Cena tovljenika na tržištu

Jebo te genetika više,reci koji premix koristiš i koliko rokaš soje i po kojoj ceni nabavljaš sačmu.
I stvarno koliko godina ti imaš?

No koristim sojnu sacmu.Samo sano teram i dobru genetiku
Mana in je sto je 3kg hrane za 1kg prirasta

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Znam pre, mini tovljaci kada su uzimali taj Sano, kada se tek pojavio. Niko nije hteo da otkupi to meso. Jer je puno vode, meso nakon obrade puno kalira, meso ruzne boje (bledo roze). E sad, da li je jos uvek tako, ne bih znao. Ali od tada Sano nema kod nas.
 
Писао сам у некој теми о квалитету меса и води у месу. Постоје неки препарати који се користе за задржавање воде у организму па буду лепи и дебели. Користе се ензими који разграђују протеине који су недоступни организму. Нема боље хране од соје и кукуруза(енергија+протеини). Али кошта...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja koliko se secam ti si pisao da je kukuruz najlosiji i da ga treba izbegavati a forsirati jecam

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Да, ко користи силне премиксе са ензимима и извлаче недоступне протеине. Писао сам о интезивном тову и цени коштања хране и конпонентама(сојин изолат, рибље брашно, пшенична клица) које се сад форсирају.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Мислим да нисам написао да је се течна исхрана показала као бр.1. Кукурузно зрно(силажа) и супер(соја+кукуруз+премикс). Али не вреди писати то има пар фарми у држави. Ту тек има да се пише а цена коштања хране...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Znam pre, mini tovljaci kada su uzimali taj Sano, kada se tek pojavio. Niko nije hteo da otkupi to meso. Jer je puno vode, meso nakon obrade puno kalira, meso ruzne boje (bledo roze). E sad, da li je jos uvek tako, ne bih znao. Ali od tada Sano nema kod nas.
Ma ne valja taj sano uopste,, jedu ga 3kg za 1kg prirasta.Sad cu da predjem na ove nase domace, sve je ovo strano go*no,,, gebi patent su pored sana.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
3 kg za kilo moze da se postigne mnogim premiksima a koliko se secam spominjao si drugacije cifre

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Imas srecu sto se ne ide u skolu pa imas vremena da ovde zamlacujes narod

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Preko 20godina saradjujem sa Sano-om. Pored Sana probao sam svasta kao ogled jer su neke firme insistirale da pravimo ogled. Sto se tice cena i kvaliteta vrh su. Sada trenutno koju su napunili farme sigurno u tovu a hrane svinje sa Sano-om ima oko 30.000 kom samo koje ja poznajem te ljude iz svinjskog kraja.
Svake godine imam redovne musterije i jos nove koje uzimaju od mene za kucne upotrebe, prosle godine sam prodao 50kom privatnim licima za svoje potrebe, od augusta mi rezervisu svinje za decembar. Musterije su jako zadovoljne sa kolicinom mesom koje imaju, tako da te price da ima vode u mesu i hoce da se smanjuje pada u vodu, hoce to i od genetike sve zavisi.
Da ne imenjujem te firme sad ali njihovi promoteri svaki mesec me obilaze da im uzmem hranu jer ovde kod nas ne ide im hrana za svinje.
 
Kad kazes da ne koristis soju u koncentratu, sta koristis? Pored sana?
Evo konkretno ja cu ti napisati smesu sa kojom tovim za 6 meseci svinje na 100 kg po kom. bez problema.
Ali prvo me bas zanima sta i koliko toga ide u onu tvoju smesu koncentrata a da pri tom ne koristis sojnu sacmu.
I drugo, nisi odgovorio na pitanje koliko imas godina. 😂
Ne meni, ja znam ali drugima si duzan reci kako bi ozbiljnost tvojih postova mogli meriti. 😂👍
 
Kad kazes da ne koristis soju u koncentratu, sta koristis? Pored sana?
Evo konkretno ja cu ti napisati smesu sa kojom tovim za 6 meseci svinje na 100 kg po kom. bez problema.
Ali prvo me bas zanima sta i koliko toga ide u onu tvoju smesu koncentrata a da pri tom ne koristis sojnu sacmu.
I drugo, nisi odgovorio na pitanje koliko imas godina. 😂
Ne meni, ja znam ali drugima si duzan reci kako bi ozbiljnost tvojih postova mogli meriti. 😂👍

U pocetku tova idem 20% Protamino premium forte, 750kg kukuruza sanocid prvih mesec dana i posle izbacim ide 5kg i stocno brasno od 60-90kg sve ovo je receptura za 1tonu. Ali svi ovi rezultati su i zahvaljujuci dobroj genetici, sto je najbitnije nema lecenje u tovu pa prasad samo idu, mogu da zaostaju samo ako ih ima previse u boksu pa ne stizu svi na hranilici, bili mi strucnjaci neki iz HR SANA i rekli su mi obavezno da ubacujem jos jednu hranilicu u svaki boks, jer imam tih glavnih koji su na svakih sat vremena na hranilici i ovi neki koji su manji ne stizu od njih na hrani, ali u svaki boks ima neki koji su glavni, kompjuter mi je podesen na svakih 5h-6h da napuni hranilice, razlika se vidi vizualno da ne preteram sada ali ako ga slikas sad i za 7 dana vidi se razlika.Drugar je jednog merio u zadnjih mesec dana svake nedelje prirast mu ne pada ispot 1kg dnevno a sve isto radimo i sa iste farme uzimamo i isti dan smo uzeli i ja i on.
Pa zato isporuka ka klanici ide od 80dana pa do 95dana maximalno 100dana. I kilaze se vrte tu 110-115-130kg.Ali sve zavisi jel je tov u toku leta ili zime, ako je u toku leta pa budu te velike vrucine naravno da prirast pada ide i na 900gr dnevno.

Eto skoro sam Vam sve rekao:)

91`8-)
 
Nazad
Vrh