Cena tovljenika na tržištu

Au koja mizerija . Ja mislio da je 20% . Moras onda Maxo da im uvedes akcizu ( kao eps ) pa onda pdv .
 
ПДВ на живу стоку као и на месо и друге пољопривредне производе је 10%.

ПДВ обрачунавају само обвезници ПДВа, односно они који су у систему ПДВа. Други пољопривредници, који нису у систему ПДВа, добијају ПДВ надокнаду од 8%.

ПДВ надокнада је у суштини исто што и ПДВ за оног ко купује, једина разлика је што ако купује од пољопривредника који није у систему ПДВа онда плаћа 8%, а ако купује од пољопривредника који је у систему ПДВа онда плаћа 10%.
 
Kod nas je većina malih zaposlena.Tu su nam Šimanovci, non stop se traže portiri, radnici, vozači...ima kuća u kojima su svi zaposleni uz to rade zemlju, tove svinje, živinu, snalazi se kako ko ume i funkcionišu ljudi.
Blago vama, kod nas neki u opstini neki prodavnica i benzinska ostalo nesto sitno zaposleno u neke firmice, a 90% otislo u grad, selo jos samo malo trza na penzionerima.
 
Mi smo bukvalno slepo crevo, kroz selo ne možeš proći onako u prolazu već moraš biti baš putnik namernik.Imamo sreću što smo na pola sata od BG, ŠA, NS, RU, ST, IN koji su trenutno u ekspanziji privrede.Po selima u opštini ima gro firmi koje zapošljavaju radnike iz raznih branši.
 
Продао јуче родбини, 150 кг просек по 230 динара. Дневни прираст 780 грама. Конверзија ~2.45 кг за 1 кг прираста. До следеће прве жетве (јечма) само паучина у свињцима.
 
Продао јуче родбини, 150 кг просек по 230 динара. Дневни прираст 780 грама. Конверзија ~2.45 кг за 1 кг прираста. До следеће прве жетве (јечма) само паучина у свињцима.
Imam ja ječma na prodaju
 
Продао јуче родбини, 150 кг просек по 230 динара. Дневни прираст 780 грама. Конверзија ~2.45 кг за 1 кг прираста. До следеће прве жетве (јечма) само паучина у свињцима.
Čiju si hranu koristio?
Jel ko ima konverziju 2.45 na 150 kg taj ima nestosto drugi nemaju?
Jer ako ti je prirast mali a 780 g je mali konverzija ide gore.
Za konverziju od 2.45 moras imati prirast blizu kilograma.
Mozda si pogresio u nekim brojkama al ovo nije spojivo u realnom tovu...
 
Зато што кад дођу до 3 кг по товљенику ту станем са количином хране. Конверзија расте. Добијају само толико дневно.
Кукуруз,тритикал и патент супер. Свака поједе 250 кг концетрата са овим компонентама а даље патент с-2. Свиње дурок пиетрен.
Да сам хранио по вољи имао би боље резултате, празну шупу за храну и не би скоро ништа више зарадио због улагања, само би дужина това била краћа.
 
То је што је. Али како иде следеће године још већа борба. Наредних 6-7 месеци само продаја прасади. А за тов велики знак ?.
 
Nazad
Vrh