Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Nek je sa srecom
I ja cu najverovatnije posle zetve uzeti 4ha. Po 2000e hektar.
 
Mi smo danas dogovorili 2,5 kj pored nas za 7600e po kj, prva klasa, nas atar, kada spojimo ta njiva ce imati 11,5 kj u komadu, nije jos zavrseno, ali bice valjda....
Inace, jesenas je u blizini te njive prodato 3 kj po 10000e, sada su trazili 8500.

Zavrsena kupoprodaja te njive, ali su se stvari malo izmenile I iskomplikovale, tako da je kj placeno vise, tj 8500e
 
Resio si pa kako god cesto se pare potrose i mnogo gluplje tako da ta razlika i nije strasna pogotovo sto si spojio sa svojom zemljom
 
Pošto nisma nigde našao pravo mesto da ovo napišem, napisaću ovde.
Ako neko od vas ima neke parcele koje su u naseljenom mestu ili su uz naseljeno mesto neka pogleda po parcelarnim brojevima na sajtu katastara imaju li neke zabeležbe jer su neke opštine počele da šire građevinsku zonu pa će doći do upisivanja promene namene zemljišta i automatski će se plaćati uvećan porez jer će se te parcele tretirati kao parcele u građevinskoj zoni.
E sad, nešto se raspitujem može li se uložiti neka žalba. Još nisam sve sagledao opcije.
 
Danas pazario 1 lanac . Prva klasa, 5000e... cena je pala zato sto se vecina odlucuje da cuva novce za licitaciju...
 
Ovde ima ponude za 5000 evra lanac al niko nije zainteresovan,neka maksimalna cena od 3500 eventualno 4000 za dobru zemlju.
 
Dobra cena zemlje na ovako losim cenama poljoprivrednih proizvoda.
Okolina Sapca od 3 000 pa navise.
 
Imas od prve do seste-sedme klase.
Vise se gleda polozaj parcele nego klasa.
Ako je pored glavnog puta 5 - 6 000 - hektar.
 
Zanimljiv slučaj... neki likovi iz Šida su pročitali na forumu cenu zemlje koju sam ja napisao pre dve god. od 5000e/ha pa su nasumce okrenuli neki broj u selu i dobili mog druga ... Eto čuli su da je zemlja 5000e pa bi uložili novac,ako može da im nađe kupili bi i 50 hektara :osmeh:
On im odgovorio da više nije ta cena a i da plaće 20000e/ha ne može toliko skupiti
 
Ja sam pre par dana pazario 2 kj (nešto malo jače) za 6000 eura ukupno, 2 i 3 klasa, lokacija odlična nekih 500 metara od sela.Ali radiću je od sledeće godine jer moram da sačekam da se repa izvadi.
To je ujedno i prvi komad zemlje koji sam kupio od kad se bavim poljoprivredom.:ppozdrav:
 
Pricalo se da kada udjemo u eu hektar zemlje ce kostati 30 000 - 40 000 e.
Moje misljenje je bolje da ovako taljigamo, nego da nas prime u tu propalu koaliciju.
Ko ce tada kupiti hektar zemlje i prosiriti posed.
 
Nazad
Vrh