Cena uslužnog kombajniranja.

Ja ne radim puno usluga,prvo skidam moje,pa posle sta preostane. Cena je 6000din,prevoz ne naplacujem ako je njiva blizu otkupnog mesta,a ako ce da ode 20L goriva,onda mora da se naplati. Kad radis nekom ko je posten,nista nije problem,ali kad te neko laze za povrsinu i sedi ti u kabini i grebe se za pice i hranu,takav posao ti presedne i kod takvih baksuza se obavezno nesto pokvari.
 
Kod nas ima par njih koji rade preko 100kj a nikad nisu imali kombajn,kad ih pitas zasto onda znaju lepo da iznesu razloge: treba vise ljudi,prevoz,jedan da tera kombajn,organizacija,odrzavanje,stresovi-kvarovi
a kad treba da mu vrsis onda zaboravi sve ono sto je pricao,sad prica kako bi ti spustio cenu.
 
Kod mene je 50 eura po jutru i bez prevoza, ali uglavnom postoji mogućnost da pozajmite (veće) prikolice od toga ko Vam kombajnira, ako su slobodne, samo da obezbedite traktor...
Uvek je i bila ova cena, bez obzira na oscilacije cene pogonskog goriva, i kad je "nafta" bila 114, i sada kada je (skoro) 150...
 
Postoji cenovnik zadruznog saveza i to vec nekoliko desetina godina. To je neko strucan utvtdio zasto i kako i uglavnom su cene sasvim realne. Onaj ko hoce da radi za 50 e po hektaru moze i ima pravo, ali tu nema racunice posle prvog skupog kvara na kombajnu.
 
Kod nas se radi po 200kg psenice i 10 lit. nafte po kj.
Ta cena je stara,jako odavno.Neko se nadje pametan,pa kosi ispod 150kg/kj.
 
I kod mene 50e sa prevozom tvoje je APN i ladno pivo:haha:

To se podrazumeva,imam tapacirani stirodurom sanduk sedišta "male" Dubrave,stane gajba,u rinfuzu, omiljenog nam osvežavajućeg gaziranog (blago alkoholnog) napitka...:ppozdrav:
U cenu kombajniranja nisam zaračunao uvlačenje u heder kombajna koji radi jer je kombajner "super Sremac" i zbog određenih vanserijskih gabarita nije bio u stanju da obavi neophodni opravku...Rekao sam mu da ako najebem i nesto mi se desi,a kojim slučajem preživim,provućiću ga kroz vršalicu kombajna....Ako uspem da ga (mu) "naguram"...:haha:
 
Poslednja izmena:
50e/kj i dobijem zmajevke sam da vucem ili da dam nafte.
Ne znaci mi nista crvena gore dole, jer kombajner odvoji dan za mene npr ove godine, uspeli da ovrsimo pre nevremena i jos mi ponudi da bezim pod njegov hangar sa prikolicama da ne pokrivam.
 
Kada bi kod mene u kraju bilo nekog ozbiljnijeg kombajnera da mi skine 100ha po 60-65e po ha, u nekom normalnom vremenskom periodu.
Istog momenta bih prodao kombajn...
 
Kod nas se prevoz oduvek naplaćivao, a i bilo bi van pameti dati gratis prevoz, jer su kod nas u sezoni uvek ogromne gužve na silosu, pa se zna čekati i po 6-7 sati na istovar.
 
Manjeviću je l' i prevoz u te pare?
Btw i kod nas je tako nekih 50e/kj a prevoz kako kome. Ako je njiva u blizini,stalna mušterija,ne masti za površinu prevoz je dž. Otkupnih mesta imamo baaaš dosta tako da se ne čeka mnogo,pogotovo ove godine.
 
4000+1000prevoz po kj. Cena na manje 5000+1000din. Inace isto ne planiram kombajn u skorije vreme, jer mi treba jos 2 coveka i to samo u sezoni (kombajner kod nas ima 3 dnevnice, a radnik u prevozu 2 dnevnice). I prilikom nekod kvara stace se pola dana, sve u svemu ustedecu mozda 1000e godisnje ali cu se nanervirati. Ovako Claas Tucano usluzno mi dodje 20kj na dan lagano zvekne i gotovo.
 
Nazad
Vrh