Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Самош баш нисам нашао у понуди али можда би могао да буде оријентир износ од 24.000€ за 13,16 Ха у Иланџи (5. класа).

Da li je moguće da je u Ilandži 5. klasa toliko jeftina??? To je opština Alibunar - kako se tamo uopšte kreću cene takve zemlje (5. klasa)? Mislim na Alibunar, Lokve, Seleuš...?
 
Ма класика. То је била земља под хипотеком и пошто је човек пуко сад се продаје на добош а комшије неће да купе "да их не бије малер" а земља ће у сваком случају припасти повериоцу.
 
Koja bi bila cijena nesti vise od pola hektara jako zapustene zemlje (ne moze se dovesti u red bez bagera), ima put, blago brdovit teren,oblast opstine Ugljevik,BiH/RS?
 
Cena je iznos za koji je realno sklopljen posao.

Sve ostalo su želje i sanje.

Ako se sklopi posao za metar po 1 dinar, ili 1000 eura, to je cena.

Vrednost je opet nešto drugo.
Meni nešto vredi u nebo i preko, drugom isti predmet ništa.
 
Koja bi bila cijena nesti vise od pola hektara jako zapustene zemlje (ne moze se dovesti u red bez bagera), ima put, blago brdovit teren,oblast opstine Ugljevik,BiH/RS?
Slazem se sa kolegom Tine, Ja bih ovako razmisljao: prvo bih se raspitao koja je cena hektara u tom mestu, zatim bih od te cene oduzeo koliko bi me kostalo da tu njivu iskrcim (znaci svi troskovi od bagera,nadnica itd) i tako dobio neku svoju racunicu. Jer nije isto kada kupujes njivu koju treba samo da uzores i da sejes, i kada ti treba da krcis i da provedes tu dane radeci..
 
Imam u ponudi da kupim zemlju na koju je upisana hipoteka kad 'se dizao kredit.Kakva je tu procedura tj. ako je ja kupim jel ostaje ta hipoteka prethodnog vlasnika?Taj kredit istice za dve godine.Nisam imao do sada takav slucaj,a greota mi da ropustim jer je zemlja uz moju i nije skupa.
 
Nazad
Vrh