Cena tovljenika na tržištu

E moji drugari oko čega vi lupate glavu,reći ću vam i ovo,moj burazer je dobijao pre 15-ak dana od klaničara maksimalno 165din/kg,takođe oterao na Mitros i na radman ga izašle svinje 173din/kg.
Nek vam kaže Maxa koliko dobija za tovljenika,evo čisto da budete upućeni,a još bolje zato što ni ja ne znam čoveka,pa ako želi možda svima bude malo jasnije.
Samo što se meni čini da je to igra velikih brojeva,zato što su oni zadovoljni i sa zaradom od 20€ po tovljeniku a nama koji tovimo manje to nije toliko isplativo.
 
Poslednja izmena:
Lako je imati tako dobar randman kad se koristi dobro prase i dobra hrana, Hrana Produkt iz Salaša Noćajskog.
 
Ja sam poslednje 4 ture dobijao u mitrosu od 179-184din po kg zive vage. Naravno islo je po radmanu mesa. Prasad imam svoju od prosecnih krmaca a dobar deo prasad je kupljen u selu bez vakcina. Znaci nije u pitanju ni delta ni bilo koja druga farma. Zar nebi trebala onda prasad koja su kupjena sa takvih farmi da imaju mnogo bolji radman i da izadju na recimo 210-220din po kg?

I samo da dodam isto sam dobijao po 24.000 po svinjcetu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tovim iskljucivo prasad od mojih krmaca,eventualno kad zatreba da dopunim kupim ali od ljudi kojima sam ja prodao priplodni materijal,...E sad to za kolicinu od svercera jenpotpuno tacno,ista je stvar kao i sa teladima kad kupis od svercera..... Dakle oni na delti plate 50% skuplje prase,ali zato imaju manju konverziju,manje skart,manje uginuca,manje bolesti i bolju cenu,ne toliko zato sto je to mnogo bolja roba,nego zato sto imaju veliku kolicinu i u kontinuitetu kvalitetne tovljenike na koje mesar moze da racuna,a to je klanicarima najbitnije.. Verovatno imaju i manju zaradu ali sigurniju,i uz subvencije na par hiljada komada u turi to se verovatno isplati.... Nekad je bitno prodati svinje i na nui,bolje nego u minusu....
 
Dobro te pita cvejka, kolika je bila tezina svinja kad su placeni 25000 po komadu Te pare sam i ja dobijao po komadu od privatnog mesara, ali zato sto su imali 150 kg.
Pa do
Tovim iskljucivo prasad od mojih krmaca,eventualno kad zatreba da dopunim kupim ali od ljudi kojima sam ja prodao priplodni materijal,...E sad to za kolicinu od svercera jenpotpuno tacno,ista je stvar kao i sa teladima kad kupis od svercera..... Dakle oni na delti plate 50% skuplje prase,ali zato imaju manju konverziju,manje skart,manje uginuca,manje bolesti i bolju cenu,ne toliko zato sto je to mnogo bolja roba,nego zato sto imaju veliku kolicinu i u kontinuitetu kvalitetne tovljenike na koje mesar moze da racuna,a to je klanicarima najbitnije.. Verovatno imaju i manju zaradu ali sigurniju,i uz subvencije na par hiljada komada u turi to se verovatno isplati.... Nekad je bitno prodati svinje i na nui,bolje nego u minusu....
Bravo Petre, pametno razmisljas.👏
 
Ja sam poslednje 4 ture dobijao u mitrosu od 179-184din po kg zive vage. Naravno islo je po radmanu mesa. Prasad imam svoju od prosecnih krmaca a dobar deo prasad je kupljen u selu bez vakcina. Znaci nije u pitanju ni delta ni bilo koja druga farma. Zar nebi trebala onda prasad koja su kupjena sa takvih farmi da imaju mnogo bolji radman i da izadju na recimo 210-220din po kg?

I samo da dodam isto sam dobijao po 24.000 po svinjcetu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja ne dajem mitros nikad jer mislim i tvrdim da uvek ima 10din min nizy cenu od ostalih nebitno na kvalitet.
Dajem drugoj redovnoj klanici tipa na 170+pdv i ide na radman i ja sam siguran da ispod te cene od 170 nece biti i ako je radman dobar a jeste uglavnom onda mi se povecava cena naravno.
 
E moji drugari oko čega vi lupate glavu,reći ću vam i ovo,moj burazer je dobijao pre 15-ak dana od klaničara maksimalno 165din/kg,takođe oterao na Mitros i na radman ga izašle svinje 173din/kg.
Nek vam kaže Maxa koliko dobija za tovljenika,evo čisto da budete upućeni,a još bolje zato što ni ja ne znam čoveka,pa ako želi možda svima bude malo jasnije.
Samo što se meni čini da je to igra velikih brojeva,zato što su oni zadovoljni i sa zaradom od 20€ po tovljeniku a nama koji tovimo manje to nije toliko isplativo.
Od 2012 do danas,kazi prosecnu cenu,sada imaju kakvu-takvu cenu,nisu dobacili do 160 din kg godinama,vrteli su se od 115 do 150 par godina,zarada na svinjama je smesna,ko hoce ,samo neka tovi,a vidi se ko hoce i koliko je ljudi trajno odustalo od tova,tako da vise ne pomisljaju da se zezaju sa tovom,bilo nekad.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Mislim da nisi u pravu,a naravno da su odustali oni mali koji su tovili 10,20,30 kom.Pogledaj malo koliko su povećali ljudi koji ozbiljno tove i ne odustaju.Koliko ja primetim samo povećavaju i sve se više proširuju.Hoću da kažem da napreduju u poslu i ne žale se.
 
Субвенција је сигурна, али је ограничена на 5000 товљеника. Још ако успеју да договоре већу цену за квалитет( а увоза нема већ неколико месеци) зарада је солидна и стабилна. Накупци су ти који обесмишљавају било какав труд и рад. Због њих је и уведено ограничење у субвенцијама.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Od 2012 do danas,kazi prosecnu cenu,sada imaju kakvu-takvu cenu,nisu dobacili do 160 din kg godinama,vrteli su se od 115 do 150 par godina,zarada na svinjama je smesna,ko hoce ,samo neka tovi,a vidi se ko hoce i koliko je ljudi trajno odustalo od tova,tako da vise ne pomisljaju da se zezaju sa tovom,bilo nekad.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
Bez uvreda ali zarada na svinjama preko nakupca NEMA.

Kazes nije presla 160din, u novembru i decembru prodavao sam po 192,5din pare za 24h na racun.
 
Sve jasno i sve prihvatam, samo mi je žao što u ovoj državi za koji god posao da se odlučiš moraš da imaš velike količine, a to traži velika ulaganja i velika početna sredstva što jako mali broj ljudi može da obezbedi... Mi smo imali oko 100 komada tovljenike godišnje a sad smo ostali na jednoj krmači, koje svinjče za nas i što pretekne prodamo. Na tu količinu nema više matematike...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Upravo tako,po meni trenutno 200 kom u turnusu bi bio neki minimum,ako bi hteli da se nešto zaradi.I naravno sve preko toga.Ako računamo da je zarada nekih 20€ po tovljeniku i 1000din. subvencije mogli bi da navučemo nekih 30€ po tovljeniku.Na 200 kom to ispadne 6000€ zarade za recimo 5 meseci.To onda ispadne 1200€ mesečno,što i nije tako loše,samo je problem što to nije uvek tako.
 
Juce sam imao poziv od klanice 165-170+pdv10%

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I hoces li dati? Iskreno meni je to “mala” cena ako se uzme u obzir da su to one dobre svinje i genetika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I hoces li dati? Iskreno meni je to “mala” cena ako se uzme u obzir da su to one dobre svinje i genetika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisu moje stigle jos ima jos da se nacekam.Pa pazi OK je cena skroz jos i ako se ide na radman.Mala konverzija hrane za sada, videcemo do kraja sta bude i kako bude.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To su cene realizovane jos prosle nedelje a ove nedelje bio utovar.Moguce je i da ce cena pasti od ponedeljka sve je ovo igra je*ena.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh