Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Prodam dedina 2 ha i kupim 2 stana i 2 lokala i bio bi mu zahvalan sto mi je olaksao zivot i sto su ta njegova 2 ha zaradila vise nego deda za ceo zivot.
Drugaru umro otac, ostavi mu 20 kj zemlje, ovaj proda nesto pre korone i kupi stan u pancevo za 31 000 evra. Sad taj stan preproda za 49000 e nije ga ni okrecio. Hoce ga....
 
.............. Kada neka porodica dobro prođe finansijski pridaje svoju kuću i kupuje na boljem mestu, bolju kuću i obrnuto. Isto je važilo i za salaše, zemlju, konje i td...........
Ne radi se samo o zameni " glava za glavu " Znam dobro slučaj gde su roditelji prodali 80% dedovine kako bi sinu jedincu omogućili da se školuje .
Pričam o vremenu kada je popularan bio zx-spektrum , komodor ( 64 , 128 ) i o mom dobrom prijatelju koji je otišao u Ameriku , državu Teksas , grad Ostin da studira za softverskog inzenjera .
Sada poseduje kuću i imanje sigurno 50 x vrednije od prodatog .
I šta će njemu ( pokojni ) deda da kaže " jbga džaba ti taj kapital kad je na drugom kontinentu '
Deci treba pomoći u pravom trenutku , da se edukuju , osamostale dati im krila da započnu život a kad taj momenat prodje posle je kasno .
Ta porodica danas živi u inostranstvu i što je najvažnije sretni su , prilično putuju i uživaju , a da je ostao ovde jedina opcija bi mu bila da prevrće zemlju i gazi po blatu ceo vek .
Čak šta više , jednom prilikom mi je ozbiljno rekao " najviše sam pogrešio što nisam nastavio da rentiram kuće ,već samulagao u nekretninu , proradio Balkanac u meni pa rešio da imam nešto svoje , sad sam se vezao za kuću i imanje i nekoliko puta nisam mogao da prihvatim ponudu za bolje plaćeni posao u Kanadi "
Otići ću mnogo u širinu ako bi sada objašnjavao kroz šta su prolazili njegovi roditelji u međuvremenu
 
Poslednja izmena:
Pretpostavio sam. Svako selo je isto i svako selo ima takvih ljudi. Ne mislim nista lose naravno.Da ih nema od koga bi mi kupili zemlju.
A sta se to gleda kod vas? I necija zena ima najlepse ruze u selu al ih ima samo 3 pa ima i vremena da ih neguje.
Ja isto mislim kao cika_laza, a kupio sam oko 100kj zemlje, a ostao bez oca sa 20 godina. Skoro ništa nisam nasledio. Moj otac je znao da će umreti (između ostalog od černobiljske kiše) i rekao je : ako neko hoće jako da kupi nešto materijalno od tebe nemoj ga odbiti, zaceni (ali nemoj da preteraš da ga ne oteraš) i prodaj.
Svaki put kada ga nusam poslušao zažalio sam.
 
Ja isto mislim kao cika_laza, a kupio sam oko 100kj zemlje, a ostao bez oca sa 20 godina. Skoro ništa nisam nasledio. Moj otac je znao da će umreti (između ostalog od černobiljske kiše) i rekao je : ako neko hoće jako da kupi nešto materijalno od tebe nemoj ga odbiti, zaceni (ali nemoj da preteraš da ga ne oteraš) i prodaj.
Svaki put kada ga nusam poslušao zažalio sam.
Živ izgore da čujem kako si i od čega kupio 100 jutara zemlje. Lepo bi bilo da podeliš iskustva da još neko tako napreduje.
 
Deda je baš mislio o lokalima i stanovima na elitnim lokacijama.
Pokusacu da PREFORMULISEM TJ PODEBLJAM
: VREDNOST DVA STANA I DVA LOKALA, naznaka na VREDNOST, tj novcanu sumu koliko dva stana i dva lokala vrede u novcu, kao repliku na post kolege Dobrincanina da su dva stana i dva lokala vrednija i novcu od celokupne dedine zarade za zivota. A verujem da zivi i radi na domacinstvu koje je indirektno deda ostavio i siguran sam da vredi visw od dva stana i dva lokala u Rumi ili Mitrovici.

Nadam se da sam sad bio jasan i tebi a i kolegi iz Kaca
 
Mislim da si sada već nepristojan i ako te uglavnom podržavam. Čiji je deda za života zaradio u vrednosti 2 satana i 2 lokala ? Bilo je uspeh ne biti gladan.
Procitaj opet sta sam napisao. Nemoj biti nad**n non stop, citaj malo bolje.
Svakog od nas ovde koji prevrcu zemlju i imaju neki kapital je neki deda stvorio i siguran sam da kod vecine nas imanje koje je steceno i sagradjeno, masine kupljene, zemlja vrede vise nego dva stana i dva lokala. Zato nemoj da se gubis, opusti se.
P. S da dodam kraj 70ih i sve do 90ih sa 2ha povrca ne da si mogao da kupis 2 stana i 2 lokala, nego duplo. Jedan ha kupusa je kucu pravio i ferguson nov pride uz nju.
 
Poslednja izmena:
Pokusacu da PREFORMULISEM TJ PODEBLJAM
: VREDNOST DVA STANA I DVA LOKALA, naznaka na VREDNOST, tj novcanu sumu koliko dva stana i dva lokala vrede u novcu, kao repliku na post kolege Dobrincanina da su dva stana i dva lokala vrednija i novcu od celokupne dedine zarade za zivota. A verujem da zivi i radi na domacinstvu koje je indirektno deda ostavio i siguran sam da vredi visw od dva stana i dva lokala u Rumi ili Mitrovici.

Nadam se da sam sad bio jasan i tebi a i kolegi iz Kaca
Kad se kaže stan ili lokal misli se na Bg ili NS. Ruma ili Mitrovica nisu neki izbor bar za Pećince. Poenta priče je da kojekakve bare pored autoputa u Šimanovcima vrede više nego najplodnija zemlja i to puta 10.
 
Kad se kaže stan ili lokal misli se na Bg ili NS. Ruma ili Mitrovica nisu neki izbor bar za Pećince. Poenta priče je da kojekakve bare pored autoputa u Šimanovcima vrede više nego najplodnija zemlja i to puta 10.
Ok, ko to dovodi u pitanje i zasto je to cudno? Pa u celom svetu je tako, industrija se siri i to je to. Normalne zemlje bi tako nesto zabranile i takve firme slale tamo gde je vrednost zemlje mala i zemlja nepogodna za poljoprivredu. Samo kod nas se resurs koji se ne obnavlja daje da se u njega nabije beton.
 
Nazad
Vrh