Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliku imas zaradu kad na tih 7din oduzmes sve sto treba da ulozis u zasad do sledece berbe.
Zavisi od toga koliki je prinos ali u svakom slučaju je mala ako je uopšte ima.

Nešto drugo je ove godine je jasno došlo do izražaja i na to drugo treba obratiti pažnju.

Često se krivica za nisku cenu svaljuje na kupce pa se priča opljački, o njihovom međusobnom dogovoru kako da otmu višnju seljacima. Kako rešenje u bacanju, u udruživanju. Nešto slično se čuje i u emisiji od strane "stručnajka" Davidvića.
Ali,
Ove godine imamo situaciju da se višnja ni ne kupuje, da niko neće da je kupi. To pobija tezu o dogovoru i pljački, jer niko ne može opljačkati nikoga ako mu ne kupi robu.
Ne znam kako bi u tom slučaju pomoglo bacanje ili udruživanje, ko bi time bio primoran da plati nešto što mu ne treba.

Ova godina nas je osvestila i pokazala da je moguće i to, da višnja, makar njen ukupni rod u državi, ne treba nikome, da nema kupaca za sav rod i da tu cena nije bitna.

Šta u tom slučaju raditi je prava tema za razmišljanje, a kao rešenja se opet nameću velike površine i bolja, jeftinija, organitzacija, kao i postizanje što boljeg kvaliteta.
Dakle zaboraviti na zakorovljavanje, na ucene, na prosipanje, a ni udruživanje tu ne pomaže mnogo ako prethodni uslovi nisu zadovoljeni.
 
Prava tema za razmisljanje je kako obezbediti trziste. Ako se dobije stabilno trziste, lako cemo postici odredjene standarde. Zapusten visnjar se lako revitalizuje. Sve moze da se dotera da bude cakum pakum, ali treba trziste. A trziste su u stvari domaci ili strani preradjivaci koji izvoze preradjevine iz Srbije. A njih treba navuci subvencijama ili povoljnim uslovima, zakonima i sl... I tacka! Zasto mora izvozni brend iz Srbije da bude samo ajvar, kad moze i marmelada? Evo cuveni knjazevacki dzervin se polako oporavlja, ima nove vlasnike/zakupce, koliko vidim kod njih nije stao otkup... U svetu je sve veca potreba za hranom, a ovde se visnja baca::jako_besan::

Dakle, carobni put je Visnjari-Preradjivaci-Izvoz!!! I niko da nam ne gura klipove u tockove... I ne bi nam trebali nakupci... I bilo bi posla i za visnjare i za radnike u fabrikama za preradu voca.

Ne bi nam trebala udruzenja jer bi svaka fabrika stitila i pomagala svoje visnjare. Taj sistem je godinama radio u Knjazevcu sa Dzervinom. Dobijao si i sadnice, i materijal, sve, samo da bi im proizveo dovoljno visnje... I nije im islo u prilog da te zajebavaju sa cenom.
 
Bolji put bi bio prerada, kao i svakog voća. Razmislite o pravljenju brenda sok od višnje, svež ili zamrznut...
 
Kod nas otkup 0,80 KM. U prošli utorak sam sa prijateljem uzeo tresač elektronikin.
Na ovou cijenu se troškovi moraju smanjivati, a u perspektivi ići i sa nekim stepenom prerade definitivno.
 
@ oktopod- O tome i pricam, ali ne treba odgajivac da je preradjuje, vec fabrika. Kooperantski, ali KOREKTAN odnos i saradnja preradjivaca i proizvodjaca je resenje za nase probleme
 
Ne, ja pričam o tome da odgajivač treba da razmišlja o preradi u konačni proizvod, tu je najveća kinta i sigurna. Pričao sam već o tome a vidimo i primere, npr ono domaćinstvo što svoju šljivu suše pa prodaju sušenu duplo skuplje plus može da stoji, tako nešto smisliti i sa višnjom tipa organski sok od neprskane višnje, uložiš minimalno u održavanje ploda, da kažem neštićena, kupiš presu praviš sok, odradiš dizajn nalepnice i pojaviš se na tržištu.

Sve to traži jedan drugi napor, istraživanje tržišta i ulaganje u pogon, ali nisu to ne znam koji novci, više treba kefalo da se uključi. Ili jedan nek se seti pa kad mu krene može još i da počne da radi otkup.

Naravno nije sve baš tako, sad ja izmislio što niko nije, ali kapirate pravac razmišljanja.
 
Donekle podržavam priču oko zatvaranja proizvodne linije ali ajde recite koliko je to realno da se odradi. Svako od nas ko uzgaja voće kladim se da ima do 1ha pod zasadima voća,(naravno čast izuzecim), to je vema mala količina za preradu i dalju distribuciju. Ali i da hoće čovek da se time bavi treba mu fin injekcija od strane države da to odradi, a to država ne prepoznaje.
Drugo udruživanje ne pije vodu jer se nijedan kolač ortački nije ispekao do kraja. Nego da proizvođači naprave hladnjače i da se višnja čuva pa kad je nema onda tad prodati a ne da nas neko ucenjuje.
od jeseni razmišljam da napravim mini hladnjaču uz pomoć Danske subvencije za voće.
 
Eto i to je nešto. Pronašao si se u tome. Budi istrajan i uspećeš. Uspeće svaka ideja u kojoj je čovek istrajan i kojoj da vremena da se realizuje a ne da želi uspeh preko noći.
 
Ne, ja pričam o tome da odgajivač treba da razmišlja o preradi u konačni proizvod, tu je najveća kinta i sigurna. Pričao sam već o tome a vidimo i primere, npr ono domaćinstvo što svoju šljivu suše pa prodaju sušenu duplo skuplje plus može da stoji, tako nešto smisliti i sa višnjom tipa organski sok od neprskane višnje, uložiš minimalno u održavanje ploda, da kažem neštićena, kupiš presu praviš sok, odradiš dizajn nalepnice i pojaviš se na tržištu.

Sve to traži jedan drugi napor, istraživanje tržišta i ulaganje u pogon, ali nisu to ne znam koji novci, više treba kefalo da se uključi. Ili jedan nek se seti pa kad mu krene može još i da počne da radi otkup.

Naravno nije sve baš tako, sad ja izmislio što niko nije, ali kapirate pravac razmišljanja.

To moze da se uradi kod 10% visnjara, maksimum. Nije visnja sljiva pa da ako ne ide prodaja ispecem rakiju... I sok da pravim, sta da radim sa 2 tone soka, da ne spominjem one sto imaju velike zasade. Nema to prodju kod nas, druze. Pola srbije ima visnju u dvoristu sa sopstvene potrebe, jelo, pitu i sok, a druga polovina nabere kod komsije jer njemu preskace ... Extra virgin organic sok od visnje ima svaka druga kuca u srbiji, a za izvoz- mala preduzeca to mogu jako TESKO da rade.

Nama trebaju preradjivaci koji ce napraviti brend od visnje, koji ce masovno izvoziti kvalitetne preradjevine od nje, i kojima ce konstantno trebati visnja! U tom slucaju cena visnje bi bila REALNA! Ne bi bilo prevelikih fluktuacija cene, isplatilo bi nam se da podizemo nove nasade, a preradjivacima bi se isplatilo da nam pomazu, jer bi im visnja trebala u vecim kolicinama.
 
Itekako ima prođu. Na ovom linku su neki od najprodavanijih sokova kod nas i u svetu.

https://www.google.rs/search?q=sour...fU0QXG-oHIDg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=633

I sok da pravim, sta da radim sa 2 tone soka, da ne spominjem one sto imaju velike zasade. Nema to prodju kod nas, druze.
Sve to traži jedan drugi napor, istraživanje tržišta i ulaganje u pogon, ali nisu to ne znam koji novci, više treba kefalo da se uključi.
 
Evo cuveni knjazevacki dzervin se polako oporavlja, ima nove vlasnike/zakupce, koliko vidim kod njih nije stao otkup... U svetu je sve veca potreba za hranom, a ovde se visnja baca

A zašto ti novi vlasnici/zakupci nebi bili voćari,100 ili ćak 1000 voćara sa relativno malo ulaganja mogu sebi obezbediti siguran plasman...
 
Imam jednu dilemu.Višnja je u nekim delovima Srbije plaćana 40 dinara,a u drugim 30 i 25.Ista višnja sa istom cenom proizvodnje.
Recite mi koja je tvrdnja tačna:
1.Hladnjačari koji plaćaju 40 ponaaju se tržišno,a hladnjačari koji plaćaju 30 i 25 su prevaranti.
2.Hladnjačari koji plaćaju 30 i 25 ponašaju se tržišno,a hladnjačari koji plaćaju 40 su humanisti žele da smanje gubitke proizvođača.
 
@oktopod- u svetu da, kod nas se malo prodaje sok od visnje. Licno se ne secam da sam nekad video da ga neko kupuje u prodavnici, iako ga ima u ponudi.
@marceta- zato sto bi se tesko slozili, garantovano. Ko bi bio "sef na preduzece"? Cija bi se prva visnja otkupljivala? Ko bi bio prvi isplacen? Sto meni 40 dinara a vidi kakva je, a njemu 40 a nije mu nikakva? Sto mi nisi obezbedio gajbice, a Peri jesi? Sto da pravimo sok, kad ja mislim da mozemo marmeladu? Itd, isl.

Ne, po meni to nije dobro resenje. 10 JAKIH preradjivackih fabrika za visnju i svima mirna glava... Drzava da da subvencije preradjivacima visnje, da ih uslovi otkupom po realnoj trzisnoj ceni, oni da saradjuju sa nama i mirna backa.

@ torente, ne zavrsava sva otkupljena visnja na istom mestu, pa zato i takva razlika u ceni. Dzervin ima svoj pogon za preradu visnje, a radi direktno i otkup, pa samim tim imaju manje "ruku" pri nabavci visnje pa mogu da daju malo jacu cenu. Ipak, i oni su spustili cenu sa 40 na 35 dinara (mozda je sad jos i manja). U Nisu je otkup krenuo sa 40 dinara, pa je zbog male potraznje i velike ponude cena naglo pala, a otkup je na vecini mesta i stao.
Ako negde sad ima otkupa po 40 dinara svaka cast, ali ne verujem, pa i da je za prvu klasu...
 
10 JAKIH preradjivackih fabrika za visnju i svima mirna glava.
E da se ja nešto pitam i da mogu da naredim, ja bih ih dvadeset doveo
Al se ne pitam ja nego onaj čije su pare, čija je fabrika.

Drzava da da subvencije preradjivacima visnje,
Od kojih para kad je rupa u novčaniku najveća u Evropi?
Od tih para kojih nema treba i penzije radnicima, i penzije seljacima, i subvencije seljacima, i subvencije fabrikama..a nema.

Ali na tom tragu je rešenje, ojačati ukupnu privredu.
No, to je već pitanje politike.Kako se ojačava privreda, da li tako što se uzima od onih koji rade pa daje drugome, ili se malo olabavi to uzimanje a oni drugi se malo strpe.

A dok se to ne desi, nekad u budućnosti, kud ćemo mi s nama?
 
Od onih para koje inace daju npr Gorenju i sl strancima da kod nas naprave neki pogon, dobiju 10.000 evra subvencije po zaposlenom, a onda tim zaposlenima daju minimalac. Ali ne bih o politici. Sto se mene tice, dok se nesto ne popravi, raduckacu i dalje oko visanja. Nije mi zao da potrosim desetak radnih dana i nekoliko hiljada dinara godisnje, pa makar nista ne vratio... Nemam nameru da odustajem, ali ni da mi to postane primarna delatnost ::namigivanje::
 
Pa cena je upola manja od cene rucnog branja , prosle godine cena za berace je bila 14-15 din a za branje tresacem 7 din/kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh