Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Hvala svima na odgovorima, kako onim čije je utisak da je mnogo, tako i onima koji su skoro nešto radili, a pre svega sam čekao odgovor ovih drugih, dakle - konkretno, iz prve ruke.Ovo je bila agencija koja mi je radila legalizaciju, tada su bili korektni i dosta povoljni u to vreme...ali kako su ljudi kvarljiva roba, pokušali su da me klepe za jedno 120e.
Bilo kako bilo našao drugog...doći će u petak ili u subotu, usluga : vađenje potrebne dokumentacije iz katastra, merenje i izdavanje nacrta parcele 17 000 din.
 
I to je puno,zadnji put sam radio pre dve ili tri godine merenje parcele koju sam kupio i bilo je 7 ili 8000din isto sa nacrtom.
Da li sada kada geometar meri parcelu možeš da mu tražiš satelitske koordinate parcele?
 
Kad smo kod merenja, jel vam se dešavalo da ste izmerili svoju njivu, i nakon izvesnog vremena komšija, i da se međe ne poklapaju za od 20 do 30cm?
Мени се то десило, ја мерио свој плац и човек купи до мене изведе истог геометар као и ја и његова мера је одступања за 10цм у моје. После годину дана опет комшија мерио ради ограђивање и тај пут су се поклопило међе.
 
Ti njihovi GPS merači imaju po 10 cm odstupanja. Preciznija je navigacija na traktoru ako rukovalac zna pravilno podesiti.
 
Ma desilo se kod mene. Komšija merio plac i obeležili tačke. Nedelju dana kasnije izađe geometar da izmeri moj plac (pomeranje bandere, bila je u sred placa, pa smo tražili da se izmesti na među sa putom). Ni jedna tačka do komšije se ne poklapa. Neke 10, a neke Bogami i 30cm!
 
Ti njihovi GPS merači imaju po 10 cm odstupanja. Preciznija je navigacija na traktoru ako rukovalac zna pravilno podesiti.
Ista je aparatura na navigaciji i kod geometra. Mora biti isti rezultat ako je ko digitalizovana.
Ima još mnogo katastarskih opština gde katastri nisu digitalizovani, čak ima gde se vodi u knjigama u hvatima mete. Za te slučajeve su mi rekli geometri da ne mogu da izmere precizno i da daju papir da je to ta tačka zbog neuređenog sistema, nego po iskustvu gledaju da svima naprave da budu zadovoljni.
Konkretno kod mene je maksimalna dozvoljena greška i col u navigaciji, to je ono što pišu ,,preciznost 2-3cm".
 
Не знам колике су им толеранције дозвољене у катастру, али земља је ,,жив" систем и прецизност у пар центиметара је у реду. Код нас геометри немају много посла, раније се све завршавало свађом, па и тучом само да се не плати. Сада већину људи не занима где је међа .

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ako je katastarska opština digitalizovana nesme biti greške. Greška može biti isključivo do ljudi. Ja znam kako bih rešio dilemu ko je u pravu. Imao sam takvih slučajeva.
 
Ta parcela izlazi do pola asfaltiranog puta, šta da radim
2aeaa5b587c4a23561c3c2dbe89839e7.jpg
 
Nazad
Vrh