Cena uslužnog kombajniranja.

Kod nas 50e po kj vrsenje kukuruza sa seckom/tarupom. Prevoz nisam siguran, ali mi se cini 0.2din od kilograma prevezene robe.
 
Zaboravio sam da napomenem da je to sa prevozom a sam kombajn je180 kg pa ko voli neka izvoli,a nije problem i da posle zetve napisem koliko sam uradio.
Prosle godine je bilo 7000 din
 
Za 4200...
Ala je to i zarada,pa jel ti to radis da bi radio ili eto..,..
Vidi ovako, soja i onako nece roditi ni blizu ocekivanog no i da rodi moja racunica je sledeca:po kj (5755m2) potrosim oko 8 litara nafte na njivama gde sam ja sve radio(sejao prskao,parao) i te njive su ravne i ciste i na njima mogu terati koliko brzo mogu samo da pogodim red :osmeh: .Usluge kome imam da radim su uglavnom takve kako sam naveo jer u Beceju ima sve manje usluge da se radi a i ljudi ne menjaju navike tj ne prelaze svake godine kod drugog kombajnera.Da zavrsim 8 lit nafte x3,5=28 litara x150DIN=4200 din po kj.Ono x 3,5 znaci 8 litara za kombajn,8litara za vozaca i amotrizaciju i 12 litara zarada.Meni je to sasvim kulturno i dovoljno.Bice kod mene i u soji onih koji ce raditi za 3500-4000 din po kj sa prevozom samo da se soja preda u njihovu zadrugu ali su tu druge racunice...
 
Usluge imam samo onim ljudima kojima radim sve operacije na njivi u toku godine. Kod nas su soje dosta lepo sacuvane od korova no svakako kad mi dodje neko nov prvo odem da vidim kako mu njiva izgleda mada uglavnom vec znam gde mu je njiva i ko mu je pre mene radio...Naravno da ne teram kombajn u neke svinjarije prepune kereceg grozdja ili cicka.
 
Spajki
,
neznam koji kombajn imaš a da naspemo 8l u kanister pa da iz šešira izvučemo jedno jutro od tih koje radiš pa da odeš da radiš a ja te čekam sa 200e ako se vratiš kombajnom ako ne pešaka po naftu pa luftiraj.To št ti opisuješ nije uslužno već svoje.Usluga je kad sediš kući pa neko dođe i kaže može dva jutra za 70e a ti skočiš ,naspeš 16l i gas.Nekad sam vozio repu i u Bečeju je sasvim normalno da se ide 10km u atar u jednom smeru!
 
Vidi ovako jedan clan na forumu ima potpis da je "dobra organizacija pola dobro obavljenog posla" i to je ziva istina.Ne istrcavam ja u atar za jutro,dva vec to sve lepo uklopim sa ostalim parcelama u tom kraju atara.Suncokret cu raditi sa Zmajem a soju i kukuruz sa Massey-om pa cu javiti i za potrosnju goriva.
 
Pričao sam sa dvojicom kombajnera, i obojica su rekli da će cena kombajniranja zavisiti od cene soje. Poslednjih godina sam retko znao cenu kombajniranja unapred, obično je bilo da se prvo ovrše, a cena se sazna tek kasnije. Doduše, tome je dosta kumovalo i to što moj deo atara uvek prvi kreće sa vršidbom...
Danas sam u zadruzi čuo da ljudi spominju 5000 din/kj.
 
cene kombajniranja ove godine kod mene se malo drugacije obracunavaju nego ranijih godina...
psenija je ranije bila kosena za 200kg. i 10l dizela u protiv vrednosti dinarskoj, ove godine 5000din. ukupno...
suncokret se radio za 100kg. i 10l dizela u P.V.D, ove godine 5000din. ukupno...
kukuruz ostaje na nivou proslogodisnjem, 50e sa seckom na adapteru, moze i dinarska protiv vrednost...

smatram da su cene korektne, niti cu se ja obogatiti, niti musterije osiromasiti...
 
Nazad
Vrh