Cena tovljenika na tržištu

To mozemo samo da nagadjamo koliko ko ima zarade u EU, ili negde drugde.
Neko kaze ovako, neko onako.
Nigde nema nestabilnije cene, nego kod nas.
Za godinu dana od 80 do 160 din.
Pitao bih te tovljace da su, na nasem mestu.
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
Druže koji je to premiks koji košta 250 dinara kila? :sta:

Onaj crveni milkivit koji ide 4 %.Ja sam to stavio kao srednju vrednostIli posto su razlicite vrednosti premiksa zavisno od uzrasta svinja,a i kolicina koja ide na 100 kg.
 
to nisu nagadjanja vec podatci sa farmo koje povremeno posecujem u A i D i pouzdane informacije iz NL i DK. Istina je da cena kod nas jako varira ali je na evropskom trzistu veoma jaka konkurencija. Ono gde tovljaci mogu da uticu je izbor dobre genetike a time bolja konverzija hrane, kvalitetna hrana koja se ne rastura, visok zdravstveni status. Ako se sve to odradi kako treba razlika u ulogu moze da bude cak vise od 30% sto ne samo da nije malo nego to odlucuje u uspehu i neuspehu, pogotovu kada je situacija na trzistu losa.
 
miljko je napisao(la):
to nisu nagadjanja vec podatci sa farmo koje povremeno posecujem u A i D i pouzdane informacije iz NL i DK. Istina je da cena kod nas jako varira ali je na evropskom trzistu veoma jaka konkurencija. Ono gde tovljaci mogu da uticu je izbor dobre genetike a time bolja konverzija hrane, kvalitetna hrana koja se ne rastura, visok zdravstveni status. Ako se sve to odradi kako treba razlika u ulogu moze da bude cak vise od 30% sto ne samo da nije malo nego to odlucuje u uspehu i neuspehu, pogotovu kada je situacija na trzistu losa.

ovaj se deo kod nas zanemaruje,u fazonu skupe su hranilice,jeftiniji premiksi jeftiniji prasici na kraju to vise kosta od skupljih varijanti prvenstveno zato sto sto se skracuje vreme tova.Ja sam cuo da u Francuskoj pietrene kolju kad predju 70 kg,zato sto tako postizu najbolju racunicu u odnosu utrosak hrane i vremena u odnosu na prirast,a ne cekaju jos 3 meseca da predje 100 kg.

U poljoprivredi je najveci problem vreme obrta kapitala,a ne procenti zarade.
 
Veceras je u toku akcija" Stavi Kraljevo pod krov"
Posaljite SMS na 9009,cena poruke je 50din,vazi za sve mreze.
Ili poziv na broj 0900/609009,cena poziva 30din + 30din svaki naredni minut
Znam da je :off_topic: ali sam morao :ppozdrav:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OjgtPpqgAlk&feature=related
[/youtube]evo kako se preko određuje cena svinja.Jednom nedeljno!
 
Nazad
Vrh