Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Tzv. Nisno polje , solidna zemlja ali blizu soder na susnoj godini brzo izda ali prilicno trazena lokacija.
Ako je bas zapustena parcela mozda bi mogao skinuti da 2000 i zavisi koliko je prodavcu stiska za lovu.
 
moram ovde da postavim pitanje posto neznam gde drugde
na parceli od 100 ari treba da bude 3 suvlasnika, e sad posto cepanje ne dolazi u obzir(zakonski ) da li se deobnim sporazumom odlucuje i resava ko koji deo obradjuje, i da li kad se to uradi, svako moze da radi sta oce na svom delu?
 
moram ovde da postavim pitanje posto neznam gde drugde
na parceli od 100 ari treba da bude 3 suvlasnika, e sad posto cepanje ne dolazi u obzir(zakonski ) da li se deobnim sporazumom odlucuje i resava ko koji deo obradjuje, i da li kad se to uradi, svako moze da radi sta oce na svom delu?



Sprazumom na deobi se to može ugovoriti.

Opšta odredba je da suvlasnici imaju po jednu idealnu trećinu, no dopušten je dogovor suvlasnika u ugovornoj formi.

Dogovorom možete predvideti i da geometar omeđi delove onako kako se dogovore suvlasnici ili čak i sud presudi.

Može se i prodavati suvlasnički udeo pa bi bilo dobro i to precizirati.

Jedino su uskraćeni za katastarsku podelu na po 33,3 ara.
 
Sprazumom na deobi se to može ugovoriti.

Opšta odredba je da suvlasnici imaju po jednu idealnu trećinu, no dopušten je dogovor suvlasnika u ugovornoj formi.

Dogovorom možete predvideti i da geometar omeđi delove onako kako se dogovore suvlasnici ili čak i sud presudi.

Može se i prodavati suvlasnički udeo pa bi bilo dobro i to precizirati.

Jedino su uskraćeni za katastarsku podelu na po 33,3 ara.
A ako ne mogu da se dogovore?
 
Pozdrav. Ima li neko iz okoline Rume da napise kako se krecu cene zemlje u k.o. Mali Radinci potez "cerje" i k.o. Zarkovac takodje potez "cerje" u pitanju su par njiva 2 i 3 klase? :ppozdrav:
 
Dragane,da ne pretražujem temu,koliko si najskuplje platio zemlju ovih zadnjih godina.Inače nek je sa srećom pazar:ppozdrav:
 
Hvala, nisam presao 5000e l klasa. Kad je bila 7-8000 ja sam pauziro :))
Cale kad je pazario dal 2010god. 4kj na mestu, cim izadjes iz ulice ulazis u njivu (potes Vinogradi) za 3000ekj, ja reko ovaj je lud sta radi :haha: dobro ja tad nisam imao lovu pa mi bilo sve mnogo :osmeh:
 
Hvala, nisam presao 5000e l klasa. Kad je bila 7-8000 ja sam pauziro :))
Cale kad je pazario dal 2010god. 4kj na mestu, cim izadjes iz ulice ulazis u njivu (potes Vinogradi) za 3000ekj, ja reko ovaj je lud sta radi :haha: dobro ja tad nisam imao lovu pa mi bilo sve mnogo :osmeh:

Obično sinovi imaju takvo mišljenje o svom ocu,sve dok oni ne postanu očevi!
 
Nazad
Vrh