Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod mene cijenu zemljista dizu vikendasi, blizu smo BL i svako ko prodaje zemljiste ocekuje da ce neko uzeti za vikendicu, poljoprivrednik moze samo uzeti njivu do koje nema puta pa kao takva nije atraktivna za vikendicu.
Kod nas je slicna stvar u okolini Hase Brijesnica Ljeljenca. Dosjetili se i isparcelisali i sad prodaju dulum po 7-8 hiljada maraka za vikendice.
 
25000 moze biti samo za KJ, a hektar ce biti od 40000 pa navise.
Stvarno si odleteo visoko sa tim cenama, teško da će doći baš toliko, možda i hoće ali za 10+ godina, ako ne bude pustinja.... Jbt zemlju iz restitucije 1-2-3 klasu možeš naći za 7-8k€/ha, samo da je se reše naslednici.... I to sve veće parcele od 10-50-60ha...

Evo ima 8kj neki prodaje traži 15k€/kj ljudi mu se bukvalno smeju.
 
Kako sam odleteo kad se u Pivnicama prodala za 20000 evra. Postoje dokazi na sajtu katatastra. Ovo je 100% provereno.
Ono sto sam nezvanicno cuo da je prodata i za 25000. Pivnice, Silbaš, Selenča, Ratkovo, Parage, Gajdobra odavno truguju na 15000+
Iako su ove godine pogodjeni susom cena neide dole, naprotiv. Bilo koji hektar da se pojavi proda se u momentu.
 
Poslednja izmena:
Brt ako ocekujes da ti se 25k vrati za 25 godina znaci da ocekujes 1000e cist prihod po hektaru svake godine u proseku.. Ispada da ministar dobro racuna prihode ratara.. :D
Ove godine je bilo tako sa psenicom kod mene... Na 9 ha ulozeno cirka 6500 -7000€ i rodilo oko 51t. Prodato robnim rezervama po 40 din (2040000 = oko 17000€). Znaci oko 10000€ sa 9ha
 
Kako sam odleteo kad se u Pivnicama prodala za 20000 evra. Postoje dokazi na sajtu katatastra. Ovo je 100% provereno.
Ono sto sam nezvanicno cuo da je prodata i za 25000. Pivnice, Silbaš, Selenča, Ratkovo, Parage, Gajdobra odavno truguju na 15000+
Iako su ove godine pogodjeni susom cena neide dole, naprotiv. Bilo koji hektar da se pojavi proda se u momentu.
Kod nas kada komšija neće da potpiše pošto bi on hteo da kupi. Onda stave cenu u ugovor 15-20k€/kj....i mirna Bačka a trgovana cena 8-10k€/kj. Plati više oko 300e/kj otprilike porez na apsolutna prava i to je to.

Što se tiče sajta katastra. Oni udaraju ipak kako njima odgovara. Mi smo kupili neka 2 parcelna broja pored nas 2750m² i 12000m². Cena je bila u ugovoru 10k€..... Katastar je objavio da je samo parcela od 2750m² plaćena 10k€... Da bi 3 meseca kasnije drugar kupio neku parcelu u blizini i za procenu tržišne vrednosti za prenos apsolutnih prava su mu upisali i tu parcelu od 2750m² da je plaćena 10k€ i to mu je "diglo" vrednost prenosa apsolutnih prava.... Više od 50% cena u ugovorima je drastično veća od plaćene cene, da se komšije ne bi bunile....
 
Sale ja tebe u potpunosti razumem, ali veruj da se trguje za 20k.
Nemoj odbijati realnost iako je ona potpuno nenormalna.
Zaista je tako i nema razloga da bilo ko izvrce realnost.
Na tom podrucju ima dosta velikih povrtara kod kojih nema kraja. Takodje ima i par privatnih zadruga koje takodje posluju odlicno. Slovačka nacionalna manjina tradicionalno preplacuje zemlju vec godinama. Kad se sve to sabere dobije se cena koja je sigurno najveca u ovom delu Evrope. Jedino su trenutno od njih skuplji Bavarska, Baden-Württemberg i jos par oblasti.
Zemlja jeste kvalitetna, ali da li bas vredi toliko to je sasvim drugo pitanje.
 
Сале одакле си ти, тј који део новог сада? Код нас се већ две године тргује по 15000е кј и то само чујеш да је продата њива, а била је скоро и једна трговина по 17500е кј.
 
Poslednje sto sam cuo u mom ataru je jedan drugar pazario dva jutra. Jedno platio 8000, za drugu dao 10000 (ovog proleca). Ja pitam zasto 10000, on kaze pored njegove zemlje bila pa da spoji da mu neko ne uleti. Za vece cene nisam cuo. Ja poslednju kupio pre 4 god. za 6000 po jutru (4. Klasa pored moje zemlje bila pa da spojim).
 
Meni nije jasno sta mislite kad kazete da neko pere pare,zasto bi to neko radio kad sa tim parama sto je kupio zemlju moze da kupi sta hoce I da radi sa njima sta hoce jer ovde niko nikog ne pita odakle mu pare I da mora da ih pere,to je samo fora iz filmova

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Tačno tako , ako postoji agencija za ispitivanje porekla imovine njima je sve jedno da li ste u posedu zlata , dijamanata , automobila , kuca , stanova ili hektara i hektara . . .
 
Realno kad bi to neko gledao onda bi trebalo I da se dokazuje odakle mu pare da kupi zemlju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Meni nije jasno sta mislite kad kazete da neko pere pare,zasto bi to neko radio kad sa tim parama sto je kupio zemlju moze da kupi sta hoce I da radi sa njima sta hoce jer ovde niko nikog ne pita odakle mu pare I da mora da ih pere,to je samo fora iz filmova

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Probaj da pustis u promet vecu kolicinu koja nema poreklo pa da vidis dal je fora iz filmova.
 
Da, pokušaj da uplatiš veću količinu dinara na račun bez da ti traže (s)ličnu kartu!Već do 100k dinara traže ti da potpišeš izjavu a takođe i kod kupoprodajnih ugovora za iznose preko 10k evra može da dođe do češljanja!
Neke banke traže da priložiš potvrdu o poreklu novca kod podizanja većih iznosa istog sa računa.
 
I kako to onda kupovinom zemlje peru novac ?
Šta , kad mu zatreba keš proda tu istu parcelu i tako dokazuje poreklo ?
Razumem da mafijaši kupuju trgovačke i proizvodne firme koje imaju nekakav obrt kapitala , friziraju , steluju i otvaraju račune po egzotičnim mestima ali da kupuju zemljetinu kako bi se opravdali za onolika bogatstva teško da poverujem.
Koliko oni to novca preko zemlje mogu da ubace u legalne tokove ?
 
Poslednja izmena:
Meni je rodjeno dete slalo pare nije preko 10hiljada,ali opet cim je proknjizeno zvala me devojcica iz banke da kaze da je transakcija zamrznuta I da mora da se obavesti sluzba za sprecavanje pranja novca i finansiranje terorizma :D Doduse ljudi tamo dobro poznaju posao pa su sve vratili banco da ona resava kroz drugacije instrukcije za uplatu.

Novac ne moze da se pere u Srbiji,taj novac ide tamo gde su zakoni znatno liberalniji nego ovde.Dovoljno je to sto niko ne gleda poreklo tog novca pa se iz tih zemalja ulaze i pusta u legalne tokove.
 
Probaj da pustis u promet vecu kolicinu koja nema poreklo pa da vidis dal je fora iz filmova.
Pa kako onda placaju tu zemlju ako nemaju poreklo novca, znam da ti treba pravdanje porekla kad ti legnu vece pare na racun ali da bi kupio nesto Niko te ne pita odakle

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh