Cena tovljenika na tržištu

Već duže vreme se ne bavim svinjarstvom ali mi nije jasno kako klaničari ne shvataju da ovakvim odnosom seku granu na kojoj sede. Mi poljoprivrednici se možemo baviti i samo ratarstvom ako ne vidimo rentabilnost bilo koje stočarske proizvodnje. Čime oni misle da se bave kad stočarstvo skroz rikne. Možda misle da postanu poslastičari ili šta drugo.:unsure::unsure:
 
Bitno da svaki dinar sto vise zarade, na dalje ne misle, uvek ce uvesti politicari makar i neke crkotine smrznute samo da ima mesa jeftinog za raju. Jaki stocari koje ne mogu kontrolisati im ne odgovaraju nijednima
 
Klaničari ne mogu klati smrznute crkotine. Ja razumem političare, naravno ne odobravam im i ne podržavam takvu politiku, ali ne razumem klaničare.
 
Shvatam. Valjda ni oni ne mogu prodati skuplje meso ako marketi prodaju uvozno jeftinije? Ovde masovno se kupuje u lidlu meso, ja ne pratim jel uvozno ili domace, sigurno koje im isplatljivije
 
Klanicari su naucili narod da jede g.vna,salame bez mesa smrzavano staro meso jer kvalitet nije bitan bitna je cena da se prodje sto jeftinije a to se videlo jesenas kad su kupovali meso za susenje jer je ovo frisko kod seljaka skupo a najveci matematicari sa 8 razreda skole bivsi tovljaci koji ni sebi nisu uranili pa kad su trebali da kupe kuku njima...
Cena je u ovom periodu uvek losa i cena nikakva al i za praznike ne ocekujem veliku cenu jer su uhvatili semu napune svoje farme i lojalne koperante kojima daju mrvice da zarade. Evo kamioni samo silaze sa auto puta puni prasadi prav Macva, 120 e prase skupo al komsija napunio i sindrom zavisti proradi i kao lavina svi navale daj vise nije skupo. Tako da velika grupa svinja ide za Uskrs posle za leto i novu godinu a izmedju ce da peglaju uvozom. Jutros voditeljka kaze kako pomoci farmerima nisu konkuretni ne umeju da proizvedu jeftino ko u evropi u prevodu glupi farmeri samo uzimaju subvencije i kukaju tako nas opisuju e pa sad je prase iz uvoza 120 e bice i tovljenik iz uvoza 300 e pa ce te jesti gov.a jer domace proizvodnje nema
 
Nemojte se brinuti,uvešće oni tovljenike tako da neće te svinje biti 300 evra mada bi trebalo_Oni nemaju pojma šta rade,ova nova ministarka ne zna dal je došla Il je pošla al sigurno o poljoprivredi pojma nema.Ako oni misle da će uvozom milion prasadi podići svinjarstvo onda bolje da se manu ćorava posla.Jedno je sigurno,govedarstvo i mlekarstvo su uništili a sada je na redu svinjarstvo.
 
Već duže vreme se ne bavim svinjarstvom ali mi nije jasno kako klaničari ne shvataju da ovakvim odnosom seku granu na kojoj sede. Mi poljoprivrednici se možemo baviti i samo ratarstvom ako ne vidimo rentabilnost bilo koje stočarske proizvodnje. Čime oni misle da se bave kad stočarstvo skroz rikne. Možda misle da postanu poslastičari ili šta drugo.:unsure::unsure:
Nebojim se ja za njih,vec za sebe. To su jedne bitange kakvi nema,i oko sebe su pokupili iste takve koji idu i kupuju za njih stoku. Brzo ce se oni presaltati i snaci u necem drugom. A mi stocari smo najebali samo tako.
 
Matijevic cene sa 8% pdv
Svinje do 120 kg = 194.40
Svinje 121 - 130 kg = 189.00
Svinje 131 - 150 kg = 183.60
Bikovi crni i holštajn crveni = 270.00
Bikovi simentalci = 280.80
Junice crne i holštajn crvene = 237.60
Junice simentalke = 248.40
Prasići = 356.40
Jaganjci = 345.60
 
Neki ovde cujem da ce po 180 sledece nedelje placati :eek: Valjda malo da uvate ko panici da proda?
 
Nazad
Vrh