Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene cena je bila 55 din. pa su spustili na 50 din,jel ima neko pouzdanu informaciju o ceni visnje u Zajecaru?
 
Aleksandrovac ( D Rataje isto tako 45 ) i to nesto malo otkupljeno i ne od svakog
dok jedna hladnjaca tu izmedju Aleksandrovca i Krusevca placa 35
to su informacije koje sam ja cuo za ove teritorije
 
E još to da se desi pa nek ide život :)

Moguće je da otkup ne potraje dok ima višnje nego da se završi ranije.
To iz razloga što je mali prostor za otkupljivače, ni njihova zarada nije onolika koliko su očekivali pa će neki možda prestati sa otkupom.
Za sada se vade na razlici u ceni "prve i druge" klase.
Sve kupe po drugoj a onda neki procenat uvale po prvoj i tako zarađuju (pominjao je neko gore klasiranje na kamionima a otkup po istoj ceni, to je to)

Nije ovo baš sjajna godina za voćare, jasno je, ali jbg, nije sjajna ni za koga. Negde nema zarade ni ovoliko, treba biti realan i realnim mehanizmima pokušati doći u povoljini položaj. Dok to budemo pokušavali kukanjem neće nam svanuti.
 
Ja sam vec napisao cini mi se da je kod nas zavrsen.A ne smejem se zbog otkupa nego zbog izvinjenja.A i pisaljku sam istupio pisuci kada smo slabi i nemamo udruzenja moramo se pomiriti da nam kroji kapu kako se kome digne,nema tu mnogo pameti,oces da sad ispricam pricu o Dedi,Unuku i snopu pruca?
 
A ne smejem se zbog otkupa nego zbog izvinjenja
.
I ja sam tako razumeo i odgovorio na tako shvaćen smisao.

Zaista ne bih voleo da neko pomisli da se smejem nekome ko nije prodao višnje, ili što je pala cena.





 
U Blacu sutr staje otkup na nekoliko dana (u većini otkupnih stanica). Kažu da su hladnjače i cisterne prebukirani. Oni koji otkupljuju plaćaju 35din. Dajte neki kontakt od tih koji plaćaju 55 da ponudimo ljudima Topličku marelu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh