Cena tovljenika na tržištu

па ја имам прасиће,сад су ту око 12 кг,а имам још 40 пред залучивање,нико ме не пита ни зове од накупаца са којима сам сарађивао,кажу пала цена итд дају ми 3500 за комад(11-12кг).И како је ту вакум?неће да плате реалну цену.
 
Неће да плате зато што се чека увоз. Довољна је мала количина да се увезе и обори се цена свима. Тако раде већ годинама.
 
Utovareno u nedelju za mitros. 320+pdv. Kakva ce dalja situacija biti videcemo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Колапс домаће производње и продаје. Од увоза и да буде биће скупо због транспорта.
У холандији, белгији, аустрији и немачкој је пољопривреда а посебно сточарство дошло на удар зелених који су на власти. Обавезни су да смање производњу за 1/3 односно годишње 5-8% производње и капацитета до 2030.
А што се нас тиче биће свежег
меса али у великим градовима.
Домаћа производња прогресивно опада.
Опет кажем ко је у могућности нек држи по неко свињче и крмачу за своје потребе. Па има толико хране за отхранити.
Прошли смо ситуацију да има тамо негде јефтин товљеник код некога. Ове године како ствари стоје тражиће се маркет где ће бити меса.
Могу да руше цену кад робе нема.
 
Сад је у свињарству шпанија број 1, али и њима се задрмало под ногама. Суша, болести и оптужбе за дампинг цене и нелојална конкуренција. Али то је нека друга прича.
 
Ни близу. Шпанија производи све. Од генетике, гмо хране, свих потребних лекова у сточарству и на крају месних производа. Њихова чувена шунка од 5+ година старости.
Са затвореним кругом производње обарали су цену. Сад их је и то стигло.
Ми смо у таквој ситуацији да већину лекова (антибиотика) само пунимо у бочице и тако продајемо. Скоро све се увози. А некада производили активне материје потребне за производњу. Нешто мало се увозило.
Сада кад ти треба хемутин цтц или неки специфичан лек за храну треба да чекаш прво да га увезу компоненте, замешају и проследе. А то буде и пар недеља.
 
Nazad
Vrh