
Moj mentor je 1980-te imao 13kj krompira, pa se nije obogatio. Sećam se tih godina sobe pune krompira, miš da ti neko kupi da ne baciš.
 
Ok, ko to dovodi u pitanje i zasto je to cudno? Pa u celom svetu je tako, industrija se siri i to je to. Normalne zemlje bi tako nesto zabranile i takve firme slale tamo gde je vrednost zemlje mala i zemlja nepogodna za poljoprivredu. Samo kod nas se resurs koji se ne obnavlja daje da se u njega nabije beton.
To se slažem da se fabrike prave na zemljištu nepogodnom za poljoprivredu i lošeg kvaliteta.
 
Nazad
Vrh