Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ma odlična trgovina, ja bih odma dao pustaru i pride novaca za takvu tablu,bunar,voćke i::suncanje:::ppozdrav:
 
Mi smo 2,7 kj dogovorili da platimo 28.000 evra do kraja godine. Sada imamo tablu od 9,7 jutara i posejanu repu na celoj površini. Čovek je rekao da je imao takvu ponudu i mi smo pristali da platimo. Prošle godine je pored te iste njive otišlo pet jutara za 60.000 evra, mi smo davali 55.000.
Treba da završimo do kraja meseca transakciju za još neka 3kj i mislim da ćemo se tu zaustaviti sa kupovinom izvesno vreme. Malo preko 100.000 evra će nas koštati 8,7kj u tri table.
 
@talianu
Vocke bi dao sada, a 2012 na industriju od 20din nisam siguran:osmeh::ppozdrav:
Ne ne ne,Pera zna o čemu pišem. Ja bi dao zemlju u Cicijevom atar (pustaru)za takvu tablu gde je Pera kupio i tamo posadio voćke.
Nije loša ali nije ni neka zemlja,ja od 70 kj imam takve i lošije 40 kj a ta u Cicijevom ataru mi je jedina i baš ne volim klackat 10 km kroz 3 sela da stignem na njivu ali je kvalitet dosta bolji.Peru i mene u pustari dele 2 parcele:ppozdrav:
 
Mi smo 2,7 kj dogovorili da platimo 28.000 evra do kraja godine. Sada imamo tablu od 9,7 jutara i posejanu repu na celoj površini. Čovek je rekao da je imao takvu ponudu i mi smo pristali da platimo. Prošle godine je pored te iste njive otišlo pet jutara za 60.000 evra, mi smo davali 55.000.
Treba da završimo do kraja meseca transakciju za još neka 3kj i mislim da ćemo se tu zaustaviti sa kupovinom izvesno vreme. Malo preko 100.000 evra će nas koštati 8,7kj u tri table.
Gospode boze...
 
Takva vam je cena. Nema tu gospode bože. Još se ne spušta ispod 10.000 evra po kj. Skoro je prodato nekoliko jutara kod crkve za 10.500 evra po kj. Sada ima u ponudi 4kj za 44.000 evra. Ka čeneju gravitiraju i temerin i kisač, a ima dosta ljudi i iz rumenke. Tako da tražnje ima, a ima i ponude.
 
Ma svaka cast druze, ako ti vidis racunicu u tome nemam nista protiv. Samo to nisu normalne cene

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Oni vide i kad je nema, takvi bi i vise platili,i zbog takvih neki manji poljoprvirdenik mozE samo da sanja o kupovini zemlje.
Pitanje je ko su mali, a ko su veliki. Gde je granica. 12.000 evra za njivu pored moje su platili ljudi koji se bave samo poljoprivredom, čistim ratarstvom i to na nekih 70tak jutara. A tu njivu koju imamo smo plaćali 3.500 evra po jutru pre 7-8 godina. Sada vredi skoro 4 puta više. Problem je što u Srbiji samo u poljoprivredi se stvara nova vrednost, pa dosta onih kojima to nije primarna delatnost ulaže u zemlju i dižu cenu. Balon sada puca, kao i sa stanovima, a pući će oni koji su uzeli nepovoljne kredite i podigli cenu zakupa u nebesa. Radimo samo svoju zemlju i mi smo krivi što nešto nije u redu.
 
Kod mene u selu covek prodaje hektar za 500e. Nudio mi. Ali tamo imam vec 6-7ha koje ni ne radim jer je 19km odavde, tako da mi ni ne treba. Inace je cena neka realna kako se trenutno prodaje od 2 do 3.000e/ha. I bez obzira na to covek kupio njivu pored moje 70ari za 700e. Tu sam bas poludeo sto nisam znao da se prodaje, ali izgleda da ce je i on prodati i to po istoj ceni :)
 
E sto kod nas nisu takve cene. Zato necu ni ja da se zalecem da placam po 100 e ar, mozda cene pocnu takodje da padaju kad se potraznja smanji mada ni sad nije neka a cene visoke ...
 
Nazad
Vrh