Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OOOO P gde si drugar nema te nesto :D . Eh 70 dinara pa to je mnoogooo....
 
Ma cena se zna dosta unapred samo je neznamo mi proizvodjači nego samo veći otkupljivači. Prošle godine mi je čovek rekao u cvetu koje će cene biti i za višnju i za šljivu, nisam mu baš verovao posebno za šljivu jer je lupio da će biti preko 25. i bio je u pravu kod nas je na kraju izašla na 30. Ove godine reče biće možda malo jača cena višnje nego prošle, ništa spektakularno a šljiva će opet biti dobra. U svakom slučaju treba sačekati da se bar oni dogovore koliko im je dosta:osmeh:
 
Naravno hladnjacari i izvozni lobi.

Pa hladnjacari su direktni izvozioci. Na kakav lobi mislis i sto mislis uopste da postoji neki lobi? Hladnjacari prodaju robu kupcima sa zapada ili istoka, a to su kompanije koje interesuje samo profit i nista vise. Znaci lobi, iluminati, masoni, viteski redovi, husarski pukovi itd. nemaju nikakve veze sa visnjom.
 
osiguravajuce kuce prosle godine osiguravale max 50 din, ove godine osiguravaju na 70-80 din...
Ako se uzme u obzir proslogodisnji rod koji je bio loseg kvaliteta,ove godine ce biti tanak rod visnje a cena dobra... 70-80 din lepo bi bilo...
 
Imam istu takvu informaciju iz dosta 'dobrog' izvora... I jos nesto, zvao me moj dugogodisnji otkupljivac na kafu... :osmeh:
 
Sa vise strana dolaze informacije o malo jacoj ceni ove godine, ali se ocekuje i slabiji rod. Cocomices je napravio haos prosle godine (narocito u juznim krajevima), dosta mladih visnjara je "udavljeno", neki razocarani visnjari su (opet) batalili da obradjuju visnje i verovatno cemo imati manjak visnje na trzistu. Znam neke vrhunske visnjare koji uopste nisu radili zastitu od cocomicesa jer su bili razocarani cenom... ove godine ce verovatno da kukaju sto nemaju dobar rod a cena je jaka, i tako ukrug. Kolko nas jebavaju drugi (drzava, hladnjacari, izvoznici), tolko i sami sebi zabijamo noz u ledja. Posle 3-4 godine sa ekonomski vrlo isplativom otkupnom cenom visnje, dovoljna je jedna losa godina da ljudi dignu ruke i krenu da kukaju...
 
Problem su i ljigavi natkupci koji lazu ljude i obmanjuju (prosle godine su jedne natkupce istukli ljudi u njihovom rodnom selu)
 
Koliko sam video iz pisanja na forumu, Visnja kod mene pocinje da se bere 10 dana ranije nego u Knjazevcu i u drugim krajevima Srbije. Kad pocne berba u mom kraju javicu vam cenu na vreme, dok se ne obere prvi kilogram ne moze se znati cena...
 
Tako je ali moze da se zna neka okvirna cena tj mogu se praviti procene na osnovu dosta stvari koje mogu da uticu na cenu... i prosle godine je bila prica da ce cena do bude oko 50 i bila bi da visnju nije sjebao grad
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh