Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Jutro.
Makar mislim da u tom delu koriste metarski sistem.
 
Sad sam gledao na vikipediji jeste ral 57 ari jbg moja greska ili sam pogresno cuo kad sam bio na odmoru u Cg pricali su o nekim livadama u ralima pa sam hteo da mi objasne verovatno nisam dobro razumeo .Kod mene se zna i kad se kupuje i prodaje ili uzima u arendu mera je 1 jutro ,jos se zadrzala mera Maksim zemlje ( 17 jutara ) a ima i frtalj jutra ,pola jutra ,trifrtalja jutra .
 
Stvarno ne razumem sta ljudi uopste pisu te neke leve mere za povrsine koje niko ne koristi ....pisite u hektarima,eventualno jutrima ,i amin.Koga zabole za ralove,dulume i ostale praistoriske mere.....
Kolega nisu to praistorijske mjere, negdje se neke druge mjerne jedinice koriste kao i kod vas jutro i hektar. U mom kraju se koristi hektar i dulum, i dosta je lakse sa racunanjem. Koliko se sjecam jedno jutro je 0.57ha, i kad se prebacuje i hektre treba malo matematike. Dok kad prebacujes iz duluma u hektre ili u are samo oduzimas ili dodajes nulu na kraju..
 
Stvarno ne razumem sta ljudi uopste pisu te neke leve mere za povrsine koje niko ne koristi ....pisite u hektarima,eventualno jutrima ,i amin.Koga zabole za ralove,dulume i ostale praistoriske mere.....
U posedovnom listu Republike Hrvatske piše RAL. Ti ne koristiš, ja ne koristim, ali ne možeš reći NIKO ne koristi, jer to nije tačno.

U mom kraju se ne koriste ni jutra. Samo one zvanične mere:
hektar, ar, metar.
 
Evo
130a2a86166aff7af7b68b3146837f56.jpg
3cd7107c939c85035e012c17116c09a9.jpg
 
Mere ljudi i dan danas "fatom", koji je u narodu 2m, a niti je fat niti je 2m. Al izmere dobro

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja ga računam i širim na 2 metra jer mi je tako mnogo lakše i jednostavnije, znam da nije pravilno ali funkcioniše.
 
Zemlje ima koliko ima. Dimenzije lenija su velikom vecinom 8*200 fati. 1600 kvadratnih fati cini 1 katastarsko jutro. U metrickom sistemu to bi bilo ~15.2m x 380m.
 
Nazad
Vrh