Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Mi smo imali takav slucaj. Ugovor o poklonu i pao je na sudu. Poklon mogu da ostave samo najbliza familija, tipa otac-sin, deda-unuk itd. Sto se tice naslednika postoji opcija da ne mogu da obore poklon ako prodavac uzme uverenje od psihijatra da nije mentalno poremecen, ali tu vec treba dobar advokat a to kosta posle vise nego parcela.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja sad imam problem sa 1kj zemlje, pokojni deda ga kupio od čoveka iz sela pre 40ak godina i nikad ga nije prepisao jer u ono vreme to niko nije ni gledao, i sad sin od tog čoveka ode sa papirima kod komisije za komasaciju i prepiše na svoje ime to jutro zemlje. To je uradio jer je njemu mesec dana pre toga čovek iz sela isto to uradio, isto tako otišao kod komisije za komasaciju i prepisao neku njegovu zemlju na sebe jer je ovaj nije sredio. I sad on da se namiri ode i prepiše to moje jutro na sebe.

Bili smo kod advokata u Zrenjaninu koji je bavi tim da vidimo šta se može učiniti tu, ako je išta moguće, al on ne može da mi vodi slučaj jer vodi slučaj od tog što je meni uzeo zemlju protiv tog čoveka koji je njemu uzeo zemlju. Tako da sad čekam da oni reše spor pa da vidim ishod da znam šta mi je činiti. Da li preduzimati bilo šta ili se pomiriti s činjenicom da je 1kj otišlo u nepovrat...
 
@floyd
Kako ne možeš da provedeš u katastru ako imaš kupoprodajni ugovor.Mislim da može ako nema nekog tereta,jer sa ugovorom bi trebalo da možeš provesti u katastru.
 
Ja imam slicnu situaciju sa placem iza kuce,kupljeno 70ih godina i imam kupoprodajni ugovor overen ali nikad nije uknjizeno i ne vodi se na nama,mi placamao porez i odvodnjavanje uredno.e sad taj covek je umro davnih dana i da bi preslo na nas treba svi naslednici da se odreknu na ostavinskoj raspravi,a naslednika milion u 5 drzava sto je nemoguce povatati!ne znam dal bi moglo nekako da se uknjizi bez naslednika na osnovu tog ugovora,cak i jedan objekat imam na toj parceli...
 
Do zemlje tesko da ces doci ali ako ga tuzis i ima odakle da se naplatis mozda bude nesto.. Jedan moj rodjak je tako pre nekoliko godina kupio 3 kj napravio ugovor ali nikad nije upisao u katastar, gazda imao neku firmu, u medjuvremenu stavi hipoteku, firma pukne, zemlja ode na prodaju drugi lik kupi i upise.. Tuzio je tog od koga je kupio, dobio sud ali posto vise nema nista na sebe (niti ce ikad imati) verovatno nikad nece naplatiti..
 
Mi imamo slucaj otac i njegova pokojna sestra nasledili 4,5kj zemlje posle dedine smrti i tetkine cerke prodaju nekom liku zemlju prvo nama obecale i onda nam zacepile cenu ludnica trazile prvo 10000e/kj pa spustile na 8500e/kj i na kraju iako je otac vecinski vlasnik u toj parceli i suvlasnik bez nase saglosnasti kao nama u inat prodaju tom nekom liku za 5200e/kj sad ajde budi pametan i oborio bi mu ugovor i ne bi jbm ti 2,25kj zemlje da nas neko kune,a opet jbg ta zemlja u nasem vlasnistvu preko 60god.Dusa me boli kad je deda hteo da je prevede na mene ja nisam hteo da se ostala familija ne bi ljutila na mene i da bi posle dede imao i dalje rodbinu i na kraju ni zemlje ni rodbine!
E sad kako ja da proverim koliku su cenu oni naveli u ugovru dali treba to po sluzbenoj duznosti da trazim ili to moze i ovako da odem i trazim da mi pokazu jer o prodaji nisamo ni imali pojma dok geometar nije dosao i izmerio njihovu njivu i onda mi rekao da je zemlja prodata.
 
Ne mogu jer nemam bukvalno ništa od papira jer nikad niti je napravljen kupoprodajni ugovor niti je prepis urađen. Pokojni deda o tome nije vodio računa jer u to vreme verovatno niko nije ni gledao jer su ljudi bili drugačiji... Poreze na tu zemlju kao i sve druge namete niko nije plaćao jer se na pokojnom ocu tog čoveka vodi zemlja. Za isto to što je on meni uradio je on tužio drugog čoveka iz sela.
Neko mi reče da mi je dovoljno da izvedem 2 svedoka da posvedoče da tu zemlju obrađujemo prethodnih 30 godina i to je to, mada meni to deluje kao glupost. Kod njega su papiri, znači ja nikakav dokaz da je zemlja moja nemam pa samim tim mogu da se slikam, verovatno...
 
Drale ako je tako ko sto kazes a nemam razloga da sumnjam sta kupac da kune tebe za tvoju dedovinu?Nego ti lepo presavi tabak pa ih naguzi lepo i sta kosta da kosta.Drugo taj ko je kupio te sigurno i poznaje a kad njega nije bilo sramota sto bi tebe bilo.Da se razumemo nisam nikakav huskac nevolim sud i nikad nisam nikog tuzio ali ovde nemoze drugacije da se resi:ppozdrav:
 
Montoya mislim da suvlasnik ipak ima veće pravo od medjaša. 99% sam siguran....
Mladene mislim da nije nemoguće,samo će koštati živaca i novaca a bogami i potrajaće pod uslovom da može da se reši kao što smo mi imali sličan slučaj sa jednom zemljom. Pitaću matorce kako je tačno išla procedura pa ću okačiti ovde.
 
Do zemlje tesko da ces doci ali ako ga tuzis i ima odakle da se naplatis mozda bude nesto.. Jedan moj rodjak je tako pre nekoliko godina kupio 3 kj napravio ugovor ali nikad nije upisao u katastar, gazda imao neku firmu, u medjuvremenu stavi hipoteku, firma pukne, zemlja ode na prodaju drugi lik kupi i upise.. Tuzio je tog od koga je kupio, dobio sud ali posto vise nema nista na sebe (niti ce ikad imati) verovatno nikad nece naplatiti..
Kod nas je covek ostao bez 11kj zemlje i to zemlju kupio preko zelenog plana u ona sretna vremena i geometar i advokat koji su mu radili uknjizbu te zemlje nesto zajebali papiri nestali i on ostao bez zemlje dosli naslednici od predhodnih vlasnika i preveli zemlju na sebe on dobio secer,infrakt i jedva ziv od muke!

Znaci obavezno ljudi proverite sve oko nekretnine sto kupujete da nije gde upisana u hipoteku kod nas isto neki ljudi digli kredit i kupe kucu ne znajuci da je predhodni vlasnik digao kredit na istu i da zlo bude vece taj vlasnik prosle godine sa porodicom kad je isao na more dozivi saobracajku i od njih 4-clana pordice prezivi mu samo jedno dete banka ko banka njih briga sto ih vise nema i izvrse prinudnu naplatu i uzmu kuci ve ljude izbace na ulicu i sad i bez kuce i sa omcom od kredita koji moraju da placaju!Znaci dobro proverite nemojte se oslanjati samo na papir iz katastra i neciju rec jer je rec postala nistavna u danasnje vreme i lako se daje.
 
Ne mogu jer nemam bukvalno ništa od papira jer nikad niti je napravljen kupoprodajni ugovor niti je prepis urađen. Pokojni deda o tome nije vodio računa jer u to vreme verovatno niko nije ni gledao jer su ljudi bili drugačiji... Poreze na tu zemlju kao i sve druge namete niko nije plaćao jer se na pokojnom ocu tog čoveka vodi zemlja. Za isto to što je on meni uradio je on tužio drugog čoveka iz sela.
Neko mi reče da mi je dovoljno da izvedem 2 svedoka da posvedoče da tu zemlju obrađujemo prethodnih 30 godina i to je to, mada meni to deluje kao glupost. Kod njega su papiri, znači ja nikakav dokaz da je zemlja moja nemam pa samim tim mogu da se slikam, verovatno...

Samo fotoaparat i osmeh :osmeh::osmeh::osmeh:

Nemas ugovor,nemas dokaz o placanju cene ,nisi placao porez = nisi savestan drzalac = nema konverzije iz drzavine u svojinu
Nazalost
Nisi ti jedini.Ima toga i po drugim selima oko Zr-a.
 
Drale ako je tako ko sto kazes a nemam razloga da sumnjam sta kupac da kune tebe za tvoju dedovinu?Nego ti lepo presavi tabak pa ih naguzi lepo i sta kosta da kosta.Drugo taj ko je kupio te sigurno i poznaje a kad njega nije bilo sramota sto bi tebe bilo.Da se razumemo nisam nikakav huskac nevolim sud i nikad nisam nikog tuzio ali ovde nemoze drugacije da se resi:ppozdrav:
Ne znam druze nisam pametan sta raditi lika sam upoznao onako jedan obican kurtoncic novopeceni ali opet me strah da mi ne prokunu decu jer ti ljudi su takvi njima nista nije sveto.Videcu oticu do suda pa cu razmisliti mozda im i oborim ugovor ko zna bitan je momenat i moje raspolozenje u tom trenutku!:ppozdrav:
 
Ti kako procenis tako neka bude,nego ja zbog te kletve koju spominjes netreba da se bojis ti kletve nego taj koji je oteo nesto tudje a ti hoces svoju dedovinu ,sto kazu moze da ti pljune pod prozor i to je sve:ppozdrav:
 
Floyd msm da je najbolje da se ne mlatis oko toga da ti advokati ne uzmu jos para, kakav bi show bio u drzavo kada bi uz dva svedoka to moglo, svestan si i ti da nemas nikakav dokaz..
 
Nazad
Vrh