Cena tovljenika na tržištu

Eeee steram mu ga zenskoj majci, ovo samo kod nas ima....
Pricao sam u kuci, najverovatnije cemo da rasprodamo svinje, jer se ovaj minus ne moze izdrzati vise, pravi i nervozu u kuci ma koliko Ja to ne hteo da priznam, svinje su problem i nas danonocni rad oko njih a da pritom ne vajdimo nista...

Sto kaze @levak, "samo proturas tudje pare kroz ruke, a tebe tu nema nigde".
Kod nas, klanicar nije jos pravio razliku musko/zensko....
 
kod nas su uvek gledali koji je odnos muski i zenski ako imas zenski vise ili nece da kupe ili obore cenu pa ti gledaj. j..e kako ko stigne
 
Nije mi jasno kakvu ulogu klanicaru igra pol tovljenika? Razumem da je tovljacima, daleko lakse da utove kastrate, ali kakve razlike ima na liniji klanja?
 
Nazimice imaju veći udeo mesa u trupu od kastrata i to je dokazano u svim ogledima koji su rađeni, a razdvajanje po polovima tovljenika i ne uzimanje nazimica može samo budala da radi jer je čula nekad od nekoga notornu glupost i koje se sad drži. I kod nas je tu oko 110 din, čemer.
 
zato sto mnogi seljaci drze nerasta medju tovljenicima(ostala navika od ranije)pa bude dosta suprasnih nazimica.zbog toga kad je ponuda veca a cena mala izvoljevaju.moze im se.
 
Otišle za 100 din,e sad ću džabe da sedeti a da hranim svinje za džabe više neću !
Za zimu spremim za mene 5 komada i od mene dosta nek im aktuelni ministar tovi za 100 din.
Više se neću uključivati u ovu temu jer me ubuduće neće interesovati cena.
Svim tovljačima želim uspešan rad u budućnosti!
 
Cena se popravnja ali slabo danas su nudili 125din nedan ih jos posle posle praznika.Ovih dana klanicari iz Kraljeva Leskovca Pirota Beograda Valjevo i samo traze svinje po selu ali ih tesko nalaze, ko je imao on je idao za setvu sad i oni koi ih imaju cekaju bilju cenu a njih je malo
 
Nazad
Vrh