Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Hipoteka ce i ostati na njoj tokom naredne 2 godine izuzev ako korisnik kredita pre vremena otplati dug i samim tim skine hipoteku sa te zemlje.E, sad, sta da ti kazem, sve zavisi za koliki je iznos ona zalozena, pretpostavljam da u ovom slucaju zbog specificnih okolnosti cena samog zemljista ne treba da bude visoka, tj. treba da je dosta niza od realne.Mislim da je bolje da potrazis savet nekog advokata.
 
Ja imam 82ara ,a ta zemkja je uz mene sa povrsinom od 48-49ari.Bilo bi lepo da to spojim.Moracu se raspitati.
 
Mi smo ove godine kupili jednu parcelu na kojoj je bila hipoteka. Mogli smo je prepisati ali je hipoteka i dalje stajala. Dogovor je bio sa bivsim vlasnikom da mu ne isplatimo u celosti vrednost zemlje nego oduzmemo iznos koji je dugovao banci. Posle smo mi isplatili banci njegov kredit, banka je izdala brisovnu dozvolu i mi smo skinuli intabulaciju i to je to.
 
Imam u ponudi da kupim zemlju na koju je upisana hipoteka kad 'se dizao kredit.Kakva je tu procedura tj. ako je ja kupim jel ostaje ta hipoteka prethodnog vlasnika?Taj kredit istice za dve godine.Nisam imao do sada takav slucaj,a greota mi da ropustim jer je zemlja uz moju i nije skupa.

Možeš da prevedeš na tvoje ime ali hipoteka ostaje, ako bude sve OK po isteku kredita ona se briše.

Hipoteka može da se skine ako banka prihvati drugo obezbeđenje kredita i pre isteka kredita.
 
Ima i ona narodna da se od baksuza i raspikuce ne treba kupovati nista taman da je za badava da se i ti ne zarazis sa tim virusom nesrece i rasipnistva pa da nedugo posle ti svoju imovinu rasprodajes ko i taj od kog si pazario.
 
Imam u ponudi da kupim zemlju na koju je upisana hipoteka kad 'se dizao kredit.Kakva je tu procedura tj. ako je ja kupim jel ostaje ta hipoteka prethodnog vlasnika?Taj kredit istice za dve godine.Nisam imao do sada takav slucaj,a greota mi da ropustim jer je zemlja uz moju i nije skupa.
Kako se krece kod vas zemlja, molim te, da li je 4.000 EUR/kj realna cena?
 
Imam u ponudi da kupim zemlju na koju je upisana hipoteka kad 'se dizao kredit.Kakva je tu procedura tj. ako je ja kupim jel ostaje ta hipoteka prethodnog vlasnika?Taj kredit istice za dve godine.Nisam imao do sada takav slucaj,a greota mi da ropustim jer je zemlja uz moju i nije skupa.
Vodi racuna kod mene se jedan opekao na takav slucaj.Vlasnik zemlje prodao a nije banci vratio dug i sad je taj covek u problemu.Jedino da mu umanjis sumu novca za taj kredit da se prevremeno otplati.
 
Ne moze se prodati nesto sto je pod hipotekom sve do isteka kredita tj. ta zemlja ne moze promeniti vlasnika
 
@Diklofen..budi oprezan..provjeri iznos kredita, koji može znatno premašivat vrednost te parcele, i tada korisnik kredita ima više parcela pod hipotekom. Ako neredovito neisplačuje kredit, dvije godine mogu se otegnut i na 10 godina kada on sve otplati, a banka u međuvremenu može dati tu parcelu na javnu dražbu iako si je ti kupio..Da rezimiram..ako se i kredit plati na vrijeme,s tim datumom ne prestaje hipoteka, nego vlasnik parcele, osobno mora dodatno tražit brisanje hipoteke. To se događa ćesto da vlasnici jeftino pokušaju prodati nešto što je pod hipotekom,,pod raznim izgovorima..a stvarni razlog je što ne vračaju kredit.
 
Apatin je relativno blizu mene. Cena jutra zemlje ce krece oko 5000e+-25%. Ima raznih zemljista tamo, najbolje otidi da na licu mesta vidis parcelu.
 
KOd nas trgovina u selu od 12.000 evra po kj, pet jutara u komadu. Treća duž od glavnog puta. Ležala voda 2010. godine u tom delu atara. Mi smo ostali na ponudi od 11.000 evra.
 
Kod nas 2 ,,ludaka" prodaju ,
-prvi 11,5 kj u komadu i traži 130 000 E
- drugi 11 kj u komadu i traži 150 000 E
Zemlja je uz asvalt blizu sela jendna parcela prema Sr. Mitrovici ,druga prema Rumi
 
Није то ништа,код нас је 1,3ha продато пре више година за 50000 Немачких марака. Иначе код нас не успева: кукуруз, соја, сунцокрет,шећерна репа...а није близу ни ауто пут , ни аеродром.
 
Nazad
Vrh