Cena tovljenika na tržištu

Lokalni mesar plaća 200din krmače,a 260din tovljenike.
 
Kod nas lokalni mesari što imaju ugovore vuku sa farmi 260+pdv pričao sa gazdom mesare.
Imam jedno od 230kg ne treba nikome. Hoće ga ali po 180, kako mi se čini stojeće i dalje.
 
Ако сам добро разумео имамо утоваре на послу и за викенд. Ето докле је дошло. Изгледа да су и хладњаче празне.
 
Kako je ovo genijalan plan, ograniciti cene na sve nase proizvode, a partijski gradjevinari u Novom Sadu digli cenu kvadrata duplo u prethodne 2-3 godine. Kako se nisu setili da njima da ogranice zaradu na maksimalno 10%.
Naravno cene cigara isto luduju pa cemo za sledecu subvenciju po hektaru moci kupiti 5 kutija cigara.
 
Влада Србије допунила је одлуку о ограничењу висине цена основних животних намирница и то у делу који се односи на цене свињског меса, као и на ограничење марже при продаји пилећег меса, саопштило је Министарство пољопривреде.


Донетом одлуком доћи ће до снижавања цене у односу на просечне цене у продавницама: свињске плећке за 173 динара по килограму, свињског врата за 218 динара по килограму и свињске слабине за 150 динара по килограму, док ће истовремено доћи и до нивелације цене свињског бута.
Влада Србије донела је, такође, одлуку и о ограничењу висине марже при продаји пилећег меса на максимално 10 одсто, закључује се у саопштењу Министарства пољопривреде.
 
Ne ,oni rade da zadrze biracko telo.Beograd,Novi Sad i jos par velikih gradova donose izbore.
Tamo je mirno,ima namirnica,mesa,preradjevina.Jeftino,za njihova primanja.
Penzioneri moraju imati za salamu.
Zabole onog u Beogradu,sto je marza na piletinu ogranicena na 10% i za par desetina hiljada stocarskih porodic u Srbiji,koji nose 50.000 glasova na izborima.
On kad zagrize pljesku iz fast fooda,dok drnda ajfon,j... mu se za cenu tovljenika i piletine.
 
Али људи, ефекта неће бити. Као што сам написао пре, тражиће се маркет где има меса.
Ова цена товљеника нема где назад. А месари се неће тек тако одрећи зараде. Да су скинули по 50-так динара по кг па да и прође али овако несташица у најави.
 
Jako mali broj ljudi je zatvorio da hrani svinje za sebe zbog skupe hrane, nadali se da će na zimu kupiti jeftine svinje kao i svake godine. Ali su se ipak malo prešli jer neće imati od koga da kupe.
 
@sasha015 То је краткорочно, дугорочно ни они неће имати да купе јер неће бити одакле. Чак ни из увоза. А из увоза и овако не може да буде јефтино свеже месо.
 
Nazad
Vrh