Cena tovljenika na tržištu

Kukuruz, Piggy, stocno brasno i sanocid. Barem sam ja davno dobio takav odgovor od njega.
Može i stočni ječam da zameni neku količinu kukuruza ponaročito dok su prasad a pigi je dobar za početak (start) mada može i do kraja sa njim i netreba ti sojina sačma pošto je sadrži u sebi.Ja ovo malo za sebe i po koji višak (od jedne krmače i ostavim najlošije sebi) guram sa pigijem do 30-35kg onda prelazim na aminogold i menjam zrno soje za sojinu pogaču koja je od non-gmo (naša soja) i uz stočni ječam, kukuruz, stočno brašno idu i napreduju dobro bez nekih zdravstvenih problema.Sad imam dva komada (120-130kg za sebe) koji nisu ni vakcinisani ni obeleženi i imaju sad 6 meseci života a bili su najmanji u leglu od 13 kom e sad koliko su pojeli bem li ga.
 
Maxa prosli put si pisao da ne koristis forte vec pigi a posto imas 29 god ti si vec u zabavistu poceo da pravis oglede na farmi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Maxa prosli put si pisao da ne koristis forte vec pigi a posto imas 29 god ti si vec u zabavistu poceo da pravis oglede na farmi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Barbula ti se u svaki moj post umesas ali nidje veze sa tobom.

S pigijem idem mesec dana samo tipa do 40-50kg plafon i posle do kraja tova sa Forte-om, sta ti tu nije jasno?!?
 
U pocetku tova idem 20% Protamino premium forte, 750kg kukuruza sanocid prvih mesec dana i posle izbacim ide 5kg i stocno brasno od 60-90kg sve ovo je receptura za 1tonu. Ali svi ovi rezultati su i zahvaljujuci dobroj genetici, sto je najbitnije nema lecenje u tovu pa prasad samo idu, mogu da zaostaju samo ako ih ima previse u boksu pa ne stizu svi na hranilici, bili mi strucnjaci neki iz HR SANA i rekli su mi obavezno da ubacujem jos jednu hranilicu u svaki boks, jer imam tih glavnih koji su na svakih sat vremena na hranilici i ovi neki koji su manji ne stizu od njih na hrani, ali u svaki boks ima neki koji su glavni, kompjuter mi je podesen na svakih 5h-6h da napuni hranilice, razlika se vidi vizualno da ne preteram sada ali ako ga slikas sad i za 7 dana vidi se razlika.Drugar je jednog merio u zadnjih mesec dana svake nedelje prirast mu ne pada ispot 1kg dnevno a sve isto radimo i sa iste farme uzimamo i isti dan smo uzeli i ja i on.
Pa zato isporuka ka klanici ide od 80dana pa do 95dana maximalno 100dana. I kilaze se vrte tu 110-115-130kg.Ali sve zavisi jel je tov u toku leta ili zime, ako je u toku leta pa budu te velike vrucine naravno da prirast pada ide i na 900gr dnevno.

Eto skoro sam Vam sve rekao:)

91`8-)

Koja je cena tom piggy i sanocidu?
 
Aha to su one snicle koje kada peces se 2.5x smanje. :ROFLMAO:
Некада је требало по 6-7 месеци да се фино свињи ухране, квалитетно, данас за три месеца их истераш..Каже мој кумашин сточар мени: то ти је куме генетика и квалитетна исхрана...реко ја њему ај да видим и то, бацићемо на роштиљ твоје и моје месо (за нашу кућу храњено 12-13 месеци свинче без те убер ране) па да их упоредимо...његово је било толко сочно да нисам знаш шта једем, гуму или месо а притом се истопило...толко о тој исхрани која нам је дошла са поштеног запада...

Плус што их рока нон стоп са којекавим лековима....јадни ми нисмо ни свени шта све једемо....

А то што наше кланице све извозе напоље, говори нам само да је овде јефтиније произвести месо и месне прерађевине него тамо преко уз исти квалитет...
 
Pigi ovamo u Bosni je 20,5€ vreca od 25kg
Inace iz mog iskustva ni jedan domaci(Srbija, BiH) koncetrat ne moze ni blizu Sana prici

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Price kako neko zeli
Некада је требало по 6-7 месеци да се фино свињи ухране, квалитетно, данас за три месеца их истераш..Каже мој кумашин сточар мени: то ти је куме генетика и квалитетна исхрана...реко ја њему ај да видим и то, бацићемо на роштиљ твоје и моје месо (за нашу кућу храњено 12-13 месеци свинче без те убер ране) па да их упоредимо...његово је било толко сочно да нисам знаш шта једем, гуму или месо а притом се истопило...толко о тој исхрани која нам је дошла са поштеног запада...

Плус што их рока нон стоп са којекавим лековима....јадни ми нисмо ни свени шта све једемо....

А то што наше кланице све извозе напоље, говори нам само да је овде јефтиније произвести месо и месне прерађевине него тамо преко уз исти квалитет...
U Spaniji sam 2013 prvi put jeo to meso od 90 dana i 120kg svinja. Vizuelno je meso a kada jedes kao polu guma polu neki zele. Kada se kuva nije strasno a kada se pece 50% nestane. Kod nas Gebi, Patent jos nisu na tom nivou (i bolje sto nisu) pa meso jos lici na meso. Pitanje je vremena kada ce i kod nas borba za profitom unistati i ovo malo kvaliteta.
 
Nazad
Vrh