Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene do juče bila cena 50din kod lokalnog otkupljivača, danas 45din, beda pa nema više gde. Zvao sam i AgroMarket u Zaječaru isto je 45din.
 
Možda je ovo jedan od razloga niže od očekivane cene višnje.

Slike višnje u Poljskoj pre zrenja (kupac iz Srbije bio tamo i slikao)

rodilo, baš rodilo

poljska_vi_nja.jpg
[/URL][/IMG]



poljska_vi_nja_2.jpg
[/URL][/IMG]
 
pa koliko moze biti ako iz Poljske vuce ovamo
znaci u dinarskoj vrednosti oko 5-10 din
na vecu cifru mu se nikako ne isplati :DDDDDDDD
 
Pa ne vuče sirovu višnju
(Ja ne znam cenu)

- - - - - - - - - -

A baš sad računam....pa ne bi prevoz koštao više od 8-9 dinara po kilogramu.

Kupac koji je ovo slikao ne dovozi višnju iz Poljske (koliko ja znam ne dovozi je niko) ali eto, pade mi na pamet da izračunam.
 
sve zavisi u kom delu poljske
rashod transporta i putarine je od 1500 do 2000 e
+ amortizaciaj vozila ako je kamion u njegovom vlasnistvu
sada koliko tovare sleperinisam u toku
alo to mi je minimalni rashod
ili ako je lakse
25-30L nafte na 100km X kilometraza do delova poljske gde se visnja gaji + putarina...itd
 
Ma nisam ja ulazio u tako detaljnu analizu, nego slučajno čuh ovih dana, nevezano za voće, da je transport strašno pojeftinio. Kažu, šleper do Nemačke 2000 evra. Pošto kupio poto prodao.
Ako je to tačno i ako tovari recimo 25 tona, odna se dobije ovakva metematika.
Ali, rekoh veĆ, ne verujem da neko vuče višnju iz Poljske. Tu se rade drugačiji aranžmani. Kupi se višnja tamo, plati se tamošnjim prerađivačima usluga prerade u koncentrat pa se vuče koncentrat.
 
Ko će ga znati.
Verovatno nešto ode. Ko će pohvatati kome sve prodaju hladnjače.
Uglavnom, najveći deo izvoza višnje je u obliku voćnih koncentarta. A oni se prodaju svuda po svetu. I u USA .
 
ma da, ide usvim oblicima ali ako se o velikoj količini govori, o najvećoj, onda su to koncentrati.
Evo slučajno znam da su juče i danas redovi u Vladičinom Hanu, pred fabrikom koncentarta, ogromni, do sad neviđeni.
800 tona (osam stotina tona) stoji na kamionima ispred fabrike.
 
Evo i na ovom sajtu cena od 2,5-3zlota na 25jun sto muu dodje 26,5din x 2,5 -66,25din minimum pa do 79,5din maksimum na ovom Poljskom sajtu.
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/63146-cena-wisni-2013/

To bi trebalo da bude relevantan podatak posto se relativno slazu cifre i datumi informacija sa dva razlicita mesta.
I da uzmemo i prosek cena ipak je veca nego kod nas, za vidi se kakav kvalitet visnje u Poljskoj. Mogli su i ovi nasi malo da dignu vise od 60din.

 
Poslednja izmena:
pa verovatno je to to

A ako bismo radili njihovu kalkulaciju, naročito cenu branja, a ne verujem da oni mogu da nađu radnika za 10 12 evra na dan...nije to prevelika razlika
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh