Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pod berac mislis tresac?:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Au, ako cena bude 30 dinara, to je po meni malo, jeste da oko visnje ima malo rada ali...............
 
Vi nislije uvek muke sa beracima! Ovde u Zajecaru uvek beraca kolko oces po 12 dinara, "pripadnike romske nacionalne manjine" retko i uzimaju, mahom omladina i stari beraci... jbg, nekom ko nema posla (a takvih imamo mnogo) ta hiljadarka dnevno sto zaradi mnogo znaci...
 
Teme su upravo spojene. Nek ostane tema sa naslovom "cena višnje u vašem kraju", mislim da uopšte nije bitno da se svake godine otvara nova tema, može samo da se nastavi u ovoj, cena je cena, kraj je kraj :osmeh:
 
Mislim da je cena od 30din,odlična pošto kod višnje skoro da i nema posla pa proizvodjačima ostane i 50din po kilogramu.
 
Ume neko da nam objasni ko formira cenu visnje? Zasto je jedne godine 100 dinara, sledece 40, pa 30 i tako stagnira 10 godina pa opet 100 din i u krug? Neki pocinju pricu mrazom u Poljskoj i Bugarskoj kad je dobra cena, a kad je losa, onda pricaju da jos nije prodat rod od prosle godine i da drzavi treba para... Jel mogu visnjari da se udruze kao malinari i da imaju zagarantovanu cenu?
 
Ne verujem, visnjari su mnogo vise "razbacani" po srbiji od malinara :sta: Inace, meni se cini da ciklus sa jakom cenom visnje ide na nekih 7-8 godina otprilike, mada ni ja nisam bas mogao da provalim zasto. Sto se zagarantovane cene tice, nek mi daju 50 dinara svake godine i sadim celu dedovinu sa visnjom :osmeh: Ma, i na 45 bih posadio sve...

P.S. U mom kraju solidna rodnost (maaaalo je redja zbog nesto slabijeg oprasivanja), ali jos ne mogu da pohvatam kakav ce biti kvalitet. Cenu niko ne spominje...
 
Velika je razlika izmedju malinara i visnjara,maline su kod svih uredjene po PS,sve se radi odrzava i prska,a kod visnjara je uglavnom sve zakorovljeno i vecina prska 2-3 puta,posle berbe niko nece ni da svrati u visnje bar da ih zap..sa,pa makar i cena bila 200 dinara.
 
Višnja i malina kao kultura ne mogu da se porede. U mom kraju voćnaci se uglavnom redovno održavaju i pre i posle berbe. Onaj ko ne održava i nema neki prinos. Verujem da je i u ostalim delovima zemlje tako.

Mislim da tržište diktira cenu i daje sve ostalo prazna priča i tajkuni i korov!
Naravno da hladnjačari i država moraju da se ugrade ali oni ne utiču toliko na cenu.
Onaj ko dobro obrađuje ima će više, onaj ko loše radi ima će manje.
 
Ne razumem zasto se svake godine polemise oko cene i svi se hvataju za 120 din koliko je bila 2012. Cena od 120din je bila tad i nikad vise, razlog prost izmrzlo je u Poljskoj, izmrzlo je pola Srbije valjda pamtite koje su temperature bile pocetkom 2012, ja sam u svom dvoristu 2 februara izmerio -33 stepena. A bilo je mrazeva sve do aprila, visnje je bilo malo zato je cena bila jaka, kam te srece da je svake godine takva al ne moze. Ako izuzmemo tu 2012 godinu cena se krece oko 50din +-10din.
Sto kaze @kroka niko ne ulazi u visnjar a hoce cenu, to je u mom kraju razvrstano postoji prva klasa i ona ŽNJ klasa, prva klasa je prosle godine u mom kraju bila 60din a ova neodrzavana je bila 40. Neki su masovno ubedjivali sebe kako im je bolje da ne rade i ne ulazu za 40din nego da se razbiju od posla i hemije za 60dinara i u pravu su...
 
Cenu visnje regulise odnos ponude i potraznje na svetskom trzistu. Izvoznici u svakom trenutku znaju cenu zamrznute visnje u svetu i na osnovu toga formiraju cenu sveze visnje. Odredi se granica do koje cene se isplati da se plati sveza i dotle se i ide u otkupu.

Edit: plus situacija da neke velike hladnjace nisu uspele da prodaju zalihe visnje od prosle godine, sto ce isto umnogome uticati na cenu
 
Poslednja izmena:
Uh trebalo je imati zivaca i strpljenja i procitati zadnjih 10-15 strana. Prvo sam naleteo na komentare ljudi koji eto propadaju sa sljivama i ubise se objasnjavajuci kako je visnja vocka zlata vredna. Cekaj bre zasto prijatelju ne vadis te sljive i zasadis visnju? Stvarno ne razumem zasto izvodis harakiri kad visnja ceka bas tebe da ti podari vise dana odmora, manje sekiracije i vise para posle berbe?

Interesantno je da sam otkrio da tamo negde ulozis 100000 dindzi i imas 25t/ha moze i 30t/ha, obidjes kad-kad njivu i uzmes 20000 evrica a u slobodno vreme kupujes stanove. Odajte tajnu ljudima i razliku izmedju obecanih 30t/ha i njihovog prinosa podelice sa vama. Slažem sa da ima raznih "visnjara" kao na kraju krajeva i raznih "poljoprivrednika" ali niko se nije obogatio a da je dva puta usao u njivu i ulozio sicu.

Postavljeno je pitanje: " Koja je cena u koju se uklapate?" rekao bih pogresno. Znamo cenu beraca, cenu koju hladnjace placaju visnjarima i cenu po kojoj hladnjace prodaju smrznutu visnju. Mislim da bi trebalo postaviti pitanje koji deo kolaca treba pripasti visnjarima? Trenutna raspodela visnjari-hladnjace po mom misljenju nije fer. Da ne bude zabune pisem o hladnjacama za visnju odnosno delovima kapaciteta hladnjaca koji su namenjeni visnjama i izuzimam preradjivace i apsolutno me ne zanima koja je cena visnje nakon prerade, gledam ovog "ispod" sebe i ovog "iznad". Dakle koji procenat treba pripasti razmazenom nezasitom visnjaru?

A i te kako bih sagradio hladnjacu da imam uslova tj. para, klasicna preprodaja (nazovimo smrzavanje doradom).

Ako pricamo u duhu kapitalizma cela prica o fer raspodeli pada u vodu hladnjace nude sto manje visnjari traze sto vise i ne vidim ni jedan argument da neko prigovori: "tebi je i 120 dinara malo?".

Uz nadu da nas ceka fer cena ziveli!
 
E taj o kom pricas je moj burazer mirko 015,i on je se lepo dosetio za ovu godinu,kupio je roto tarup i sad se ubija od posla,ne silazi sa traktora ovih dana,tarupira-kosi zakorovljene visnje-vocnjake:haha:Danas nije mogao da odradi jedan visnjar,imao je obaveza i ja sam ga zamenuo sa njegovim 540,to sto on radi je osuda,korov je dva metra,tu ima svega a kod svih najvise bagrema,traktor oce da eksplodira(ono je sahranjivanje traktora),da one mucene visnje nisu crvene i da nisu dobro rodile ja uopste nebi znao gde je red.E vidis prijatelju takvi su kod nas visnjari bar 80%,i znas sta je zanimljivo,kad sam zavrsio gazda tog carobnog nazovi vocnjaka mi kaze,najavljuju cenu 30-40 dinara majku im je..m a jel znas ti koliko sam ja ulozio u sve ovo,dva puta sam prskao,bacio suboticko djubrivo 300 kila na hektar,nemogu troskove da pokrijem:haha:a ona mucena visnja rodila do zemlje se otegla.
I sto je jos jako zanimljivo,posto sam tu uvek po njivama i vidim,daleko je bolje rodila visnja koja je u korovu a zasto boga pitaj.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh