Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da li se u praksi primenjuje zakonska odredba o pravu prece kupovine poljoprivrednog zemljista?Treba mi odgovor, hvala.
 
:cool:...yebesh sud koji ne primenjuje zakon, ali situacija je takva...od suda do suda...negde je izjava obavezna, negde ne...

..ali....

...ako međaš uspe da sazna na koliko novca su prodavac i kupac pisali ugovor, i u roku od dve godine skupi toliko para, deponuje ih kod suda i pokrene parnicu...expresno će je dobiti...:cool:
 
:cool:...yebesh sud koji ne primenjuje zakon, ali situacija je takva...od suda do suda...negde je izjava obavezna, negde ne...

..ali....

...ako međaš uspe da sazna na koliko novca su prodavac i kupac pisali ugovor, i u roku od dve godine skupi toliko para, deponuje ih kod suda i pokrene parnicu...expresno će je dobiti...:cool:

Kod mene je komsija prosle godine prodao pored mene 1kj za 7000e a u ugovoru su napisali 200000din.
E sada ja sam tu zemlju pored njega kupio pre 4 godine, ali ne mogu da je prevedem jos uvek, jer su prodavcu na istom posedovnom listu u katastru sve parcele, a na nekoj drugoj parceli mu napravili gasnu stanicu i on se zalio i sve otislo za bg i tako stoji vec 4godine.
Tako da ja u sustini tu ne mogu nista da uradim zar ne, jer imam samo ugovor kao dokaz, a ne i izvod iz katastra...?
 
To nikakve veze nema. Ako si kupio odredjenu parcelu ti je MOZES prevesti na sebe. Posedovni list je spisak parcela, a parcela pojedinacno je predmet trgovanja. Odes sa ugovorom u katastar i mozes prevesti to.
 
To nikakve veze nema. Ako si kupio odredjenu parcelu ti je MOZES prevesti na sebe. Posedovni list je spisak parcela, a parcela pojedinacno je predmet trgovanja. Odes sa ugovorom u katastar i mozes prevesti to.

Nisam se dobro izradio. Sve parcele su upisane u jednom listu nepokretnosti u katastru, a list nepokretnosti je poslat za bg i u katastru ne mogu da upisu mene kao kupca na taj list, nego jos uvek stoji stari vlasnik. Pokusavao sam do sada vec X puta, ali nista ne vredi, uplaceno i ono ubrzanim putem odmah, ali nista. Dok parcelu koje smo prosle godine kupili, preveli je na sebe u roku od 15dana po ubrzanom postupku.
 
Parcele mogu da se premestaju iz jednog posedovnog lista u drugi. Ja sve parcele koje sam kupio od raznih ljudi sam ubacio u jedinstven posedovni list koji je na mom imenu. Dakle broj parcele je fiksan podatak, a posedovni list je promeljiv podatak.
 
Parcele mogu da se premestaju iz jednog posedovnog lista u drugi. Ja sve parcele koje sam kupio od raznih ljudi sam ubacio u jedinstven posedovni list koji je na mom imenu. Dakle broj parcele je fiksan podatak, a posedovni list je promeljiv podatak.

To je meni jasno ali posto je taj list od te parcele u bg automatski ne mogu ni da prevedem na sebe ako me razumes, jel oni taj posedovni list od te parcele ne mogu da prebace kod mene u jedinstveni posedovni list.
 
Sud više ne traži potpis komšije u pisanoj formi.

tacno tako,mene komsija jesenas zajezenuo,trazio od mene 8500,a prodao drugom posle par sati za 6500,ja pitao advokata sta da radim,a on kaze da cu se vuci po sudovima x godina i ko zna kako cu proci posto je izmedju njih napravljen ugovor o poklonu, i nije prevedeno na njega nego mu je dat samo udeo u parceli...a sto je najgore sa druge strane njive komsinica je njegova sestra od strica,koja mu je davala 7500,a nemozemo nista da uradimo. sta se u tom coveku prelomilo nemamo pojma...
 
Nudi se vocnjak kod mene u selu (okolina Kraljeva) za 5000 e. Povrsina je 60tak ari, nije gusta sadnja u pitanju ali ne znam koliko tacno ima vocki. Razno voce je posadjeno i drveta su 10tak godina stara. 100 m od tvrdog puta, solidan prilaz, okruzen bagremovom sumom, 1km od moje kuce prilicno uredan i ne zapusten.
Sta velite?
 
:cool:...yebesh sud koji ne primenjuje zakon, ali situacija je takva...od suda do suda...negde je izjava obavezna, negde ne...

..ali....

...ako međaš uspe da sazna na koliko novca su prodavac i kupac pisali ugovor, i u roku od dve godine skupi toliko para, deponuje ih kod suda i pokrene parnicu...expresno će je dobiti...:cool:
na taj nacin sigurno nece dobiti tu parcelu
 
Nazad
Vrh