Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Stvar je u tome da ove parcele nisu podeljene, znaci samo se vodi dva vlasnika. E sad, advokat kaze da posto parcele nisu podeljene u slucaju prodaje na vecito mora prvo suvlasnik, pa onda komsijama(ali to je malo problem jer nisu podeljene parcele) A sto se tice prodaje u arendu vlasnik se vecinskim delom ne sme da proda bez saglasnosti suvlasnika jer je krivicno delo, zato sto je ista parcele i smatra se da je svaka osma grudva, svaki osmi koren kukuruza tog drugog vlasnika. Tako su nama rekli.
 
Колико се крећу цене јутра по Бачкој?
Имам 2 јутра првокласне земље у општини Бечеј (где кажу да је земља најбоља у Војводини, не знам да ли је тачно), близу пута.
Колико је реално тражити за јутро првокласне земље близу пута?
Ствар је да је земља из 2 или 3 дела, дакле није из једног.
Dimitrije, poslao sam vam privatnu poruku.
 
Mene interesuje cena zemlje u Banatskom Karlovcu,ima li neko iz tog kraja a da zna kako se kreće?
 
Ih da je u pitanju komsinica sve bi joj dao al posto je komsija, ko ga drma za sta!

Nikad nisam bi za varijantu da komsija kupi jer da valja on bi radio tu zemlju od vlasika a ne neko levi! Tako da taj zakon nicemu ne sluzi osim da posvalja ljude! Kod nas hvala bogu jos uvek ne vazi to pravilo u praksi pa prodaje ko kome hoci i nisam cuo da se neko bunio sto je drugi kupio jer su svi svesni kakav bi to domino efekat bio!
 
Ja sam bio ne ponudjen pre dve godine...
Ta parcela mi je bila potrebna da ispravim moju i da orem s puta na put
Medjutim vlasnica me nije ponudila, cuo sam kada je dosao covek da pita oca da potpise saglasnost
Potom me je vlasnica kontaktirala i to vrlo drsko i bezobrazno kao da sam ja kriv sto je njena njiva pored moje
Hteo sam da se teram s njima ali otac je bio protiv, kaze nije nam sudjeno...
 
Ovde kod nas znam samo za jedan slučaj sa komšijsku pravom prečeg... U drugim slučajevima bilo je tolerancije, krljanja oko cene da, ali posle trgovine nije se niko upitao... Malo je ne fer ako neko radi zemlju u arendu 20 godina i onda ne može da je kupi zbog komšpr
pravo prece kupovine komsija medjasa postoji u zakonu.godinu daana je rok da komsija pokrene parnicu za ponistenje ugovora o kupoprodaji.taj koji radi 20 god uvek moze da je kupi u teoriji ali samo pod uslovom da se medjas izjasni da nije zainteresovan po toj ceni.e sad to u praksi znaci da mora da plati muski da komsija medjas eventualno kaze ja odustajem...ali ako medjas prati cenu i da najvise onda mu niko nemoze nista.mada i tu ima leka...ugovor o poklonu sa prodavcem i medjasi mogu da se slikaju...
 
To je rešenje ali je opasno.Postoji uvek mogućnost da se ovaj posle predomisli i traži poništaj ugovora o poklonu, pa eto onda muke i dokazivanja.
 
Nemojte da se igrate sa ugovorom o poklonu, to pada na sudu kao dobar dan, imali smo takvo iskustvo. Ugovor o poklonu je validan i neoboriv samo ako familija ostavlja familiji, otac-sinu, deda-unuku,itd...

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Kod nas su skorasnje trgovine njiva isle od 7000 - 11000 e po kj, u zavisnosti od kvaliteta i dela atara.
Koliko pratim, sve sto se ponudi, brzo se proda.
 
5 jutara u komadu, na asfaltnom putu i na 100 metara od sela, "otišlo" za 30.000 eura....
Lanac zemlje, isto na asfaltnom putu, na 200 metara od sela, iznad jezera Dobrodol, 21.000 eura....
 
Pre par meseci mi se nudila zemlja do mene 5 jutara u komadu i neće da čuje ispod 50.000 evra. Kupio je čovek koji je radi već dosta dugo u arendu. Ali je on letos prodao 3 jutra za 180.000 evra pa ga boli patka. On će za tih njegovih 3 jutra kupiti ovakvih 18... Naravno potpisao sam da za tu cenu nisam zainteresovan...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ludilo nas ne popušta...Mislim da je ipak pobedio onaj stručnjak od prošle godine, komentar u vezi cene zemlje i proizvoda, parafraziraću: Šta te briga koja je cena žitarica, tvoje je da proizvedeš...Što bi rekao Lovac Luka- Je*em ti ženo majku!!!
 
Ovaj lanac zemlje kupio "poznati" zubar iz Beograda...
Prvo je kupio 3 jutra u komadu za 24.000 eura, izvršio prenamenu zemljišta u građevinsko, i zida velelepnu građevinu...
Sada se širi, i s jedne i druge strane...
Jutro je kupio za 18.000 s južne strane, a sada lanac za 21.000 s severne strane...
Ovih 5 jutara kupila "Nova Budućnost", Žarkovac...
Inače, nema jutra zemlje ispod 5.000 eura, bez obzira o kakvoj močvari se radi...
Tih 5 jutara još i bilo jeftino, jer niko od komšija nije bio zainteresovan, a čujem i priče da je kupac rekao gazdama da će dati 1.000 eura po jutru više od bilo koga...
Tako da, konkurencije nema...
 
Nazad
Vrh