Cena tovljenika na tržištu

Sve klanice nude 220 plus pdv..traze svinje svi
 
Ja u subotu kupio dva tovljenika za svoje potrebe po 200 din/kg od jednog iole veceg proizvodjaca. Mogao sam da biram kilazu tj u tom velikom boksu su bile od 100-180kg tezine. Izabrah dve najvece.
Cena usluge kasapina je 5.000 din po grlu.
 
Kod mene u selu kasapin uzima 50din po kili i ne prašta čak i prevoz naplati još 1000din.
Kakva je prognoza za svinje? Vidim matijevic još drži 180+pdv
 
Sta uradi za te pare??
Sve sto mu trazis. Rebra vadi, sece kako ti hoces, cvarke paralelno u isto vreme radi. Zavrsi za nekih ajd da kazem 2 sata po svinji.
Nema jeftinije. Tj moze za 4.000 dinara ali bez topljenja cvaraka.
Jos ovaj nije hteo da sredi noge, usi i rep u tu cenu za pihtije. Pa smo morali sami. Nisam znao jbg. Vise ga necu zvati.
 
Kod nas je od 2022. cena po komadu od 5.000 do 6.000 din, uglavnom su svinje od 150 do 180 kg.
2021. cena je bila od 3.000 do 4.000 din.
2020. cena od 2.500 do 3.000 din.
 
Sve sto mu trazis. Rebra vadi, sece kako ti hoces, cvarke paralelno u isto vreme radi. Zavrsi za nekih ajd da kazem 2 sata po svinji.
Nema jeftinije. Tj moze za 4.000 dinara ali bez topljenja cvaraka.
Jos ovaj nije hteo da sredi noge, usi i rep u tu cenu za pihtije. Pa smo morali sami. Nisam znao jbg. Vise ga necu zvati.
Kako mislis da sredi usi, rep i papke za piktije??
 
Smatram da dovoljno zaradim da mogu da priuštim te usluge. Kod kuće imam sve potrebno od alata i stvari, ali ne volim niti sam sposoban za taj posao.

Dok je bilo ono staromodno pomaganje oko svinkolje, ocu je pikap bio pun alata (noževi, glokne, lanci za okretanje, boca sa plinom, top za kobasice) čim počne sezona svinkolje. Čak je i sto nosio.
Nema šanse da bih ja sada uz svoj rad, nosio i sav svoj alat za svinkolju.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
To i treba dobro naplatiti jer se narod pogospodio, pre tog uopste nije ni bilo, svako sebi klao i sredjivo
Tada to niko nije ni radio za pare.
Ljudi se okupe, danas kod mene, sutra kod tebe, itd. Isto kao i za branje kukuruza, kupljenje sena itd. Druga su to vremena bila.

Ko ne zna da radi i bolje da plati, ako kasapin stvarno uradi kako treba. Ali nažalost, ima ih koji samo jure da urade što više komada danas i izbepaju to da je to strašno...
 
da na pomenem ...kod nas nema da majstor dolazi u kucu da radi nego nosi svinjce kod sebe pa tamo sve odradi ...najbolje jos za te pare da mi pravi dzumbus u kuci .
 
Nazad
Vrh