Cena tovljenika na tržištu

ma koja zarada nema zarade kad sve izracunas,ali bas sve na nuli si
Post je spojen: [time]1291217701[/time]
_________________________________________________
110 kg *130=14300din
Post je spojen: [time]1291242918[/time]
_________________________________________________
ostaje ti mozda ovih 300din
 
a imal neko tj jel moze da sracuna kolika je zarada kada sam proizvodis prasice koje kasnije tovis...ili je to jos veci minus ::namigivanje:: :haha:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Sve ima svoje.Zato kazem da je nezahvalno komentarisati zaradu,jer nisu sve okolnosti iste..
Apsolutno se slazem.
U trenutnoj situaciji, ja se sa svim troskovima zatvaram sa nesto ispod 11000 po grlu.
Da napomenem - kupujem prasad
Ako je 1000-1500 dinara po komadu zarada, onda i ja zaradjujem
Ono sto ja hocu da kazem je da nije u ovom trenutku bas sve toliko crno. Setite se samo situacije pre godinu dana, kad su troskovi proizvodnje bili skoro isti a cena zive vage 80-90 dinara.
E to se zove "disaster"
Ovo sad je rad za sica lovu

Poenta je imati genetiku koja omogucuje prirast od oko 750gr i vise na dan uz utrosak hrane
ispod 2.5 kg.... da ne pricam o sopstvenoj proizvodnji prasadi,..o onima koji kupuju samo premix..
Sve to omogucuje ostvarenje zarade od 30 -tak eura po komadu- U TRENUTNIM USLOVIMA.
Stavite na papir!

Hocu da kazem da kukamo samo mi, bednici koji tove do 200 komada godisnje uz varijantu
"seci usi- krpi **greška", veliki se i dalje uklapaju

Glavu gore ::namigivanje::
 
Ma kod nas je najbitnije da se kuka.Svinja nema,inace bi cena bila 100 dinara.Dobro je dok ima plusa,a ne daj boze kad bi cena bila visoka i garantovana od strane drzave kao sto pojedini zele,pa mnogi bi drzali svinje i u kucama,a spavali bi pod satorima,samo da sto vise imaju.Zbog takvih i varira cena ovoliko u odnosu leto - ostatak godine.
@ level,sto se tice toga "imati svoje prasice" to je tek opasno za tovljace,ti prasici kostaju malo manje nego da ih kupim,druga stvar ja kupim prasice kad mi trebaju i koja mi kilaza odgovara,a krmace se pare kad njima odgovara,a znamo svi da leti cena skoci za 10 dana i padne za 5,pa ako uhvatis tu cenu prasici ti onda dodju kao da si ih dzabe dobio.
Druga stvar,treba i ljudi koji imaju krmace nesto da zarade,ne mora bas sve meni da ode.

Inace je generalno problem kod nas taj sto svi rade sve (a ko zna sve ,taj ne zna nista) i kvalitet rada u bilo cemu ne moze da se naplati.
 
Ja imam informaciju sto od ljudi koji su na terenu i bave se procenom sto od samih proizvodjača da svinja generalno nema i da se očekuje porast cene nakon nove godine.Zastupam isti stav,i molim Boga da do toga dođe inače smo propali ako se ovako nastavi.Optimista sam po pitanju rasta cene,inače da tovljenika ima dovoljno cena bi bila 100.din i manje verujte mi. :cao:
 
I ja imam slicnu informaciju, ali istovremeno ne ocekujem nista spektakularno.
Ako i dodje do rasta cene bice to 5 eventualno 10%
 
Nazad
Vrh