Cena uslužnog kombajniranja.

kombjneri u tvom kraju su nezgodni,kao naprave ti popust a onda nece da iskipuju dok neplatis pun gas,nepomaze ni indeks pa ni potvrda i polozaju zaposlenosti na poljoifo.com
 
Naravno,pojeftinila nafta a bogami i delovi:sta: jedino kolegijalni popust jer smo u istim govnima:ppozdrav:
 
Nešto sam načuo da kombajneri iz tamo tog kraja ne iskipuju sve iz bunkera kada rade uslužno.Imaju jednu prikolicu sakrivenu u ataru u koju kipuju taj nazovimo ga ušur pa je normalno da će da spuste cenu svojih usluga kada se namire na drugi način.Da li je to tačno?Ili su samo glasine?
 
Nešto sam načuo da kombajneri iz tamo tog kraja ne iskipuju sve iz bunkera kada rade uslužno.Imaju jednu prikolicu sakrivenu u ataru u koju kipuju taj nazovimo ga ušur pa je normalno da će da spuste cenu svojih usluga kada se namire na drugi način.Da li je to tačno?Ili su samo glasine?

to je stari sistem,neko mora doci i po tu prikolicu posle,ja imam u bunkeru vrata koja su na sarke i kad ih spustim u njim ostane bar 200kg,tako da uvek praktikujem da vrsim drugom pa sebi pa drugom pa sebi i tako.......
 
Jos mene lane kombajner pita sto teram 2 traktora na njivu, a ne zna dok cedi pivo I jede kulen na uvratinama jedan ode iza kombajna pa napoji traktor naftom.:osmeh:
 
Kod nas da im kazem cjenu vrsaja od 10€ po kj bilo bi puno kolko god da je nikad nitko para nema a ni goriva da ti da, vršiš ili bereš za đabe, onda plaćaju u nekim ratama pa se kompenzira a kad u bašće zovu cjena je ista kao i za jutro jedno znaći 450 kn je kod nas branje a vršaj 400kn po jutru :)
 
Kažite vi meni- kombajneri i članovi foruma, da li imate sečke na kombajnima. Jer ovde kod mene, svega 2-3 kombajna imaju sečke. Jedan stariji čovek me sretne jesenas kad se oralo u ataru i kaže mi da toliku muku muči sa tuluzinama, rešio da plati tanjiraču da pređe preko jer nema šanse da ore (Rakovica i 756 čini mi se), i ja sam isto mučio muku sa Belarus 820 i 757, mnogo je ostalo na površini jbg. E sad, taj isti čovek sad kaže da kombajn bez sečke kod njega u njive više ne ulazi ni pod razno. Čovek je u pravu definitivno. Naveliko smo ušli u 21.vek, pa majku mu jel moguće da ako se već toliko ubijaju od uslužnog kombajniranja, da nisu u stanju da ulože još 1200e za pišljivu sečku, pitam se ja?
 
kod nas ima secka na sva 4 koja sam video da rade kukuruz. samo kako ljudi placaju nebih im ja ni kombajnirao a kamo li tarupirao. pricam za svoj kraj. mnogi ni naftu nepoklope a kamo li za ostalo.
 
A ja sam mislio da je kod vas na severu jeftinije jer imate vece njive i ravnica je.Kod mene je cena zetve bila 10-12000din za hektar i isto toliko cena berbe kukuruza samohodnim beracem sa tarupiranjem ostataka.Njive su male a zarade ocajne jer se previse potrosi goriva,koje nista ne vredi,na okretanje u malim parcelama koje su jos pod nagibom.Za sve je kriv nenormalni uvoz inostranih krseva po bagatelnoj ceni tako da sada ima i previse kombajna i enormna je konkurencija pa samim tim je i cena premala.
 
moj kraj: zetva 13-15 hiljada bez baliranja 13 sa baliranjem 15 po ha,
branje kukuruza 100 eura otprilike kako koji...
inace u planu je da se kupi manji kombajn koji bi zavrsavao sopstvene potrebe jer za 5hektara moram da iskesiram 500 evra otprilike, za moj kraj je to mnogo...plus sto hoce pare u njivu,ove godine mi rodjak skidao i jecam i psenicu pa je korektan bio i sacekao me, ostali pare u njivu traze, sto tako mislim da je bezobrazluk,ali dobro, ljudi makar moze da sacekaju da dodjemo do kuce, al ne pare odmah kao da cemo ostati duzni a niko nije toooliko okaljao obraz da ne plati....
 
Možda vi niste okaljali svoj obraz u vezi plaćanja ali ima onih koji jesu.Kada bi naplatio sve svoje dugove jednu radnu godinu bi komotno mogao da sedim kod kuće i ne radim ništa.
 
neznam stvarno, mi nase dugove nemamo hvala bogu sve platim, platimo i setvukukuruza pa sredinom avgusta kompletnu biljku sa sve korenom sa dva prsta je izvucem,al sejaca boli k...c,vazno da je uzemo 50 evra, a oni koji ne plate njima nemoj da radis iducu godinu, druga stvar je ako covek nema ni za hleba, e sad takve treba izbegavati, jer neznas sta je zalosnije dal da mu silomnaplatis ili da zaboravis, uglavnom svako treba da plati i da bude placen :)
 
S narodom je uvijek problem. I mi kombajneri smo narod:osmeh:. Radim uslužno 20 km po dulumu kukuruz( dulum = 1000 m kvadratnih) a pšenicu 22 km. Čude me neki ljudi da ječmenu slamu neće da im sasječem već kažu daće je poslije zapaliti. A sječenje slame nenaplaćujem. Pa kako shvatiti takve. Plaćanje je uglavnom redovno mada ih oko pola neplati odmah već za par dana. Poneko vuče i godinu dana a ima ih, ali rijetko, koji nisu platili nekoliko godina. Nekima uradim i za trećinu cjene samo da pokrijem gorivo jer kad vidim šta ima a znam gdje živi bude mi žao. Neki lažu za površinu. Neki kažu da prosipam pa traže drugog. Iduće godine opet dođu jer po njihovoj priči onaj prosipa više. I tako vrijeme odmiče.
Meni je važno da uradim najbolje što mogu. Ono što nemogu ili neznam nesekira me mnogo.
 
Vršidba soje 5500 din. bez sečke,branje kukuruza 7000 sve to po jutru,tako već dve godine.
 
Nazad
Vrh