Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ovih dana je realizovana prodaja za 4 kj po 8500e po kj, znam da su prvo trazili 9000.
 
meni pre neki dan nudi komšija do moje zemlje u Novom Kozjaku zemlju po 7500 k.j kaze pošto bi to spojio i imo veću parcelu a ja njemu nudio moja 2kj reko ajd da ja tebi prodam po 6500 i da ti to spojiš i još zaradiš a on kaze skupomije :osmeh: ma ljudi još lupaju cene koje su bile pre 2 god dokje sve imalo neku cenu al sad :spavam:samo dremanje dok se nekom nesmrkne drugom nemoze da svane
 
Ljudi moji, da li neko zna okvirne cene za kj u Iriškom ataru ( izmedju starog Hopova i Neradina)

Hvala
 
nakon ovih starih informacija cena je još porasla, na primer u tom Orlovatu koji pominju sada ispod 10.000 EUR nema hektara a tamo pominje 7000 EUR

Evo taze inormacije. I u Beceju je poskupela zemlja. Evo, ja za KJ trazim 25.000 eur. Neznam, ljudi na osnovu cega moze cena zemlje da raste kada su poljoprivredni proizvodi sve jeftiniji a ulozi sve veci.
 
Evo taze inormacije. I u Beceju je poskupela zemlja. Evo, ja za KJ trazim 25.000 eur. Neznam, ljudi na osnovu cega moze cena zemlje da raste kada su poljoprivredni proizvodi sve jeftiniji a ulozi sve veci.

Danijele, ti si i ranije pričao da će da padne, to uvek pričaš i ja te svaki put podsetim na to, bilo je 6000 EUR/kj i ti si i onda računao da pada, jednom mora da padne naravno ali ne sada. Na osnovu čega?? Na osnovu zakona kapitala. Koliko vrede novci danas? Koliko možeš u banci da dobiješ kamate za 10.000 EUR (neto kamatu posle odbijanja poreza)? Da ne gledam sada sajtove ali verovatno možeš 3% da dobiješ a to ti je 300 EUR. Isto je sa zemljom - daš 8.000 EUR za jutro u Bečeju i dobiješ 250 EUR arende. Nema tu mnogo filozofije. Ne treba gledati na zemlju kao na nešto što kupiš pa računaš kada će se vratiti - nije to potrošen novac jer uvek možeš da je prodaš kasnije.

- - - - - - - - - -

Evo taze inormacije. I u Beceju je poskupela zemlja. Evo, ja za KJ trazim 25.000 eur. Neznam, ljudi na osnovu cega moze cena zemlje da raste kada su poljoprivredni proizvodi sve jeftiniji a ulozi sve veci.


Ako će da padne a ti brzo prodaj Danijele pa kupi za godinu dana, blago tebi
 
Iz predmeta Racunovodstvo i oporezivanje smo uciki da se zemljiste racuna kao trajno dobro bez amortizacije,a da se u "godisnje" troskove racuna samo kamata ako se to zemljiste kupi na kredit.
 
Danijele, ti si i ranije pričao da će da padne, to uvek pričaš i ja te svaki put podsetim na to, bilo je 6000 EUR/kj i ti si i onda računao da pada, jednom mora da padne naravno ali ne sada. Na osnovu čega?? Na osnovu zakona kapitala. Koliko vrede novci danas? Koliko možeš u banci da dobiješ kamate za 10.000 EUR (neto kamatu posle odbijanja poreza)? Da ne gledam sada sajtove ali verovatno možeš 3% da dobiješ a to ti je 300 EUR. Isto je sa zemljom - daš 8.000 EUR za jutro u Bečeju i dobiješ 250 EUR arende. Nema tu mnogo filozofije. Ne treba gledati na zemlju kao na nešto što kupiš pa računaš kada će se vratiti - nije to potrošen novac jer uvek možeš da je prodaš kasnije.

- - - - - - - - - -






Do nedavno u Bečeju cena zemlje se kretala oko 11.000 eur/kj. Ti spominješ cenu od 8.000 eur/kj. Šta to znači, da cena zemlje raste? A što se tiče zakona kapitala on važi za one koji imaju milion eur-a u dzepu.
 
Kod nas je cijena zemlje u sve većem padu a kuća po selima sve više na prodaju a kupaca nema ni za ljek niko niti ne pita za cijenu, pa kako onda prodati kome?
Danijele drži se ovi kojima raste cijena njiva u biti prodaju zemlju pa navlače kupce na tanak led, u ovoj krizi tako skupo plaćati jutro ma i za hektar debelo je previše.
Kupujte u Hrvatskoj hektar po 3.000 eura malo su napuhali u novinama:http://www.tportal.hr/biznis/gospod...duzetnici-otkrili-jeftine-hrvatske-njive.html :osmeh:

- - - - - - - - - -

A zamislite sve najave, i neistine kad uđe Hrvatska u EU zemlji će porasti cena kad ono malo sutra cijena pala a stranci ne kupuju ništa osim uz obalu zbog turizma.::novac::
 
Kod nas je cijena zemlje u sve većem padu a kuća po selima sve više na prodaju a kupaca nema ni za ljek niko niti ne pita za cijenu, pa kako onda prodati kome?
Danijele drži se ovi kojima raste cijena njiva u biti prodaju zemlju pa navlače kupce na tanak led, u ovoj krizi tako skupo plaćati jutro ma i za hektar debelo je previše.
Kupujte u Hrvatskoj hektar po 3.000 eura malo su napuhali u novinama:http://www.tportal.hr/biznis/gospod...duzetnici-otkrili-jeftine-hrvatske-njive.html :osmeh:

- - - - - - - - - -

A zamislite sve najave, i neistine kad uđe Hrvatska u EU zemlji će porasti cena kad ono malo sutra cijena pala a stranci ne kupuju ništa osim uz obalu zbog turizma.::novac::[/QUOTE]

Mnogi su, računajući s tom solucijom, kupovali jeftina stara domaćinstva, zemlju, nadajući se bogatstvu preko noći kad se pojave bogati Zapadnjaci. I ti i ja znamo kako je to završilo. :osmeh:
 
Ovde kod nas, bar u mojoj opšitni, je malo drugačija situacija. Odnosno, ja je tako vidim:

Od industrije nema ama baš ništa, nema čovek gde da se zaposli. I onda su se svi silom prilika okrenuli poljoprivredi, a poljoprivrede bez zemlje nema, te je tako nastala pomama za zemljom. Pri tome je u poslednjem periodu u poljoprivredi moglo da se zaradi više para nego na većini radnih mesta, pa čak i oni koji se nikad zemljom nisu bavili su počeli da kupuju zemlju kao vid neke sigurnosti jer su sva druga ulaganja rizičnija. Zemlju kupuju kamiondžije, doktori, bankari, slikari... Ovo nisam napisao otprilike, znam lično ljude iz ovih profesija koji se ama baš nikad ranije nisu bavili zemljom, a sad kupuju zemlju. Jedan kamiondžija mi je rekao da on tako ulaže u penziju jer arenda sa dva jutra mu je penzija za jedan mesec. Do sad je stigao do petnaestak jutara...

Što se poljoprivrednika tiče, izdvojio se sad već jedan sloj jačih poljoprivrednika (ne mislim na tajkune) kojima godišnje ulaganje reda veličine 100.000 evra nije više problem. Oni su uglavnom već sve mašine zamenili za nove moderne, kuće utegli, i onda profit ulažu u zemlju, što zbog toga što nema gde drugde da se uloži, što zbog toga što za drugo i ne znaju.
 
Nazad
Vrh