Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kako vidim, stićete i do rimljana, da vidimo čija je onda bila ta parcela.
 
Jesi li se mozda zapitao kako je stekao kapital taj posteni koji su komunisti oduzeli....
Danas takođe imamo sličnih primera....
Kažem ja, komunizam je duboko usađen u svest ljudi. Činjenica je da su ,,pošteni" građani gradi bespravno (nisu poštovali Ustav i zakone) i žele da uzurpiraju tuđe ali oni nisu problem i nikome ne smeta što ne poštuju zakobe. Nego se pitamo kako je neko stekao pre 150 godina, kome ti građani hoće da uzurpiraju. I besmislemo je da razmišljamo šta je bilo pre 150 godina ali ne želimo da prihvatimo sadašnje činjenice.
Zaista treba Srbija da nestane jer ima takve građane u koje se duboko uvukao komunizam koji su većina naprednih istočnih zemalja odbacile.
Činimi se da smo mi jedina zemlja gde nisu otvoreni arhivi od pre 80 i više godina. To sve govori.
 
Druze ta porodica je imala veliko imanje u mom selu koje su zauzeli kada su oterani turci.... i kada je u narodu ostala priča da su bili gori nego turci onda treba da bude jasne neke stvari...
Ako zeliš detaljnu priču nazovi me ispričaću ti
 
Mene ne zanimaju priče nego činjenice.
Narod je mogao pre 150-200 godina da reaguje, a nije, pod uslovom da su priče tačne. Ista situacija je i sada. Znači: činjenica je da oni koji ne poštuju zakone žele da uzurpiraju nečije, taj neko neda i oni se ljute.
Pod uslovom da su priče tačne narod je morao o da da reaguje, sada posle 150-200 godina je besmisleno spominjati. On je legalan vlasnik jer u vreme sticanja niko nije reagovao po zakonu.
 
Samo da se ne zaboravi kako se pre 150 godina postaje vlasnik zemlje? Uzimao ko je kako hteo, ko je bio jači, bezobraznij...i onda po principu "taknuto-maknuto" Tako se na celoj zemaljskoj kugli počinjalo.
 
Mene ne zanimaju priče nego činjenice.
Narod je mogao pre 150-200 godina da reaguje, a nije, pod uslovom da su priče tačne. Ista situacija je i sada. Znači: činjenica je da oni koji ne poštuju zakone žele da uzurpiraju nečije, taj neko neda i oni se ljute.
Pod uslovom da su priče tačne narod je morao o da da reaguje, sada posle 150-200 godina je besmisleno spominjati. On je legalan vlasnik jer u vreme sticanja niko nije reagovao po zakonu.
Ništa ti ne bi bio bolji od tih pljačkaša samo nisi bio u prilici.
 
Mene ne zanimaju priče nego činjenice.
Narod je mogao pre 150-200 godina da reaguje, a nije, pod uslovom da su priče tačne. Ista situacija je i sada. Znači: činjenica je da oni koji ne poštuju zakone žele da uzurpiraju nečije, taj neko neda i oni se ljute.
Pod uslovom da su priče tačne narod je morao o da da reaguje, sada posle 150-200 godina je besmisleno spominjati. On je legalan vlasnik jer u vreme sticanja niko nije reagovao po zakonu.
Znači opravdavaš i sadašnju situaciju otimačine...
Niko se ne buni...
u knjigama sve legalno
 
Mene ne zanimaju priče nego činjenice.
Narod je mogao pre 150-200 godina da reaguje, a nije, pod uslovom da su priče tačne. Ista situacija je i sada. Znači: činjenica je da oni koji ne poštuju zakone žele da uzurpiraju nečije, taj neko neda i oni se ljute.
Pod uslovom da su priče tačne narod je morao o da da reaguje, sada posle 150-200 godina je besmisleno spominjati. On je legalan vlasnik jer u vreme sticanja niko nije reagovao po zakonu.
Izgleda da nisi pročitao na koji način su ti ljudi došli do novca i ogromne imovine, kao povlašćeni izvoznici šljive i stoke u Austro ugarsku, Nemačku pa i Ameriku...Sva sirotinja je opljačkana posle Prvog svetskog rata kroz talone ratne štete koju su drugi kupovali banbadava a to posle naplaćivali duplo...To je fakat koji svi znaju,uzmi malo pa proguglaj na internetu...Ali ne vredi ti zapeo pa zapeo ...Na kraju neka mu vrate to zemljište a on neka isplati te kuće ljudima koji su ih napravili, pa da vidim da li će da pristane...Ja BiH tebe pitao da neko tebe uslovljava skidanjem zabelezbe a da mu ti daš neki novac odnosno reket, kako bi ti reagovao?? Dodje neko iz Austrougarske, dokaže da je Kać bio njegov i onda daj svi novac inače nema gradjevinske dozvole...
 
Znači opravdavaš i sadašnju situaciju otimačine...
Niko se ne buni...
u knjigama sve legalno
Gde sam to napisao ? Koliko ja znam da sam jedan od izuzetaka na ovom forumu koji redovno ide na proteste. I onda oni koji sede kući meni spočitavaju da nisam za borbu i pravdu. Ili mi se samo pričinjava ?
 
Komunizam je duboko ukorenjen u mozgove. Nemam nameru se sa takvima ubeđivati jer za njih ne postoje argumenti i činjenice, samo lični interesi i interesi poštene inteligencije i radničje klase.
Sretno.
 
Прво се мора одредити нулта година од које се рачуна и постоји време конкретно у војводини. Па онда које је уређење било и од којег почињемо. И на крају одакле толико обрадиве земље, кад су аустроугари прокопавали канале а мрски комунисти довршавали, које сад нико није у стању да доведе у ред. Колико је ливада било и неусловних површина које су годинама уређиване да би отишле у реституцију. Што им се не врати њихова земља 1/1. Није могла добити ноге....
 
Gde sam to napisao ? Koliko ja znam da sam jedan od izuzetaka na ovom forumu koji redovno ide na proteste. I onda oni koji sede kući meni spočitavaju da nisam za borbu i pravdu. Ili mi se samo pričinjava ?
Pa i ja sam na svim protestima...

Papir ne opravdava nepravdu i otimačinu... ni tad ni sad...
pa ti misli da sam komunista il sta vec
 
Nazad
Vrh