Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ne znam ja sam pricao sa covekom iz Beceja u B.T. na vasaru kaze dao bi 40000 za 4 kj ali je uzo komsija ,ali mi reko da je u penziji imo beneficijran staz pa ako je bio pandur tu je inteligencija veoma fluidna stvar i treba je dati na razmatranje i da na kraju je rekao da to nije skupo:ppozdrav:
 
Hoce ljudi da prodaju ovi iz Srbije
Купи ти од њих сувласнички део тако да после можеш имати право прече куповине на остатку. Провери колики је сувласнички део а од површине зависи да ли је дељиво (сваки део већи од 50а).
 
Mims, jel si siguran? Ja jos nisam cuo da je neko kupio zemlju za 5000e, 6000 se prodaje i to ne na bas najboljoj zemlji..prodaja jeste malo stala, ali ne verujem da ima tendenciju daljeg pada, vec je ovo samo trenutni zastoj...
 
Kod nas neko zatisje sa trgovanjem oko zemlje sve velike gazde koji su placali astronomske cene se ucutali i trenutno ima dosta zemlje u ponudi,a i mene covek ponudio 5,28kj po ceni od 5800e/kj nisam pametan sta da radim inace njiva udara u celo moje njive i sigurno 15+godina se preganjamo da trgujemo i vazda se nesto izjalovilo na njinoj strani taman kada bi se dogovorili oko cene oni bi odustali inace njiva je 3 klase!
 
Pa u backoj je zemlja skuplja ali to je preskupo i za prvu klasu,da ti kazem druze to ovde nema ko da kupi po toj ceni imaju velike gazde ali oni i hoce veliko a ne 5-6kj ,
 
Kod nas neko zatisje sa trgovanjem oko zemlje sve velike gazde koji su placali astronomske cene se ucutali i trenutno ima dosta zemlje u ponudi,a i mene covek ponudio 5,28kj po ceni od 5800e/kj nisam pametan sta da radim inace njiva udara u celo moje njive i sigurno 15+godina se preganjamo da trgujemo i vazda se nesto izjalovilo na njinoj strani taman kada bi se dogovorili oko cene oni bi odustali inace njiva je 3 klase!
Tomo trguj negledaj,ako toliko godina pregovaras nemoj da ti izmakne kajaces se veruj mi.
 
Čudom se ne mogu načuditi bavim se kupovinom poljoprivrednog zemljišta koje je kod nas u Podravini od 1.000 do 1.500 eura po rali ili jutru. Ral ili jutro je mjera od 1.600 čhv. ili 5.754,64 m2. Čudim se kako su kod vas u Bačkoj, i Banatu cijene poljoprivrednom zemljištu visoke, hajde još Srem blizina Beograda o.k. Kod nas još nema stranih kupaca mada smo ušli u EU. Tako da se ljudi varaju kako će stranci navaliti i skupo plaćati njive. Hoće ali samo velike okrupnjene, komasirane površine a ne po par hektara. Njive iznajmljujem u arendu 160 eura po jutru, rali no mislim da je sve ispod 200 eura malo.
E pa druze svaka ti cast kupis je za 1000-1200e i izdajes po 160-170e i jos kukas da ti je malo.
 
@gruntovčan

Zavisi u kojem dijelu Podravine, kod mene možeš dobiti od 1,5 do 2 eura po čhv oranica a livade su po 8 do 10 kn čhv ( 1,05 do 1,3 eura) i to se kupuje sve što je na prodaju bez obzira na kvalitetu. A samo par km od mene gdje se bave većinom cvjećarstvom i povrtlarstvom su cijene i višestruko više, čak do 3 ieura po m2 ako se radi o dobroj zemlji i u blizini naselja. Arena je do max 1350 kn (177 eura) po hektaru za državnu zemlju tako da ni privatnu nitko ne plača više jer su to večinom male parcele i za njih je cijena manja tj. oko 80 eura po jutru.

Da slažem se s tobom ovisi u kojem djelu Podravine, kod tebe u Lunjkovcu može biti skuplje jel sve se vrti oko Ludbrega do Koprivnice ima potražnje. Od Koprivnice prema Virovitici sve manja potražnja a velika ponuda i logično je da cijena pada. Sad kad je stanje u poljoprivredi sve gore, pojedinci ostaju bez kuća i staja preko ovrha ko je lud skupo plaćati zemlju? Mladih je na selu sve manje ( potencijalni kupci ) a starijih sve više ( potencijalni prodavatelji ) i na osnovu toga zaključite sami u kom smjeru će ići cijena zemljišta.

- - - - - - - - - -

E pa druze svaka ti cast kupis je za 1000-1200e i izdajes po 160-170e i jos kukas da ti je malo.

To i jeste bit ekonomije raditi šta manje a zaraditi što više!

- - - - - - - - - -

Kod nas neko zatisje sa trgovanjem oko zemlje sve velike gazde koji su placali astronomske cene se ucutali i trenutno ima dosta zemlje u ponudi,a i mene covek ponudio 5,28kj po ceni od 5800e/kj nisam pametan sta da radim inace njiva udara u celo moje njive i sigurno 15+godina se preganjamo da trgujemo i vazda se nesto izjalovilo na njinoj strani taman kada bi se dogovorili oko cene oni bi odustali inace njiva je 3 klase!

Svakako preskupo sačekaj za jutro vrh vrhova 2.000 eura bit će zemlje samo nema ko da je radi ovi baloni od sapunice kad puknu i kad se vidi da strance ne zanimaju male površine od par jutara bit će belaja i padanja cijena.:riba:
 
@gruntovcan
To moze kod tebe, jer ocigledno nemas konkurenciju.

Kod nas nema sanse ispod 5000e. Cekam kraj godine, jer ocekujem debalk sa kukuruzom i repom. Za ocekivati je pad cene na oko 4500-5000e posle toga.
 
Gruntovcan cena zemlje kod nas nema veze sa arapima i strancima o kojim ti pricas.
Samo trziste odredjuje cenu zemlje konkurencija,uglavnom se sve proda manje vise.
ljudi ukrupnjuju svoja domacinstva ima potraznje dosta, sve zavisi od mesta i para.
Evo ja sam jedan od tih koji kupuju zemlju ,zar ti mislis da ja kupujem radi stranaca ili arapa ,kupujem radi sebe i svoje dece familije.
Nije mi zao da platim zemlju ,nemoze mi je niko poderati pocepati zardjati slupati i otudjiti.
Nemoj tu tvoju ekonomiju da predajes nama molim te dva smo sveta razlicita.
Bez ljutnje.
 
@gruntovcan
To moze kod tebe, jer ocigledno nemas konkurenciju.

Kod nas nema sanse ispod 5000e. Cekam kraj godine, jer ocekujem debalk sa kukuruzom i repom. Za ocekivati je pad cene na oko 4500-5000e posle toga.

Misliš po hektaru, i to je previše.

- - - - - - - - - -

Gruntovcan cena zemlje kod nas nema veze sa arapima i strancima o kojim ti pricas.
Samo trziste odredjuje cenu zemlje konkurencija,uglavnom se sve proda manje vise.
ljudi ukrupnjuju svoja domacinstva ima potraznje dosta, sve zavisi od mesta i para.
Evo ja sam jedan od tih koji kupuju zemlju ,zar ti mislis da ja kupujem radi stranaca ili arapa ,kupujem radi sebe i svoje dece familije.
Nije mi zao da platim zemlju ,nemoze mi je niko poderati pocepati zardjati slupati i otudjiti.
Nemoj tu tvoju ekonomiju da predajes nama molim te dva smo sveta razlicita.
Bez ljutnje.

Samo ti brate kupuj šta bi se ja ljutio nije zgodno da vam skeniram ugovor i pokažem kako se nisko stvarno trguje zemljom. Jedno su želje a drugo mogućnosti onima koji prodaju sve je malo kupcima je uvijek uvijek preskupo. Kod nas se vrtila priča samo kad uđemo u eu stranci će basoslovno navaliti na nekretnine mi ušli a stranci mrtvi ladni.
 
Samo ti brate kupuj šta bi se ja ljutio nije zgodno da vam skeniram ugovor i pokažem kako se nisko stvarno trguje zemljom. Jedno su želje a drugo mogućnosti onima koji prodaju sve je malo kupcima je uvijek uvijek preskupo. Kod nas se vrtila priča samo kad uđemo u eu stranci će basoslovno navaliti na nekretnine mi ušli a stranci mrtvi ladni.

Ti su kupovali radi preprodaje mi kupujemo radi sebe.
 
Nazad
Vrh