Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pravo prece kupovine ima komsija cija je granica za bar metar duza ,pa onda cija je parcela bar jedan kvadrat veca
 
A najvažnije onaj ko ima novaca da plati što je danas priznaćete retko, jer se većina zemlje kupuje na kredit a to je procedura za koju je potrebno i vreme
 
Beležnik može i da se ogradi stavom da su stranke, prodavac i kupac, upoznate sa neophodnosti obaveštavanja i ponude susedu međašu kao i sa svim rizicima koji iz toga proističu. On sebe zaštitio, a vi se jepte pa kako vam bude.
 
Pravo prece kupovine ima komsija cija je granica za bar metar duza ,pa onda cija je parcela bar jedan kvadrat veca
Da li je sigurno tako? Ili prvo površina pa ako je ista onda dužina međe.
A, na primer, ako je njiva pored puta a komšija sa one strane puta ima 5x veću njivu od onog koji je pored nje. Ko tu ima prednost?
 
Onaj koji je pored nje ima pravo prece kupovine. Onaj je sa druge strane puta i nije prvi sused. Notar obavezno u zabeležbi navodi da li su susedi obavesteni ili ne.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
A znate li sta o tzv suvlasnickim nekretninama ? Konkretno , povrsina koja se vodi kao plavno podrucje ,neobradjena povrsina , u sustini neka manje vrijedna suma vrbe i topole koju jenekad rijeka srusila ,pa bila jedno vrijeme korito pa je sada neka vrsta sume . Nakupilo se suvlasnika , vjerovatno jer nikome nije bilo vrijedno da cijepa parcelu kad je bila pod rijekom ili oko nje . Sada je to recimo 6ha a ima oko desetak suvlasnika . Jedan od njih je moj otac i ima 15% . Sad kad bi ja npr imao plan da tu parcelu krcim i dovedem do obradivog zato sto je zemlja odlicna , a nije drvo sa velikim panjevima dabi bilo tesko . Realna cijena je jako mala , odnosno ja bi to kupio samo po nekoj nizoj cijeni . Ti suvlasnici su se razisli po regiji i nisu zainteresovani za to jer se uopste ne pojavljuju . Ipak kad bi ih pojedinacno kontaktirao da kupim vjerovatno bi se neki nasli da pomisle da to vrijedi vise . Ima li kakvih zakonskih odredbi o tome i ima li kakvih notarskih i sudskih popusta na troskove u takom slucaju ?
 
Pisao sam kraću verziju pa sam pogrešno shvaćen..... A i nedostatak ovakvog vida komunikacije dodatno otežava....
Jeste, red je. A da li je normalno da se četvorica poljoprivrednika ( savopunck, obitelj ) dogovore ko će gde kupovati zemlju u selu? Znači mi ostali treba da pocrkamo?
Kad je komšija normalan čovek uvek idemo na Bojanovu varijantu. Na brzinu iz glave, znam za 4 njive koje smo mogli kupiti ali smo prepustili drugima. Takođe i nama su jednu prepustili. Arenda na dve njive po ~10kj smo takođe prepustili. Ali za alave (ona četvorica), nema ništa više. Dosta je bilo. Tu ide pravo moje kupovine.
 
Može da se kupi a da komšija ne može ništa.


A ne možeš ti izvrdati opštu zakonsku normu tog oblika pa da si Gospod ako sam ja zainteresovan i imam pravo preče kupovine.

KOlko košta zemlja po proceni poreske uprave u tom trenutku ??? Toliko deponujem i krenem da teram parnicu.

Porušiću sve vaše prevarne i fingirane ugovore ako niste platili poreske dažbine na njih, većinu vas oterati na višegodišnju robiju i pride će da platite troškove postupka i meni obeštećene za duševne boli i dangubu, kao i izgubljenu dobit.

Jesam dovoljno jasan ?
 
Ma jasan ko zona sumraka, ali ipak ne znaš sve cake. Uzimam zemlju 1/1 i ne može mi niko ništa. Jes da malo košta ali zbog onih alavih, prebolim brzo.
 
KOlko košta zemlja po proceni poreske uprave u tom trenutku ??? Toliko deponujem i krenem da teram parnicu.

Kraj tebra... Na vrh, plafon, četiri godine platićeš sve sa svim zateznim kamatama i ja ću tada kupiti više zemlje negde u susedstvu.

Veruj mi tebra. Rezultat je iza mene. U fulu sam ovih dana.


****
Eeee mojne sad ispadne ja bilo kome od nas ovde prisutnih ovo ono...situacija bila, zamolio me prijatelj, ja savetovao i usmeravao, žute banke za to nisam uzeo, jer bi bilo nemoralno, ako izuzmemo njegova dva praseta za par ljudi i moje tele tele za isto društvo. Dal skuplje bilo njegovo il moje piće nismo veštačili. Ali smo o ukupnoj vrednosti oba strogo vodili računa da ne bi moglo biti kontroverzi. Jednostavno sve je bilo drugarski i težilo ispravljanju nepravde. I on nije iz moje okoline. Komšiji kom pokušavam pomoći postupak i dalje traje.
 
Poslednja izmena:
A znate li sta o tzv suvlasnickim nekretninama ? ...moj otac i ima 15% . Sad kad bi ja npr imao plan da tu parcelu krcim i dovedem do obradivog zato sto je zemlja odlicna slucaju ?

Vidi da nekako sporedno nateraš na preko dve trećine vlasništa onda sud mož odredi da ostalima isplatiš vrednost po proceni poreske uprave i tvoje je.
 
KOlko košta zemlja po proceni poreske uprave u tom trenutku ??? Toliko deponujem i krenem da teram parnicu.

Kraj tebra... Na vrh, plafon, četiri godine platićeš sve sa svim zateznim kamatama i ja ću tada kupiti više zemlje negde u susedstvu.

Veruj mi tebra. Rezultat je iza mene. U fulu sam ovih dana.


****
Eeee mojne sad ispadne ja bilo kome od nas ovde prisutnih ovo ono...situacija bila, zamolio me prijatelj, ja savetovao i usmeravao, žute banke za to nisam uzeo, jer bi bilo nemoralno, ako izuzmemo njegova dva praseta za par ljudi i moje tele tele za isto društvo. Dal skuplje bilo njegovo il moje piće nismo veštačili. Ali smo o ukupnoj vrednosti oba strogo vodili računa da ne bi moglo biti kontroverzi. Jednostavno sve je bilo drugarski i težilo ispravljanju nepravde. I on nije iz moje okoline. Komšiji kom pokušavam pomoći postupak i dalje traje.
A kako npr. da deponuješ sumu po proceni poreske uprave ako je na ugovoru 50% veća cena od te procenjene i na tu cenu plaćene sve dažbine? Da li tu ima pravnog leka ili u tom slučaju moraš deponovati cenu iz tog ugovora?

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Pisao sam kraću verziju pa sam pogrešno shvaćen..... A i nedostatak ovakvog vida komunikacije dodatno otežava....
Jeste, red je. A da li je normalno da se četvorica poljoprivrednika ( savopunck, obitelj ) dogovore ko će gde kupovati zemlju u selu? Znači mi ostali treba da pocrkamo?
Kad je komšija normalan čovek uvek idemo na Bojanovu varijantu. Na brzinu iz glave, znam za 4 njive koje smo mogli kupiti ali smo prepustili drugima. Takođe i nama su jednu prepustili. Arenda na dve njive po ~10kj smo takođe prepustili. Ali za alave (ona četvorica), nema ništa više. Dosta je bilo. Tu ide pravo moje kupovine.
Majko,ja mogu samo da spustim glavu i kukam što sam sirotinja.
 
Savo, zašto spuštati glavu? Nek spuste oni koji su godinama radili-uzurpirali državnu zemlju za Dž, gazali nas direktno i indirektno, oni koji nisu davali arende starijim osobama, jer kao njima pare ne trebaju. Kakva crna sirotinja? To što nemaš para, to je samo trenutno finansijski stanje...
 
A kako npr. da deponuješ sumu po proceni poreske uprave ako je na ugovoru 50% veća cena od te procenjene i na tu cenu plaćene sve dažbine? Da li tu ima pravnog leka ili u tom slučaju moraš deponovati cenu iz tog ugovora?

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...

Onda je cena iz ugovora tržišna cena.
 
Nazad
Vrh