Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ako se napravi ugovor sa nekim ciji traktor koristi E Dizel,da li moze kompletna kolicina da se uzme ED?
Ja se izvinjavam,ovaj post treba da se nalazi u temi "Refakcija za naftu"
 
Rastina ga zanima. Objasnjavao sam mu vec, ali momak trazi informaciju tipa mozes da dobijes 3450 evra po jutru. To je trgovina i cena je za kakvu se dogovoris. Odstupanja su ogromna, samo zbog neke dolje, uzglavnice, losih komsija itd itd.
 
Juce mi kaze otac da je 2 kj blizu sela, iza fudbalskog terena placeno po 16.000 po kj. Ne znam da li je istina ili trac, ali ovo je rekordna cena. Ja licno mislim da bas I nije istina da je 16 ali ne verujem ni da je manje od 12 ili 13. Ljudi su poceli da se razbacuju sa ciframa. Doslo je vreme kada za 1 kj mozes da kupis kucu u selu.
 
To su sve mucke. Svojevremeno sam nalazio po internetu na prodaju zemlju Staparske zadruge. Pritom je vlasnik bio stabilan i imao investicije u toku. To je verovatno varijanta da neko plati nerealnu cenu ili ko zna jos o cemu se radi.
 
Kod mene u komsiluku, na 20 metara od dvorista se prodaje plac P 51 ar za oko 10 000 eura. U dilemi sam da li da to kupim jer trazim poljoprivredno zemljiste koje u mom kraju ide do 100 i kusur evra po aru pored Morave ali se slabo prodaje i od par kupaca koji placaju koliko trazis, ne moze da se dodje na red.
Parcela je ravna, zemlja je crna, smonicava, malo nakisela, ne i neplodna ako se lepo naredi ali prilicno je zeznuta za obradu. Prednost je sto mi je pred kucom, pravougaona je i ravna tabla koja izlazi na asfalt i pored koje prolazi struja, voda, internet itd. Moze da se deli na placeve i svasta nesto...
E sad i komsije su bacile oko jer se granice s gazdom ali su se nesto pokacili tokom pregovora pa je ceo poduhvat i diplomatsko pitanje da se komsiluk ne naljuti. Sta biste vi radili?
 
Juce mi kaze otac da je 2 kj blizu sela, iza fudbalskog terena placeno po 16.000 po kj. Ne znam da li je istina ili trac, ali ovo je rekordna cena. Ja licno mislim da bas I nije istina da je 16 ali ne verujem ni da je manje od 12 ili 13. Ljudi su poceli da se razbacuju sa ciframa. Doslo je vreme kada za 1 kj mozes da kupis kucu u selu.
Nesto ne verujem...Ja znam da se trazi i 12.000 i ne moze da se proda,takodje blizu kod Bucinog! A prica nas drugar forumas Sloba da ni po 10.000 ne mogu neki prodati,e sad...
 
Moze da se deli na placeve i svasta nesto...
По опису би рек'о да је добра прилика али ово што може да се дели указује да се не води као пољопривредно већ грађевинско земљиште што повлачи висок износ преноса. Пробај да се договориш са власником да то буде бруто цена тј. да он плати пренос (да то децидно стоји у уговору) а реци му да ћеш ти платити оверу уговора, геометра и укњижбу. У сваком случају узми број катастарске парцеле и на сајту РГЗ провери статус па пробај да од инспектора у управи прихода добијеш вредност пореске основице.
 
Juce mi kaze otac da je 2 kj blizu sela, iza fudbalskog terena placeno po 16.000 po kj. Ne znam da li je istina ili trac, ali ovo je rekordna cena. Ja licno mislim da bas I nije istina da je 16 ali ne verujem ni da je manje od 12 ili 13. Ljudi su poceli da se razbacuju sa ciframa. Doslo je vreme kada za 1 kj mozes da kupis kucu u selu.
danas dok sam cekao red u banci pricao sam sa pomenutim ,koji je navodno prodao po 16000.I doticni mi kaze da nema pojma odakle takve informacije,i kaze vodi se neka politika u selu da se cena jos digne!!!
 
Posedujem 85 ari(1,5kj) poljoprivredne zemlje 1 klase u VRBASU i zelim da je prodam .Raspitivao sam se i dobio informaciju da se cene krecu od 7000-15000 evra po jutru.Posto vidim da su ucesnici ovog foruma dobro informisani molim za savet . Naravno ako ima neko zainteresovan neka se javi.Treba mi sugestija gde bih mogao da je oglasim?Hvala.
 
Nazad
Vrh