Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ali onaj iz Francuske.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Koliko je takvih njiva po Srbiji.....I ja imam jednu isti slučaj....U vecini vlasnik nikada nije obestecen za tako nesto, takodje na onome za čije je potrebe uzeto to zemljiste bila duznost da to sve ispravi u zemljisnim knjigama a oni to nikad nisu uradili.Danas po Šapcu se gomila ulica vodi kao poljoprivredno zemljiste, nikada ta lokalna uprava nije uradila konverziju iz poljoprivrednog u gradjevinsko zemljiste i platila naknadu za to.A kada neko uradi nesto slicno odmah mu posalju inspekciju.....
 
Poslednja izmena:
Ali onaj iz Francuske.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Mikser je svedok da je seoski tajkun svima ocepio od njive jer mu nije bio dobro ,,iskalibrisana" (ne znam kako se kaže) bazna stanica za korekcioni signal. I to je uradio na najbahatiji način, recimo meni je istanjirao dva reda soje pred vršidbu, drugima 2-3m deteline i td. Niko se nije pobunio osim mene jer sam znao da sam ja upravu.
Ali sam isto imao slučaj da mi operater nije dobro odradio AB linije, nije bila velika greška ali je bila greška oko 5cm. Reklamirao sam kada sam ukapirao da nije uredu.
Bilo bi najbolje da postoji zabeležba ko je firmirao AB linije i u slučaju greške kome se obratiti za nadoknadu štete. Ali ako se radi na crno nema garancije.
 
442507271_7922219574494956_6820926004233283779_n.jpg
 
Da nije tuzno bilo bi smesno, cela saobracajnica se vodi kao njiva, vlasnik je grad Šabac, na parcelu stavljena zabelezba restitucije porodice Kurtović.
 
To su neki stari vlasnici pa skoro pola Šapca koji su na mnogo ulica po gradu stavili zabeležbu restitucije, odnosno sud je stavio zabeležbu, na Gro tih ulica koje se vode kao njive, tako da stanovnici tih ulica ako im treba gradjevinske dozvola, priključak na vodu i slično moraju im platiti određenu sumu da im se skine ta zabeležba.....Na kraju svega je država koja je kriva što nije regulisala svoje obaveze prema tim ljudima ili u nekretninama ili u novcu.Ali to je Šapcu trenutno bas veliki problem. https://www.facebook.com/1387169948243938/posts/da-li-ste-čuli-za-problem-zabeležbi-restitucije-miroljuba-kurtovićaželimo-ovom-p/2884802668480651/ Jedan od komentara na sve to.
445369824_7922664307783816_8365691967168413418_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Do skoro je bilo živih ljudi koji su znali priču o "čuvenom" josi kurtoviću a ta priča se uopšte ne uklapa u bajku koju priča taj njegov čukuunuk...nisu komunisti pogrešili takvim je i trebalo oduzeti...
 
To su neki stari vlasnici pa skoro pola Šapca koji su na mnogo ulica po gradu stavili zabeležbu restitucije, odnosno sud je stavio zabeležbu, na Gro tih ulica koje se vode kao njive, tako da stanovnici tih ulica ako im treba gradjevinske dozvola, priključak na vodu i slično moraju im platiti određenu sumu da im se skine ta zabeležba.....Na kraju svega je država koja je kriva što nije regulisala svoje obaveze prema tim ljudima ili u nekretninama ili u novcu.Ali to je Šapcu trenutno bas veliki problem. https://www.facebook.com/1387169948243938/posts/da-li-ste-čuli-za-problem-zabeležbi-restitucije-miroljuba-kurtovićaželimo-ovom-p/2884802668480651/ Jedan od komentara na sve to.
445369824_7922664307783816_8365691967168413418_n.jpg
Tak Kurotović kao zakoniti vlasnik je ,,belosverska baraba", a ,,anđeli" su oni koji grade bespravno i žele da uzurpiraju njegovo. Još uvek mnogi u glavama imaju komunizam. Neće biti bolje dok je kako.
 
Slazem se sa onim sto ste rekli, problem je sto je se on okomio na gradjane koji uopste nisu krivi za to sto je njemu oduzeta imovina. Oni su te placeve kupili nakon 1945. i posteno platili, i sada ne mogu da dobiju dozvolu za adaptaciju i slicno jer je se on okomio na njih, tacnije skinuce im zabelezbu kada od tih privatnih vlasnika uzme novac .Najveci krivac od svih je drzava koja nije sa tim covekom resila ta njegova potrazivanja u nepokretnostima ili novcu, nego mu je dozvolila da on reketira stanovnike Šapca.
 
Nije se on okomio na tuđu imovinu, on samo neda što je njegovo. Kako ja mogu da stavim zabeležbu na nešto što je tvoje, objasni mi metod, potrebno mi je ?
Stavi se na mesto negove porodice i njegovo, zamisli da ti neko oduzme nešto tvoje i još te ponižavaju i tuku, neke i ubiju.
 
Svi ti ljudi na koje se okomio i koje reketira za svoje povlacenje zabelezbi nikakve veze nemaju sa time sto je njemu nepravedno oduzeta imovina, nakon 1945. to nisu uradili oni nego drzava Jugoslavija, odnosno Srbija. Ne vidim nikakvu vezu izmedju tih ljudi i njega, mozda su oni ozidali nesto na zemljistu koje je bilo njegovo pre 1945. ali, oni mu to nisu oduzeli nego drzava, drzava treba da nadje modalitet da se on obesteti i kraj.
 
Kako ja da na tuđu zemlju stavim neku zabeležbu ?
Nisu došli iz tunguzije da oduzimaju, mi smo oduzimali drugima ili smo ćutali dok se drugima oduzimalo. Ništa se nije promenilo, ništa.
 
On nije stavio zabelezbu na privatnu njihovu imovinu(ni ti je mogao da to uradi), on je stavio zabelezbu na ulicu gde se nalazi ta privatna nekretnina, jer se ta ulica u listu nepokretnosti vodi kao njiva,a čiji je vlasnik grad.Na taj nacin je blokirao te gradjane da mogu dobiti dozvolu za adaptaciju ,legalizaciju i slično dok se njemu ne plati nadoknada za skidanje iste.https://www.besplatnapravnaedukacija.rs/tekstovi/upravni-postupak/restitucija-zabrana-otudenja-i-opterecenja-podrzavljene-imovine/
 
Da li je po tebi moralno praviti nelegalno ?
Znači ,,anđeli" su bespravno (nelegalno) gradili, a ,,lošem" čoveku je neko nešto uzeo i sada treba da mu vrate. A ,,anđeli" hoće da kopaju po tuđem ali im ,,loš" čovek ne dozvoljava ? Dobro sam ja razumeo ali je problem u komunističkoj svesti koju ima još uvek većina Srba.
Tvrdim da pravi domaćini (oni koji su imali morala) nusu hteli da kupe oteto, stečeno prevarom, na kocki ili bilo kojom radnjom koja nije moralna ili zemljište gde su bila groblja.. Uvek su se prvo dobro raspitali. Ali je uvek bilo onih koji su trčali da kupe takvu imovinu, a vi sami zaključite kakvi su to ljudi.
Na primer moj otac je imao mogućnost da kupi njivu na dobroj lokaciji za koju su sada dobili milione evra ali je rekao da nije stečena na pošyen način i da to nama ne treba po bilo kojoj ceni. Mnogi ,,zaslužni" komunisti koji su dobili otetu imovinu su brzo istu prodavali i kupovali onu koja nije oteta jer su znali šta se može desiti.
 
....Nadovezaću se na Montoyu....Na taj način što su bili povlašćeni izvoznici šljive i stoke za Austro ugarsku ,Nemačku pa i Ameriku u to doba, nešto slično kao danas( kada samo pojedini mogu da izvoze pšenicu, kukuruz,maline,kupine), ne zaboravi na talone ratne štete nakon 1920. godine(država je nakon što ih je podelila građanima preporučila da ih oni prodaju jer se navodno za njih nece ništa dobiti, to su kupovali bogataši među njima i sin Nikole Pašića,Rade) koju su bogati kupovali od sirotinje a sve uz blagoslov tadašnje vlasti...Pa ih posle duplo naplaćivali od države...
Na stranu sve to, on probleme treba da rešava sa državom koja mu je to sve uradila a ne sa građanima, jedino ako misli da su građani ti koji su doveli komunizam nakon 1945. pa su oni krivi? Zamisli da se umesto građana tamo nalazi strana fabrika šta bi se onda dogodilo i da li bi smeo da i nju reketira??
Ponavljam, država treba da adekvatno obešteti tog gospodina i kraj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh