Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da i ja sam čuo za ta prava ustvari kvote koje su ostvarene i sad je zemlja bez njih kao manje vrijedna, neznam ali za sad je tako.
 
:cool:....@mbranko...

...podizanje gotovine sa poslovnog računa podleže oporezivanju po stopi od 15%...:cool:
 
Stvarno glupost, za takvo nešto prvi puta čujem, kod nas je jedino ograničenje da nemožeš plačati (ili primiti uplatu) više od 5000 kn (~800 eura) u gotovini već moraš preko bankovnog naloga a i to se u dosta slučajeva može zaobići tako da se raspodijeli na dva ili više računa. Ovo ograničenje se odnosi samo na one koji su u sustavu PDV-a.
 
:cool:..kad sve sabereš...u dobiti svakog privrednog subjekta u Srbiji država je "suvlasnik" 49%...toliko ode na raznorazne poreze i doprinose...privredniku čisto ostane 51%...

...o troškovima poslovanja u vidu raznoraznih parafiskalnih nameta da ne govorim....:cool:
 
Stvarno glupost, za takvo nešto prvi puta čujem, kod nas je jedino ograničenje da nemožeš plačati (ili primiti uplatu) više od 5000 kn (~800 eura) u gotovini već moraš preko bankovnog naloga a i to se u dosta slučajeva može zaobići tako da se raspodijeli na dva ili više računa. Ovo ograničenje se odnosi samo na one koji su u sustavu PDV-a.
Ma vasi su male mace za nase lopove ,i kako koji dodju sve izvezbaniji u tom poslu i sve pod izgovorom "mora tako jer tako je tamo gde idemo ,tj.EU..,"
 
Da li neko zna po kojoj je ceni isla poslednja trgovina u Ravnom Selu, opstina Vrbas?
 
:cool:....@mbranko...

...podizanje gotovine sa poslovnog računa podleže oporezivanju po stopi od 15%...:cool:
Znam da nije tema ali ne mogu da ne pitam. Znaci li ovo da gazdanistva u PDV-u ne mogu podici gotovinu a da ne plate porez? Npr kupim naftu u selu i platim gotovinom uzmem gotovinski i fiskalni racun sto prosledim knjigovodji koja to proknjizi kao trosak , ne mogu za rezervoar nafte da jurim u najblizu banku (35km) i hoces da kazez da za taj kes trebam i porez od 15% da platim?
 
Cena zemlje definitivno pada...Nemaju ljudi para,presipaju iz supljeg u prazno za ozbiljnije trgovanje u skorije vreme nisam cuo...Cena oko 8.000-8.500 ali mislim da je to maksimalna cena za dobru zemlju,losija i udaljenija ide ispod 8.000 sigurno!
 
Cena zemlje definitivno pada...Nemaju ljudi para,presipaju iz supljeg u prazno za ozbiljnije trgovanje u skorije vreme nisam cuo...Cena oko 8.000-8.500 ali mislim da je to maksimalna cena za dobru zemlju,losija i udaljenija ide ispod 8.000 sigurno!
Da bismo mogli da shvatimo koliko pada, kaži molim te koliko je bila ovog proleća u istim delovima gde je sada 8000, hvala!
 
Znam da nije tema ali ne mogu da ne pitam. i hoces da kazez da za taj kes trebam i porez od 15% da platim?
До 150.000 Дин. дневно можеш да дижеш, за трошкове уз правдење, без пореза. Преко тога ти следује пријава Агенцији за прање новца. Ако већ имаш књиговођу о теме је већ требало да имаш информацију.
 
Juce kod nas trgovano za 7000e/kj na asfaltu zemlja. Komsija sa druge strane i ja smo jedini zainteresovani bili kako je njiva mala. Kako je on vec suvlasnik na vecem delu te parcele, prepustio sa mu da kupi.:ppozdrav:
 
До 150.000 Дин. дневно можеш да дижеш, за трошкове уз правдење, без пореза. Преко тога ти следује пријава Агенцији за прање новца. Ако већ имаш књиговођу о теме је већ требало да имаш информацију.
Znam zato sam sam i postavio pitanje,inace sve placam u kesu uz fiskalni i gotovinski,jedino sume preko 200000 placam preko racuna. Razlog sto 200000 mogu dici bez najave.
 
Nazad
Vrh