Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

http://www.landandfarm.com/property/Eden_60-611527/ evo vam link , pa pogledajte koja je cene zemlje u americi, u zemlji sa najboljom poljoprivredom na svetu..........60 acres ili 24 ha za 90 000$ ili 3750$ za 1 hektar...............kod mene jedan moj komsija mi trazi 350 eura za 0.55 ari ili ce on da seje soju..........pa neka izvoli.........

ovo je drzava kentucky................
 
http://www.landandfarm.com/property/Eden_60-611527/ evo vam link , pa pogledajte koja je cene zemlje u americi, u zemlji sa najboljom poljoprivredom na svetu..........60 acres ili 24 ha za 90 000$ ili 3750$ za 1 hektar...............kod mene jedan moj komsija mi trazi 350 eura za 0.55 ari ili ce on da seje soju..........pa neka izvoli.........

ovo je drzava kentucky................
Ma pusti Amerikance sigurno negledaju našu televiziju, nečitaju našu štanpu pa neznaju da cena poljoprivrednog zemljišta raste i da je odavno ta cena prevaziđena
 
vec kad si tako pametan pa usporedjujes cene jesili proverio jel to obradivo ili je delimicno pod sumom?
 
Pa dobro - posto je ta zemlja?
Ja neznam jer zivim na jugu backe ali kod nas recimo njive gde presecaju 6 i 7 klasa zemljista mislim na brda (baire) gde je pescina od njiva i doline gde voda lezi
nemoze da vredi bog zna sta a tako i radja dok ove dobre klase vredi kupiti ali tu je cena vec malo drugacija ali daje dobar rod.Opet kod nas titelski breg naprimer ima 2 klase gde ume fenomenalno da rodi a ima 3 klase gde je opet los usev.Sve je to doneseno radi katastarskog prihoda.Nemoze u nasoj opstini da vredi ta prva klasa kao u Temerinu,Srbobranu,Beceju.Zavisi od mnogo faktora vrednost zemljista kako lezi ta parcela,dal je u blizini puta,znam mnogo dobrih parcela kod nas gde vredi dati od 5000 pa na vise eura a takodje i znam da ima pretplacenih parcela gde naprimer danas lezi voda ili u junu gori na pesku usev.
 
"Farmland prices have risen higher than expected", reaching $5,310 an acre for high quality land. Преведено дође око 10 иљада еура по ектару.
 
Nece EU doneti nikakvo poskupljenje zemlje.Skupo ce se moci prodati samo velike table, a oni nisu u rukama nas poljoprivrednika vec tajfuna.
Zemlja ce uskoro bit jeftinija, kad ovi(ne poljoprivrednici) sto su u zadnjih par godina kupovali svate da cena vise ne ide gore.Skok cene je napravila novinarska propaganda, na sve strane se moze citati,cuti da je isplativije kupovati zemlju nego stan u gradovima.
Bilo je dobro ulaganje dok se cena povecavala godisnje 50-100%.Ali da kupite hektar za 10k eura i dobijete godisnje 300-400 eura zakupa bas i nije neka investicija.Ko ima malo pameti taj moze dosta vise da zaradi, a ovoliko mozes dobiti i kamatu u banci(a pare su ti uvek na raspolaganju,ne zavisis od zakupca...).Da kupis 5 ha zemlje za 50k eura i nije neka povrsina, ali sa 50k eura se moze pokrenuti solidan porodicni biznis, trgovati hartijama od vrednosti...Ima puno mogucnosti koji mogu doneti puno vecu zaradu.
A za poljoprivrednu delatnost da sejes psenicu i kukuruz bas i ne vredi platiti 10k eura za hektar.Cene poljoprivrednih proizvoda u zadnje dve-tri godine su na maximumu, ali to nece uvek biti tako.Setite se samo pre par godina da smo prodavali kukuruze za 6 din/kg,psenicu za 9. Uzmite prosek zadnjih 10 godina koliko ste zaradili na hektaru zemlje i razmislite malo kad ce vam se vratiti ulozeni novac u zemlju po ovim cenama.Znam, reci cete da se zemlja ne kupuje na 2-3 godine nego za ceo zivot.Pogledajte samo unazad 30-40 godina, koliko je bilo oscilacija u ceni zemlje.A sta ce bit za 10-20-30 godina to niko od nas ne zna da kaze.
Nemojte me pogresno svatiti, i ja sam za kupovinu zemlje, ali ove danasnje cene su preterane za nas obicne poljoprivrednike.

Kao dokaz ne moramo daleko,pogledajte samo Madjarsku ili Rumuniju i njihove cene.U Madjarskoj za 3500 eura mozes kupiti hektar prvoklasne oranice a subvencije su im oko 350 eura po ha.Usli su u EU pre 9 godina, a cene zemlje su se neznatno poskupele.
 
U Nadalju pala prva trgovina po 10.000 EUR/kj, za 13 kj

- - - - - - - - - -

Kakve su vesti iz Crepaje i okolnih mesta? Za 1. i za lošije klase? Koji su potesi najbolji u Crepaji a koji je najgori?

Hvala i pozdrav
 
Kao dokaz ne moramo daleko,pogledajte samo Madjarsku ili Rumuniju i njihove cene.U Madjarskoj za 3500 eura mozes kupiti hektar prvoklasne oranice a subvencije su im oko 350 eura po ha.Usli su u EU pre 9 godina, a cene zemlje su se neznatno poskupele.
Pricali na tv u da u madjarskoj stranci mogu kupovati zemlju tek od 2016 zato cene nisu otisle.
 
u Madjarskoj su doneli zakon da PP moze da ima u vlasnistvu 350 Ha maximalno i da obradjuje maximalno 1200 Ha......pre neki dan slusao na TV-u
 
Nazad
Vrh