Cena uslužnog kombajniranja.

Kod mene je kombajniranje kukuruza 5000 din/kj, a kamion u lokalu je 10000-12000 din (zavisno od kamiondžije).
 
100e sa seckom ili bez godinama tako. I vrsenje i branje ista cena bila. za usluzni prevoz ne znam,al ipak vecina preveze ili za naftu ili da ucini kao coveku.
 
Ja sam radio soju za 5500 din po jutru bez sečke,moj zet takođe,dok čujem da su neki radili i za 5000 sa sečkom.
Berbu kukuruza u klipu naplaćujem po 7000 za jutro i niko se nije žalio na cenu usluga.
Vršidbu kukuruza ne radim i čujem da se radi po 6000 sa sečkom,tako je bar kod mene u selu.
 
rodjak iz botosa kupio ove godine kombajnu bez adaptera i kaze mi da mu se ne isplati da kupuje adapter, jel u selu radi jedan za 3500kj, nova kombajna je u pitanju...
 
Kod nas u futogu je vrsidba kukuruza je 7000 din. zito,soja secka ili ne 5000 do 6000.
 
Kombajniranje suncokreta 5000 rds kj. uzeta u obzir manja cena finalnog proizvoda , za pšenicu se naplaćivalo 6000 kj. stim sto su u Aradcu dosta usitnjeni posedi komasacija nije nikad rađena ,prosečna površina u KO sl. sr. Aradac je 0.48 ha.
 
Jasno mi je ako neko vrse sa zmajem pa mora da otplati naknadno ugradjenu secku ali kada neko ima kombajn novije generacije i vec ima fabricki ugradjenu secku pa naplacuje, to mi je nejasno. Hvala bogu, nisam imao prilike da mi takvi vrse al mi opet nejasno.
 
Sa seckom ili bez nje,postoji razlika u potrosnji goriva po jedinici povrsine i par delova vise koji treba da se amortizuju.Neki tu razliku naplacuju mnogo vise nego sto zapravo jeste.
 
Nazad
Vrh