Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Brisanje iz gazdinstva moze. Ja sam odjavio jednu parcelu iz gazdinstva. Za prijavu promene od 1.7 nisam upoznat.
 
bolje ti je da sada odmah platis porez. Ja sam pre nekih mesec dana kupio tri manje njive, i posle notara isao prvo u poresku upravu. Popunio sam jedan obrazac (nesto kao OP4) i posle nekih 10ak dana su me pozvali i dali resenje gde su procenili vrednost njive i odredili mi da uplatim 2,5% od te vrednosti. Kada sam uplatio i odneo im priznanicu, posle svega 4-5 dana su me pozvali i rekli da je sve gotovo i ja otisao po ugovore.
Posle taj ugovor nosis u katastar na knjizenje.
Nema potrebe da se nerviras i ako malo sacekas, jer kao sto vec i znas, ove godine nemas subvencije na te njive, a promenu u katastru prijavljujes od 1.7. Taman do tada ces sve zavrsiti i uzeti nov posedovni list.
Ti si dobio rešenje ili je ono glasilo na ime prodavca nekretnine?Zakon kaže da porez na promet glasi UVEK na ime prodavca nekretnine.Ako si ga dobio (Rešenje)na tvoje ime, to su neki ozbiljni propusti poreske uprave u tvom mestu.
 
Brisanje iz gazdinstva moze. Ja sam odjavio jednu parcelu iz gazdinstva. Za prijavu promene od 1.7 nisam upoznat.
http://subvencije.rs/ostale-informacije/sve-o-registraciji-i-obnovi-poljoprivrednih-gazdinstava/

Sto se tice toga ko je platio porez, dogovor je da ja snosim troskove. Ja sam popunjavao obrazac u poreskoj i dao moj broj telefona. Oni me pozvali, dali mi papir na kome pise suma, ja odmah uplatio i dao im uplatnicu posle cega su me kontaktirali da dodjem po ugovore. Uopste nije bitno na koga je resenje glasilo, vec je drzavi bitno da dobije novac.
 
Ja danas obnovio registraciju,obrisao 3 parcele i upisao 3 nove,nije bilo problema

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Prijatelj kupio njivu i u ugovor stavili da porez placa prodavac. Poresko poslalo njemu da plati porez. Kad je digao citavu poresku na noge, rekli mu da oni nisu ni citali ugovor, nego automatski salju kupcu porez :sta:
Posle se izvinjavali :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Opstenje izmedju ludog i zbunjenog :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja danas obnovio registraciju,obrisao 3 parcele i upisao 3 nove,nije bilo problema
Ja sam zvao trezor da pitam da li da sacekam do kraja aprila sa obnovom, kako bi mi do tada njive bile uknjizene, i kako bih tada dosao sa novim posedovnim listom, ali mi je zena rekla da te promene idu tek od prvog jula i da dodjem da obnovim gazdinstvo.
kada se kupuju njive, obicno je to kao kada se kupuju kola. Svi troskovi padaju na teret kupca. Nisam ni razmatrao opciju da prodavac to placa jer bih izgubio dosta vremena za uknjizenje, i pitanje je kada bi oni to uplatili.

EDIT: Sad sam bio u trezoru i obnovio registraciju. Rece mi sluzbenik da moze bilo kada da se izvrse promene, pa sve do datuma koji je krajnji rok tj verovatno 30. septembar, kako bi te promene usle za narednu godinu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao ponudu za jače od jutra za 3000. Njiva je dosta daleko od sela i teška za obradu. A i lošija je. Jedini plus je što ima asfalt skoro do tamo (ostaje nekih 500-600 metara zemljanog puta). Nisam je ni uzeo u razmatranje s obrzirom da je sva naša zemlja na max deset minuta od kuće izuzev dve njive. Ovde treba najmanje 35-40 minuta asfaltom. Ne bi ni to bio problem da je bar neka a i da je ima više pa kad idem da ne idem za jedno jutro. Neka je uzme ko hoće, ja ne.
 
Ja sam imao ponudu za jače od jutra za 3000. Njiva je dosta daleko od sela i teška za obradu. A i lošija je. Jedini plus je što ima asfalt skoro do tamo (ostaje nekih 500-600 metara zemljanog puta). Nisam je ni uzeo u razmatranje s obrzirom da je sva naša zemlja na max deset minuta od kuće izuzev dve njive. Ovde treba najmanje 35-40 minuta asfaltom. Ne bi ni to bio problem da je bar neka a i da je ima više pa kad idem da ne idem za jedno jutro. Neka je uzme ko hoće, ja ne.

Jovo, molim te, kako se kreće zemlja u KO Mokrin u delu atara prema Crnoj Bari (potes Mokrin i Papir, blizu skretanja za C.Baru?). Da li znaš možda kako se kreće u Crnoj Bari zemlja? Čuo sam da je 1500 EUR/kj ali mi je to nešto malo. Hvala!

- - - - - - - - - -

Posto se slabo pise u ovoj temi pa da ja nesto prijavim pazario danas 2 jutra 6000e po jutru prva klasa

Koja je to katastarska opština, molim te?
 
Jovo, molim te, kako se kreće zemlja u KO Mokrin u delu atara prema Crnoj Bari (potes Mokrin i Papir, blizu skretanja za C.Baru?). Da li znaš možda kako se kreće u Crnoj Bari zemlja? Čuo sam da je 1500 EUR/kj ali mi je to nešto malo. Hvala!

- - - - - - - - - -



Koja je to katastarska opština, molim te?
Koliko je oko beceja jutro,ili oko jezera?
 
Koliko znam, a ne znam baš nešto, ti krajevi (Crna Bara i tamo dalje ka Knezevcu) su mrtvi. Nema ko da radi. Ta cena je sasvim moguća. A mi kad kupujemo uzimamo u obzir samo Pesak i Prosine. Sva zemlja nam je tamo, štaviše, najveći deo je na 5 minuta od kuće tako da ni ne znam za Mokrin, Sentoš, Livade. Eventualno Vodoplav, mada tu nemamo ali je dobra zemlja.
 
Nazad
Vrh